Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Осина фабрика (Іен Бенкс)

Переказ скорочено Осина фабрика (Іен Бенкс)

Назва:
Переказ скорочено Осина фабрика (Іен Бенкс)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,26 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Осина фабрика (Іен Бенкс)
Френсіс Колдхейм на горищі свого будинку спорудив Осику Фабрику - пристрій, состощее з циферблата і пасток, туди він запускає осу, і від того, куди вона поповзе, залежить, якою смертю вона помре. Ф. радиться з Фабрикою, приносить їй жертви - щурів, чайок, бабок.
Ф. не зареєстрований, він ніде не навчається, проте читає вдома книги з батьківської бібліотеки. У дитинстві з ним стався жахливий випадок, про який він знає лише з розповідей батька: бульдог на ім'я Старий Сол відкусив йому геніталії і назавжди його спотворив. Собаку після цього, звичайно ж, вбили, але хлопчик розлютився на весь світ, він починає мстити.
Батько - брехун і параноїк - постійно ставить якісь досліди в своєму кабінеті, який він постійно тримає замкненим. Ф. мріє туди проникнути.
Мати Ф. - друга дружина батька - Агнесс К., приїхала тільки один раз: щоб народити Пола. Після цього знову втекла, задавивши батька своїм мотоциклом, від чого той на все життя залишився кульгавим.
Ф. вбив трьох людей: свого кузена Блайта за те, що той вбив його кроликів (засунув йому гадюку в протез ноги, коли Блайт спав), свого молодшого брата Пола за те, що той народився в той момент, коли Старий Сол знівечив його. Ф. вирішив, що дух СС переселився в Пола, до того ж і імена дуже схожі (гуляючи з Полом, набрів на авіабомбу і сказав дитині, що це дзвін, і по ньому треба як слід ударити, щоб той задзвонив. Відбігши бік, почув вибух), кузину Есмеральду просто для рівноваги - 2 дитини муж.пола, отже, треба було і ж.пола кого-небудь убити (зробив величезного змія і запустив його разом з Е.).
Брат Ф., Ерік, зійшов з розуму, коли займався в університеті мед.практікой. Він побачив, як мізки дитини пожирали личинки хробаків, і з ним трапився напад. Ерік почав підпалювати собак і годувати дітей хробаками. Його помістили в клініку, але він звідти втік. Протягом всієї книги він ховається, дзвонить додому, щоб поговорити з Ф., закочує істерики. В кінці книги він все-таки з'являється вдома і підпалює сарай, в якому батько зберігає порох. Однак, вибух не завдає багато шкоди.
У цей час Ф. проникає в кабінет батька і знаходить там крихітні чоловічі геніталії, которії перевірку виявляються зробленими з воску, чоловічі гормони і тампони. Він у люті мчить до батька і вимагає, щоб той роз'яснив йому, що це все означає. З'ясовується, що Ф. зовсім не Френсіс, а Френсес, тобто дівчинка. Коли його покусав СС, батько побачив прекрасну можливість для експерименту, а так само спосіб скоротити жіночий фактор у своєму житті. Чоловічі гормони він підсовував в їжу, тому у Ф. була щетина, і не було критичних днів.
«Тепер з'ясовується, що мстити не було за що, колом обман ... тепер виходить, що всю дорогу я був блазнем ... кожен з нас у своєму особистому Фабриці може вважати, що коридор вже вибраний і пастка закрилася, що ми рухаємося визначеним маршрутом до тієї чи інший невідворотної долі, - але достатньо одного лише слова, погляду, досить оступитися, і златій чертог перетворюється на бродячий канаву, а щурячий лабіринт - в зелену вулицю. Кінцевий шлях у всіх один, а ось маршрут - почасти обираний, почасти зумовлений - у кожного свій і змінюється в одну мить. Я думав, моя пастка закрилася багато років тому, а виявляється, весь цей час я лише повзав по циферблату. І тільки зараз скрипить люк, тільки зараз починається справжній шлях ».

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Осина фабрика (Іен Бенкс)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок