Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Пастух та Король (Жан де Лафонтен)

Переказ скорочено Пастух та Король (Жан де Лафонтен)

Назва:
Переказ скорочено Пастух та Король (Жан де Лафонтен)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,39 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Пастух та Король (Жан де Лафонтен)
Всім нашим життям володіють два демони, яким підпорядковані слабкі людські серця. Один з них зветься Любов'ю, а другий - честолюбства. Володіння друге ширше - в них часом включається і Любов. Цьому можна знайти багато прикладів, але в байці мова піде про інше.
У минулі часи якийсь розумний Король, побачивши, як завдяки турботам Пастуха стада останнього року в рік множаться і приносять неабиякий прибуток, закликає його до себе, каже: «Ти пастирем людей гідний бути» і дарує йому звання верховного судді. Хоча Пастух неосвічений, він має здоровий глузд, і тому судить справедливо.
Як-то раз колишнього пастуха відвідує Відлюдник. Він радить приятелеві не вверятись монаршої милості - вона пестить, погрожуючи опалою. Суддя лише безтурботно сміється, і тоді Відлюдник розповідає йому притчу про слепце, який, втративши свій бич, знайшов на дорозі замерзлу Змію і взяв її в руки замість батога. Даремно перехожий переконував його кинути Змію - той, впевнений, що його змушують розлучитися з гарним батогом із заздрості, відмовився. І що ж? Змія, відігрівшись, вжалила впертого в руку.
Відлюдник виявляється прав. Незабаром до Короля приходять наклепники: вони запевняють, що суддя думає тільки про те, як би розбагатіти. Перевіривши ці чутки, Король виявляє, що колишній пастух живе просто, без розкоші і пишності. Однак наклепники не вгамовуються і твердять, що суддя напевно зберігає свої скарби в скрині за сімома печатками. У присутності всіх сановників Король велить відкрити скриню судді - але там знаходять лише стару, заношені пастушу одяг, сумку та сопілка. Всі збентежені ...
А Пастух, надівши цю не збуджує заздрості і образ одяг, назавжди йде з суддівських палат. Він задоволений: він знав годину своєї могутності і годину падіння; тепер честолюбний сон розвіявся, але «у кого ж з нас немає честолюбства, хоча б на крихту?».

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Пастух та Король (Жан де Лафонтен)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок