Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сніданок у предводителя (Іван Сергійович Тургенєв)

Переказ скорочено Сніданок у предводителя (Іван Сергійович Тургенєв)

Назва:
Переказ скорочено Сніданок у предводителя (Іван Сергійович Тургенєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,20 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Сніданок у предводителя (Іван Сергійович Тургенєв)
Їдальня. Ранок. Накритий стіл із закускою. Дія відбувається у маєтку ватажка місцевого дворянства. Микола Іванович Балаголаев запросив з ранку когось із сусідів, суддю та колишнього ватажка, щоб вирішити суперечку між Каурова, 45-річної вдовою підпоручика і її братом, поміщиком Ферапонтом Беспандіним, відставним колезьким реєстратором. Суперечка тягнеться вже три роки. Обом, Каурова і Беспандіну, рідна тітка залишила свій маєток за заповітом, а вони, як каже ватажок: «ну, не можуть поділитися, хоч ти трісни» ...
Обидва страшно вперті й нещадно торгуються; за впертістю сестра - різновид гоголівської Коробочки з «Мертвих душ», тільки більш агресивна і нахабна. Сам Гоголь був присутній на читанні комедії; за свідченням сучасників він сказав про Каурова: «Жінка хороша»!
«- До суду справа доходила; вищій владі прохання подавали: чи довго тут до біди? - Розповідає ватажок. - Ось я і вирішив, нарешті, припинити, так би мовити, твердою рукою корінь зла, зупинити, нарешті, напоумити ... Я їм сьогодні у себе побачення призначив, але вже в останній раз, а там я вже інші заходи прийму ... Хай суд їх розбирає ».
Спочатку вдова прикидається слухняною вівцею: «Я на все згодна. Я людина сумирний ... Я не прекословлю, Микола Іванович, де мені! Я вдова беззахисна: на вас одних сподіваюся ... А Ферапонт Ілліч (її брат) вапна мене хоче ... Що ж! Бог з ним! Аби діток малолітніх не погубив. А вже я що! »
Потім починається колотнеча.
«- Ось, бачите-с в чому головна утруднення: пан Беспандін і сестриця їх не бажають жити в одному будинку, отож, садибу слід розділити. А розділити її немає можливості! - Пояснює в ході спорів ватажок.
Нарешті Беспандін вже готовий поступитися будинок, але сподівається на винагороду.
"Каурова. Микола Іванович! Це хитрість. Це з його боку виверт, Микола Іванович! Він через це сподівається отримати найкращу землю, Конопляник та інше. На що йому будинок? У нього свій є. А тітчин будинок без того куди поганий ...
Беспандін. Коли він такий поганий ...
Каурова. А коноплях я не поступлюся. Помилуйте! Я вдова, у мене діти ... Що я буду робити без Конопляник, поміркуйте самі.
Беспандін. Коли він поганий ...
Каурова. Воля ваша ...
Беспандін. Коли він такий поганий, поступитеся його мені, і нехай вас винагородять.
Каурова. Так! знаю я ваші винагороди! .. яку-небудь десятінішку непридатну, камінь на камені, або, ще того гірше, болото яке-небудь, де один очерет, якого навіть селянські корови не їдять!
Балагалаев. Такого болота у вашому маєтку і немає зовсім ...
Каурова. Ну, не болото, так інше що-небудь в цьому роді. Ні, винагороду ... уклінно дякую: знаю я, що це за винагороди! "
Нарешті, не витримує один із присутніх, поміщик Алупкін, лише недавно оселився в цих місцях.
"- Що у вас в повіті всі жінки такі?
- Бувають і гірше ", - відповідає сусід, бідний поміщик Мірволін.
Каурова Алупкіна ще потім вичитає, влучивши підходящий момент: "Та що ти це, батюшка, на мене все скидається? Або у вас в Тамбові такий звичай? Звідки раптом з'явився, ні знамо, ні відомо, і що за людина, Господь його знає, а подивися ти, як бундючиться! "
А пізніше і не те ще буде: "Ви божевільний! Він божевільний".
Ще й Беспандін в якийсь момент ополчився на нього:
"- Шановний добродію! Дозвольте дізнатися з якого права ...
Алупкін. Ви заступаєтесь за вашу сестру?
Беспандін. Зовсім не за сестру: мені моя сестра ось що - тьфу! .. А я за честь прізвища ".
Але ватажок намагався все-таки вирішити проблему:
"- Панове, панове! Дозвольте, дозвольте ... Я повинен вас знову попросити кілька помовчати. Я ось що пропоную. Ми тепер спільно розділимо всю дачу на дві ділянки: в одному полягатиме будинок з садибою, а до іншого ми кілька зайвої землі додамо, і нехай вони потім вибирають.
Беспандін. Я згоден.
Каурова. А я не згодна.
Балагалаев. Чому ж ви не згодні?
Каурова. А кому першому доведеться вибирати?
Балагалаев. Ми жереб кинемо.
Каурова. Збережи, Господи і помилуй! Що ви це! Ні за що на світі! Алі ми нехристи які? "
Балагалаев наказує письмоводителеві читати по зошиті свій початковий проект розділу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Сніданок у предводителя (Іван Сергійович Тургенєв)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок