Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Біла гвардія (Михайло Булгаков)

Переказ скорочено Біла гвардія (Михайло Булгаков)

Назва:
Переказ скорочено Біла гвардія (Михайло Булгаков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
516
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Біла гвардія (Михайло Булгаков)
Дія роману відбувається взимку 1918/19 р. в якомусь Місті, в якому явно вгадується Київ. Місто зайнятий німецькими окупаційними військами, при владі стоїть гетьман «всія України». Однак з дня на день в Місто може увійти армія Петлюри - бої йдуть вже за дванадцять кілометрів від Міста. Місто живе дивною, неприродною життям: він повний приїжджих з Москви й Петербурга - банкірів, ділків, журналістів, адвокатів, поетів, - які кинулися туди з моменту обрання гетьмана, з весни 1918 р.
У їдальні будинку Турбіних за вечерею Олексій Турбін, лікар, його молодший брат Миколка, унтер-офіцер, їх сестра Олена та друзі родини - поручик Мишлаевскій, підпоручик Степанов на прізвисько Карась і поручик Шервінський, ад'ютант в штабі князя Белорукова, командувача всіма військовими силами Україні , - схвильовано обговорюють долю улюбленого ними Міста. Старший Турбін вважає, що в усьому винен гетьман зі своєю українізацією: аж до самого останнього моменту він не допускав формування російської армії, а якщо б це сталося вчасно - була б сформована добірна армія з юнкерів, студентів, гімназистів і офіцерів, яких тут тисячі, і не тільки відстояли б Місто, але Петлюри духу б не було в Малоросії, мало того - пішли б на Москву і Росію б врятували.
Чоловік Олени, капітан генерального штабу Сергій Іванович Тальберг, оголошує дружині про те, що німці залишають Місто і його, Тальберга, беруть у відправляється сьогодні вночі штабний поїзд. Тальберг впевнений, що не мине і трьох місяців, як він повернеться в Місто з армією Денікіна, що формується зараз на Дону. А поки він не може взяти Олену в невідомість, і їй доведеться залишитися в Місті.
Для захисту від наступаючих військ Петлюри в Місті починається формування російських військових з'єднань. Карась, Мишлаевскій і Олексій Турбін є до командира несформованого мортирні дивізіону полковнику Малишеву і надходять на службу: Карась та Мишлаевскій - як офіцерів, Турбін - як дивізійного лікаря. Однак на наступну ніч - з 13 на 14 грудня - гетьман і генерал Бєлоруков тікають з Міста в німецькому поїзді, і полковник Малишев розпускає щойно сформований дивізіон: захищати йому нікого, законної влади в Місті не існує.
Полковник Най-Турс до 10 грудня закінчує формування другого відділу перший дружини. Вважаючи ведення війни без зимової екіпіровки солдатів неможливим, полковник Най-Турс, погрожуючи кольтом начальнику відділу постачання, отримує для своїх ста п'ятдесяти юнкерів валянки і папахи. Вранці 14 грудня Петлюра атакує Місто; Най-Турс отримує наказ охороняти Політехнічне шосе і, в разі появи ворога, прийняти бій. Най-Турс, вступивши в бій з передовими загонами противника, посилає трьох юнкерів дізнатися, де гетьманські частини. Послані повертаються з повідомленням , що частин немає ніде, в тилу - кулеметна стрілянина, а ворожа кіннота входить у Місто. Най розуміє, що вони опинилися в пастці.
Годиною раніше Микола Турбін, єфрейтор третього відділу першої піхотної дружини, отримує наказ вести команду за маршрутом. Прибувши у визначене місце, Миколка з жахом бачить біжать юнкерів і чує команду полковника Най-Турса, наказує всім юнкерам - і своїм, і з команди Миколки - зривати погони, кокарди, кидати зброю, рвати документи, бігти і ховатися. Сам же полковник прикриває відхід юнкерів. На очах Миколки смертельно поранений полковник помирає. Вражений Миколка, залишивши Най-Турса, дворами і провулками пробирається до будинку.
Тим часом Олексій, якому не повідомили про розпуск дивізіону, з'явившись, як йому було наказано, до двох годин, знаходить порожній будинок з кинутими знаряддями. Відшукавши полковника Малишева, він отримує пояснення того, що відбувається: Місто узяте військами Петлюри. Олексій, зірвавши погони, відправляється додому, але наштовхується на петлюрівських солдатів, які, дізнавшись у ньому офіцера (в поспіху він забув зірвати кокарду з папахи), переслідують його. Пораненого в руку Олексія вкриває у себе в будинку незнайома йому жінка на ім'я Юлія Рейсі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Біла гвардія (Михайло Булгаков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок