Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Зелений Генріх (Готфрід Келлер)

Переказ скорочено Зелений Генріх (Готфрід Келлер)

Назва:
Переказ скорочено Зелений Генріх (Готфрід Келлер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,81 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Зелений Генріх (Готфрід Келлер)
Дія розгортається на початку минулого століття в Швейцарії.
В один прекрасний день в селі Глаттфельден, що розташоване десь на півночі Швейцарії, з'являється ставний і гарний незнайомець, одягнений в зелений сюртук. Це майстер Леї. Колись давно він покинув рідне село і відправився мандрувати по світу.
Проробивши шлях від підмайстри до вправного каменотеса і архітектора, попрацювавши в усіх великих містах Німеччини, він повертається на батьківщину. Тут майстер Леї приймає рішення спробувати щастя в столиці і заснувати в Цюріху власну справу. Перш ніж переїхати в місто, він одружується на дочці сільського пастора.
Після прибуття молодий архітектор не тільки багато і напружено працює, але й бере участь у суспільному житті. До нещастя, смерть наздоганяє його у розквіті сил.
Майстер Леї залишив своїй удові безліч незавершених справ, і, після того як вони були приведені в порядок, з'ясовується, що весь стан сім'ї становить лише один будинок. Він населений знизу доверху, як вулик. Саме дохід від мешканців і допомагає вдові Леї і її синові на ім'я Генріх зводити кінці з кінцями. '
У цьому будинку хлопчик вперше усвідомлює себе як мисляча істота. Вже в ранньому віці він починає замислюватися над тим, що є Бог. Одного разу він відмовляється молитися, точно так само, як і дівчинка Мерет, історія якої вразить уяву Генріха багато років по тому. Дівчинка відмовлялася молитися і була замучена до смерті якимось пастором.
Генріх знайомиться зі старьевщіцей на ім'я пані Маргрет. Він проводить багато часу в її крамниці, слухаючи історії про привидів, чаклунів, нечистій силі і т. п.
Генріху виповнюється сім років, і мати відправляє його до школи. Два його костюмчика перешиті із зеленої військової форми батька. Тому хлопчики нашого героя прозивають «зеленим Генріхом». У школі він вперше стикається з такими поняттями, як брехня, зарозумілість, хвастощі.
Багато часу Генріх проводить наодинці з самим собою, у своєму таємному дитячому світі. Як і багато його однолітків, він ловить метеликів і жуків, збирає різнокольорові каміння. Як-то побачивши звіринець, Генріх вирішує створити й у себе такий же. У його звіринці горобці, кролик, миша, кілька ящірок, павуки, вужі. Але одного разу Генріх вирішує вбити тварин: живими він закопує своїх вихованців у землю.
Потрапивши в анатомічний музей при лікарні і побачивши в ньому посудини з ембріонами, він вирішує створити щось подібне і у себе вдома. Генріх ліпить із воску ембріони і засовує їх у флакони з-під одеколону і спирту. Кожному він дає ім'я. Кажому з них він складає гороскоп, згідно якомусь допомоги по теософії, яке він знайшов у будинку пані Маргрет. Але і цей світ гине: захищаючись від розлюченого кішки, Генріх кидає в неї своїх воскових виродків.
Нарешті тихі ігри наодинці з самим собою набридають Генріха. Він сходиться з компанією хлопчаків. Разом вони влаштовують театральні вистави, і, коли в місто приїжджає трупа німецьких акторів і дає уявлення «Фауста», Генріх теж бере участь у виставі. Він виконує роль морського котика.
У дванадцять років Генріх надходить в реальне училище. Серед синів заможних городян наш герой почуває себе чужим. Щоб стати таким, як усі, Генріх краде срібні монети із заощаджень матері. Коли герой випадково бере участь в обструкції одному нелюбу вчителю, співтовариші видають його за «головного призвідника безчинства». У результаті Генріха виключають з училища. Тепер, вільний від занять, він виявляє пристрасть до малювання і заявляє матері, що хоче стати художником. Мати опирається цьому і вирішує відправити Генріха в село до свого брата пастору. Тут юний герой зустрічає молоду вдову на ім'я Юдіф. Гостре, невимовна насолода охоплює Генріха, коли він знаходиться поряд із нею.
І в селі Генріх продовжує малювати. Він часто йде в ліси, де малює з натури дерева та лісові струмки. За це родичі прозивають його «художником». Одного разу герой потрапляє в будинок сільського вчителя. Там він знайомиться з Анною, його дочкою. У своєму серці Генріх забирає її світлий, неземної образ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Зелений Генріх (Готфрід Келлер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок