Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Ванька (Антон Павлович Чехов)

Переказ скорочено Ванька (Антон Павлович Чехов)

Назва:
Переказ скорочено Ванька (Антон Павлович Чехов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,69 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Ванька (Антон Павлович Чехов)
«Ванька Жуков, дев'ятирічний хлопчик, відданий три місяці тому у науку до шевця Аляхіну, в ніч під Різдво не лягав спати». Він писав листа своєму дідові Костянтину Макарович. Ванька - сирота.Він думає про свого діда - річногохудого і верткого дідугана з веселим обличчям і вічно п'яними очима», службовця сторожем у панів Жихареву. Днем дід спить або жартує з куховарками, а вночі стукає у свою калатало. У діда є дві собаки - Каштанка і В'юн.
Ванька нехитрим дитячою мовою пише про те, як нелегко йому доводиться у шевця, і просить діда забрати його. «А на тижня господиня звеліла мені почистити оселедець, а я почав з хвоста, а вона взяла оселедець і єйної мордою почала мене в харю тикати. Милий дідусь, відвіз мене звідси, а то помру. Я буду тобі тютюн терти, а якщо що, то Сьокі мене, як Сидорову козу ». Ванька хотів би пішки бігти на село, «так чобіт немає, морозу боюся». Пише він і про Москву: «А Москва місто велике. Вдома всі панські й коней багато, а овець немає і собаки не злі ». 
Під час написання листа Ванька постійно відволікається, в його пам'яті спливають різні картини життя в селі. Він згадує, як вони з дідом під різдво ходили в ліс за ялинкою для панів. «Веселий був час! І дід крякав, і мороз крякав, а дивлячись на них, і Ванька крякав ». Згадує панночку Ольгу Гнатівну, у якої Ванькіна мати Пелагея, коли була жива, служила покоївкою. Ольга Гнатівна годувала Ваньку льодяниками і від нічого робити вивчила його читати, писати, рахувати до ста і навіть танцювати кадриль. Коли ж Пелагея померла, сироту Ваньку спровадили в людську кухню до діда, а з кухні до Москви до шевця Аляхіну. «Милий дідусь, а коли у панів буде ялинка з гостинцями, візьми мені золочений горіх ... у панянки Ольги Гнатівна для Ваньки.
Пошкодуй ти мене сироту нещасну, а то мене всі б'ють і їсти пристрасть хочеться. А гармонію мою нікому не віддавай. Залишаюся твій онук Іван Жуков, милий дідусь приїжджай ». Ванька поклав листа в конверт і написав адресу:« на село дідусеві ». Потім почухався, подумав і додав: «Костянтину Макарич». Задоволений, Ванька «добіг до першого поштової скриньки і сунув дорогоцінний лист у щілину ... Заколисаний солодкими надіями, він через годину міцно спав ... Йому снилася пічка. На печі сидить дід, звісивши босі ноги, і читає лист куховаркам ... Біля печі ходить В'юн і крутить хвостом »...

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Ванька (Антон Павлович Чехов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок