Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Пригоди Тома Сойєра (Марк Твен)

Переказ скорочено Пригоди Тома Сойєра (Марк Твен)

Назва:
Переказ скорочено Пригоди Тома Сойєра (Марк Твен)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,67 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Пригоди Тома Сойєра (Марк Твен)
Середина минулого століття, містечко з претензійною назвою Санкт-Петербург ... Америка, де ні фабрик, ні залізниць, ні класової боротьби, а замість цього серед будиночків з городами бродять кури ... Благочестива провінція, де тітка Поллі, поодинці виховує Тома Сойєра, не береться за різку, не підкріпивши свою тендітну строгість текстом з священного писання ... Вимоглива провінція, де діти навіть під час канікул продовжують зубрити вірші з Біблії в недільній школі ... Небагата провінція, де незнайомий хлопчик, у будній день прогулюється в черевиках, виглядає нахабним чепуруном, якого Том звичайно ж не може не провчити. Тут дуже заманливо буває втекти зі школи і покупатися в Міссісіпі, незважаючи на завбачливо пришитий тіткою Поллі комір сорочки, і якби не зразковий тихоня Сід - зведений брат, углядевшій-таки, що нитка на комірі змінила колір, все взагалі було б шито-крито .
За цю витівку Тома чекає суворе покарання - йому належить у свято білити паркан. Але виявляється, якщо вселити знайомим хлопчакам, що побілка паркану - велика честь і рідкісне розвага, то можна не тільки спихнути роботу на інших, але ще й стати власником цієї скарбниці з дванадцяти алебастрових кульок, осколка синьої пляшки, гармати з котушки, нашийника без собаки, ключа без замка, скляної пробки без графина, мідної дверної ручки й рукоятки ножа ...
Втім, людські пристрасті вирують скрізь однаково: у маленьку церкву одного разу входить велика людина - окружний суддя Течер, людина, що побачив світло, бо прибув з Константинополя, що за дванадцять миль від Санкт-Петербурга, а разом з ним з'являється його дочка Беккі - блакитноокий янголятко в білому платтячку і вишитих панталончиках ... Спалахує любов, обпікає ревнощі, за нею розрив, смертельна образа, потім полум'яне примирення у відповідь на благородний вчинок: вчитель гамселить Тома за книгу, яку ненароком розірвала Беккі. А між образою і примиренням в пориві відчаю та безнадійної образи можна піти в пірати, сколотивши зграю благородних головорізів з місцевого безпритульного Гекльберрі Фінна, з яким хорошим хлопчикам пресуворо забороняється водитися, і ще одного приятеля, вже з пристойної сім'ї.
Хлопчаки чарівно проводять час на лісистому острові Джексона неподалік від рідного Санкт-Петербурга, грають, купаються, ловлять неймовірно смачну рибу, уплітають яєчню з черепахових яєць, переживають жахливу грозу, віддаються розкішним пороків, на зразок куріння саморобних трубок з маїсу ... Але з цього хлопчачого раю піратів починає тягнути назад до людей - навіть маленького бродяжку Гека. Том насилу вмовляє друзів дотягнути до запаморочливої сенсації - з'явитися, можна сказати, на власні похорони, на заупокійну службу за їхніми ж зниклим без вести душам. До Тома, на жаль, із запізненням доходить вся жорстокість їх захоплюючій пустощі ...
А на тлі цих порівняно невинних катаклізмів розгортається неабияка кривава трагедія. Як відомо, саме вірний засіб вивести бородавки - вночі відправитися на свіжу могилу поганого людини з дохлою кішкою, і коли за ним прийдуть чорти, жбурнути їм услід задубілі кішку зі словами: «Чорт за мерцем, кіт за чортом, бородавки за котом, - тут і справа з кінцем, все троє геть від мене! »Але замість чортів з'являються з бляшаним ліхтарем молодий доктор (в благочестивій Америці важкувато іншим способом розжитися трупом навіть для медичних цілей) і два його помічника - нешкідливий недотепа Меф Поттер і мстивий метис Індіанець Джо. Виявилося, Індіанець Джо не забув, що в будинку доктора п'ять років тому його виштовхали з кухні, коли він просив поїсти, а після того як він присягнувся відплатити хоч через сто років, його ще й посадили у в'язницю за бродяжництво. У відповідь на піднесений до його носа кулак доктор збиває метиса з ніг, напарник Індіанці Джо заступається за нього; в бійці, що зав'язалася доктор приголомшує Меф Поттера дошкою, а Індіанець Джо вбиває доктора ударом ножа, упущеного Меф Поттером, і потім вселяє йому, що це він , Поттер, в нестямі убив доктора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Пригоди Тома Сойєра (Марк Твен)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок