Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Коридори влади (Чарльз П. Сноу)

Переказ скорочено Коридори влади (Чарльз П. Сноу)

Назва:
Переказ скорочено Коридори влади (Чарльз П. Сноу)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,25 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Коридори влади (Чарльз П. Сноу)
Дія роману Ч. П. Сноу «Коридори влади» відбувається у Великобританії в 1955-1958 рр.. Головний герой роману - молодий політик-консерватор, який представляє ліве крило своєї партії, Роджер Куейф. Оповідання ведеться від імені його товариша по службі, а згодом одного Льюїса Еліота
Навесні 1955 р. партія консерваторів перемагає на парламентських виборах і отримує можливість сформувати уряд. Молодий честолюбний політик Роджер Куейф отримує місце товариша міністра у новоствореному міністерстві озброєнь. Це радує далеко не всіх. Так, чиновники Державного управління - відомства, почасти дублюючого функції нового міністерства, почасти конкуруючого з ним, - яких обійшли при розподілі місць в уряді, і зокрема шеф Льюїса Еліота Гектор Роуз, демонструють явне розчарування. На їхню думку, нове міністерство лише витрачає величезні суми грошей, але не може нічого представити на виправдання своїх витрат.
Роджер Куейф вважає, що в умовах, коли дві наддержави вже давно мають ядерну зброю, роботи з його створення у Великобританії позбавлені будь-якого сенсу: їх продовження означає лише божевільні витрати грошей, а наздогнати США і СРСР все одно не вдасться. Проте відкрито заявити свою позицію він не може, бо проблема зачіпає інтереси багатьох надто впливових сил - у протистояння з цього питання залучені політики, чиновники, вчені, великі промисловці. Закриття ядерних програм для багатьох з них означає мільйонні втрати. Мета Роджера - добитися влади, а потім використовувати цю владу з толком, поки ще щось можна зробити. Для цього йому часто доводиться вести закулісну боротьбу, приховуючи свої справжні погляди.
В якості найближчої мети Роджер намітив міністерське крісло, яке поки що займає старіючий і хворий лорд Гілбі. Для досягнення своєї мети він вміло використовує невдоволення «яструбів» на чолі з емігрантом з Польщі якимось Майклом Бродзінскім - політиком вкрай правого спрямування. Не розкриваючи повністю своєї політичної лінії, Роджер тим не менш зумів залучити на свій бік політиків і впливових бізнесменів із різних таборів. Зрештою Роджер домагається успіху: Гілбі отримує відставку, а Роджер займає його пост.
Разом з тим така зовні лукава політика Роджера Куейфа має і свої витрати. На нього починають косо дивитися його друзі і прихильники, а в той же час «яструби» і той же Бродзінскій живлять невиправдані надії на те, що новий міністр стане проводити жорстку лінію в питаннях ядерної політики Великобританії.
До «соціально-політичної» сюжетної лінії домішується і особиста. Роджер Куейф одружений на красуні Керолайн (Керо, як звуть її друзі), дочки графа, що належить до стародавнього аристократичного роду. На думку всіх знайомих, це щасливий шлюб, якому нічого не загрожує. Проте одного разу Роджер визнається Льюїсу в тому, що у нього є коханка - Елен Сміт. Познайомившись з нею, Льюїс згадує фразу Керолайн, як-то жартома упущену на одному прийомі: «Дружини повинні побоюватися не карколомних красунь, а тихих сіреньких мишок, яких ніхто не помічає ».
Особисті та політичні проблеми Роджера зав'язуються в тугий вузол. У законопроекті, над яким він працює, він намагається запропонувати нову національну політику в питаннях виробництва ядерної зброї, нагадуючи про ті невиправдані витрати, які несе країна. Однак закриття виробництва ядерної зброї неминуче спричинить за собою втрату роботи декількома тисячами людей. Проти позиції Роджера виступає міністерство праці. Відкрито виступив проти Роджера і Бродзінскій, назвавши його позицію пораженської і ллє воду на млин Москви. Починають діяти і різні «групи тиску», в тому числі явно инспирируемая з Вашингтона.
Одночасно з цим Роджер, публічно відстоює ідею запобігання гонки ядерних озброєнь, стає популярним в ліберальній середовищі. Його охоче цитують газети, а також незалежні й опозиційні політики.
Опоненти Роджера не гребують жодними засобами. Елен Сміт отримує анонімні листи з погрозами та вимогами вплинути на Роджера. Ряд вчених-зброярів повинні піддатися принизливій процедурі перевірки на благонадійність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Коридори влади (Чарльз П. Сноу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок