Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Війна світів (Герберт Уеллс)

Переказ скорочено Війна світів (Герберт Уеллс)

Назва:
Переказ скорочено Війна світів (Герберт Уеллс)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,73 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Війна світів (Герберт Уеллс)
У 1877 р. італійський астроном Джованні Вірджін Скіапареллі (1835-1910) виявив на Марсі мережу прямолінійних ліній, які він назвав каналами.Виникла гіпотеза, згідно з якою ці канали є штучними спорудами. Подібна точка зору була згодом спростована, але за життя Скіапареллі користувалася широким визнанням. А звідси логічно випливала думка про населеність цієї планети. Звичайно, щось їй і суперечило. Марс старший за Землю, далі відстоїть від Сонця, і якщо життя на ньому почалася раніше, то вже наближається до кінця. Середня денна температура в екваторіальному поясі не вище, ніж у нас в найхолоднішу погоду, атмосфера дуже розріджена, біля полюсів скупчуються величезні маси льоду. Але не варто звідси, що за час існування Марса у них виросла незрівняна із земною техніка і заодно прагнення переселитися на іншу, більш зручну для життя планету?
Такі передумови цього самого великого за обсягом науково-фантастичного роману Уеллса. У ньому мова йде про вторгнення марсіан на Землю. При протистоянні Землі та Марса відстань між ними максимально скорочується.Астрономи в цей час спостерігають якісь спалахи на поверхні цієї планети.Швидше за все, це землетрусу. А може бути, припускає Уеллс, марсіани просто відливають гігантську гармату, з якої вони скоро випустять десять снарядів на Землю? Цих снарядів було б і більше, але на Марсі щось трапилося - якийсь вибух, - хоча прибули марсіан виявилося цілком достатньо, щоб, якби не непередбаченого, підкорити всю нашу планету.
Закінчується роман ще одним науковим припущенням. Період розвитку марсіанської цивілізації - варто нагадати, дуже тривалий - виявився достатнім для того, щоб знищити всі хвороботворні мікроби. І марсіани стають жертвою своєї непристосованості до земного життя. Вони гинуть.
Між цим зачином і кінцем якраз і розгортається дія роману. Воно двояко.Спочатку Уеллс представляється свого роду послідовником Жюль Верна, якогось «технічного фантаста». Марсіани принесли на Землю нові принципи науки і техніки. Їх бойові триніжки, крокуючі зі швидкістю птиці, їх теплові та світлові промені, їх газові атаки, задовго передвіщають жахи світової війни, вміння користуватися суглобними, а не колісними пристроями, до яких прийшли інженери майбутніх поколінь, - це провісники робототехніки.Літальні апарати важчі за повітря тільки планувалися, а у Уеллса його марсіани вже будують власний літак.
І ще одне передбачення Уеллса - химерне. Марсіани схожі на розумного пуголовка, забезпеченого пучками щупалець. Вони швидше породження земної, а не позаземної цивілізації. І на погляд сучасної людини вони огидні.Тим більше, що марсіани харчуються кров'ю істот, що нагадують теперішніх мешканців Землі. Це одна з головних причин їхньої експансії,
Дія починається з падіння першого відгвинчується зсередини циліндра марсіан. Люди мріють встановити контакт з інопланетянами. Однак у марсіан зовсім інші плани. Їм необхідно підпорядкувати собі Землю, і вони з самого початку ведуть себе вкрай агресивно, пригнічуючи перші ж осередки можливого опору. Націлені на них артилерійські батареї знищені тепловим променем. Уряд в силах ще закликати населення залишити Лондон, після чого функції його абсолютно вичерпуються. Виробництво приходить до кінця.Немає більше ніякого соціального порядку. Починається масовий результат населення з найбільшого в світі міста. Безчинствують мародери. Люди, не підлеглі більше зовнішньої дисципліни, показують себе такими, якими вони є.
У романі два оповідача. Один з них - сам автор. Це він відразу ж зауважує прибуття марсіан, знищення миротворчої делегації з білим прапором, перші натовпи біженців, які не встигли ще досягти Лондона. У ході поневірянь йому зустрічаються дві людини, що зупиняють його увагу. Один з них - священик, з яким він з волі випадку виявляється в напівзруйнованому будинку на самому краю гігантської воронки, виритої падаючим циліндром.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Війна світів (Герберт Уеллс)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок