Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дракон (Євген Шварц)

Переказ скорочено Дракон (Євген Шварц)

Назва:
Переказ скорочено Дракон (Євген Шварц)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Дракон (Євген Шварц)
Простора затишна кухня. Нікого немає, тільки біля палаючого вогнища гріється Кіт. До хати заходить втомлений з дороги випадковий перехожий. Це Ланцелот. Він кличе кого-небудь з господарів, але відповіді немає. Тоді він звертається до Коту і дізнається, що господарі - архіваріус Шарлемань та його дочка Ельза - пішли з двору, а він, Кот, поки намагається відпочити душею, тому що в сім'ї величезне горе. Після наполегливих прохань Ланцелота Кот розповідає: над їх містом чотириста років тому оселився огидний Дракон, який щороку вибирає собі дівчину, веде її у свою печеру, і більше її вже ніколи ніхто не бачить (за чутками, всі жертви вмирають там від огиди). А зараз настала черга Ельзи. Повернулися господарі дуже привітні з несподіваним гостем. Обидва спокійні, Ельза запрошує всіх до вечері. Ланцелота вражає їх самовладання, але виявляється, вони просто змирилися зі своєю долею. Років двісті тому дехто боровся з Драконом, проте всіх сміливців він убив. Завтра, як тільки чудовисько відведе Ельзу, батько її теж помре. Спроби Ланцелота пробудити в Шарлеманя і його дочки волю до опору безрезультатні. Тоді він оголошує, що готовий вбити Дракона.
Лунає наростаючий шум, свист і виття. «Легкий на спомин», - говорить Кіт. Входить літній чоловік. Ланцелот дивиться на двері, очікуючи, коли ж увійде чудовисько. А це він і є - Шарлемань пояснює, що іноді Дракон приймає образ людини. Після короткої розмови Ланцелот викликає його на бій. Дракон червоніє і обіцяє зухвалому негайну смерть.
Втручається архіваріус - він нагадує, що 382 роки тому Дракон підписав документ, за яким день бою призначає не він, а його суперник. Дракон відповідає, що тоді був сентиментальним хлопчиськом, а зараз він не збирається звертати увагу на той документ. Кіт вискакує у вікно, обіцяючи всім все розповісти. Дракон обурюється, але врешті-решт погоджується битися завтра і йде.
Ельза запевняє Ланцелота, що даремно він все затіяв: вмирати їй не страшно. Але Ланцелот непохитний - треба вбити лиходія. У цей час вбігає Кіт з повідомленням, що сповістив знайомих кішок і всіх своїх кошенят, які тут же рознесли по всьому місту звістка про майбутній поєдинок. З'являється Бургомістр. Він обрушується на Ланцелота з докорами і переконує його виїхати якомога швидше. Увійшовши слідом син Бургомістра Генріх (колишній наречений Ельзи, а тепер лакей і особистий секретар Дракона) вимагає, щоб його залишили наодинці з дівчиною. Він передає їй наказ господаря вбити Ланцелота і вручає для цього отруєний ніж. Ельза бере ніж, вирішивши, що вб'є їм себе.
Зустрівшись на міській площі, Бургомістр з сином обговорюють майбутні події. Генріх повідомляє, що його володар дуже нервує. Запитує батька, чи не сумнівається той у перемозі Дракона.Бургомістр здогадується, що це таємна допит за дорученням господаря. У свою чергу він намагається довідатися в Генріха, не наказував чи Дракон «потихеньку тюкнуть пана Ланцелота», і, не домігшись прямої відповіді, припиняє розмову.
На площі з фальшивою урочистістю відбувається церемонія вручення зброї противнику Дракона.На ділі йому пропонують мідний тазик від цирульника замість щита, вручають довідку, що спис в ремонті, і повідомляють, що лицарських лат на складі не виявили. Але влаштувавшись на кріпосної стіни Кот пошепки повідомляє Ланцелота хороші новини. Слова його перервані виттям і свистом, після чого з'являється Дракон. Він наказує Ельзі попрощатися з Ланцелотом, а потім - вбити його. Вона підкоряється. Але - це вже не прощання, а пояснення двох закоханих, і кінчається воно поцілунком, а потім Ельза кидає в колодязь що висів у неї на поясі ніж і більше не хоче слухати Дракона. Доведеться битися, розуміє Дракон. І йде.
Кіт звертає увагу Ланцелота на кількох погоничів з ослом. Ті передають Ланцелота килим-літак і шапку-невидимку, а також меч і спис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Дракон (Євген Шварц)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок