Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Портрет (Микола Васильович Гоголь)

Переказ скорочено Портрет (Микола Васильович Гоголь)

Назва:
Переказ скорочено Портрет (Микола Васильович Гоголь)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Портрет (Микола Васильович Гоголь)
Трагічна історія художника Чарткова розпочалася перед лавкою на Щукінському дворі, де серед безлічі картин, що зображують мужичків або ландшафтікі, він розгледів одну і, віддавши за неї останній двадцять копійок, приніс додому. Це портрет старого в азіатських одязі, здавалося, незакінчений, але схоплений такою сильною пензлем, що очі на портреті дивилися, як живі. Будинку Чартков дізнається, що приходив господар з квартальним, вимагаючи плати за квартиру. Досада Чарткова, вже пошкодував про двадцять копійок і сидить, по бідності, без свічки, множиться. Він не без жовчності розмірковує про долю молодого талановитого художника, вимушено до скромного учнівству, тоді як заїжджі живописці «однією тільки звичної замашки» виробляють шум і збирає неабиякий капітал . У цей час погляд його падає на портрет, вже їм забутий, - і абсолютно живі, навіть руйнують гармонію самого портрета очі лякають його, повідомляючи йому якесь неприємне відчуття. Відправившись спати за ширми, він бачить крізь щілини освітлений місяцем портрет, також вперяющій в нього погляд. У страху Чартков завішують його простирадлом, але то йому ввижаються очі, що просвічуються через полотно, то здається, що простирадло зірвана, нарешті, він бачить, що простирадла і справді вже немає, а старий ворухнувся і виліз з рам. Старий заходить до нього за ширми, сідає в ногах і приймається перераховувати гроші, що виймає з принесеного з собою мішка. Один пакунок з написом «1000 червінців» відкочується в бік, і Чартков вистачає його непомітно. Відчайдушно стискає гроші, він прокидається, рука відчуває тільки що була у неї тягар. Після низки змінюють один одного кошмарів він прокидається пізно і важко. Прийшов з господарем квартальний, дізнавшись, що грошей немає, пропонує розплатитися роботами. Портрет старого залучає його увагу, і, розглядаючи полотно, він необережно стискає рами, - на підлогу падає відомий Чарткова згорток з написом «1000 червінців».
У той же день Чартков розплачується з господарем і, втішаючись історіями про скарби, заглушивши перший рух накупити фарб і замкнутися року на три в майстерні, знімає розкішну квартиру на Невському, одягається чепуруном, дає оголошення в ходячою газеті, - і вже назавтра приймає замовницю. Важлива дама, описавши бажані деталі майбутнього портрету своєї дочки, веде її, коли Чартков, здавалося, тільки розписався і готовий був схопити щось головне в її особі. Наступного разу вона залишається незадоволена проявившимся схожістю, жовтизною обличчя і тінями під очима і, нарешті, приймає за портрет стару роботу Чарткова, Психею, злегка підновлених нарікає художник.
У короткий час Чартков входить у моду: схоплюючи одне загальне вираз, він пише безліч портретів, задовольняючи різні претензії. Він багатий, прийнятий в аристократичних будинках, про художників висловлюється різко і зарозуміло. Багато хто, знали Чарткова перш, дивуються, як міг зникнути в ньому талант, настільки примітний спочатку. Він важливий, докоряє молодь в аморальності, стає скнарою і одного разу, на запрошення Академії мистецтв, прийшовши подивитися на прислане з Італії полотно одного з колишніх товаришів, бачить досконалість і розуміє всю безодню свого падіння. Він замикається в майстерні і занурюється в роботу, але змушений щохвилини зупинятися через незнання азбучних істин, вивченням яких знехтував на початку свого терену. Незабаром їм опановує страшна заздрість, він приймається скуповувати кращі твори мистецтва, і лише після швидкої його смерті від гарячки, що з'єдналася з чахоткою, стає ясно, що шедеври, на придбання яких ужив він все своє величезне багатство, були ним жорстоко знищені. Смерть його жахлива: страшні очі старого мерешілісь йому всюди.
Історія Чарткова мала деяке пояснення через невеликий час на одному з аукціонів Петербурга. Серед китайських ваз, меблів і картин увагу багатьох приваблює дивовижний портрет якогось азіатцем, чиї очі виписані з таким мистецтвом, що здаються живими. Ціна зростає вчетверо, і тут виступає художник Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Портрет (Микола Васильович Гоголь)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок