Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено На всякого мудреця досить простоти (Олександр Островський)

Переказ скорочено На всякого мудреця досить простоти (Олександр Островський)

Назва:
Переказ скорочено На всякого мудреця досить простоти (Олександр Островський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,01 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору На всякого мудреця досить простоти (Олександр Островський)
Дія відбувається в Москві, в перше десятиліття реформ Олександра II.Перший акт п'єси - в квартирі, де з матір'ю-вдовою живе молода людина Єгор Дмитрович Глумов. У ній, за ремарці автора, чиста, добре мебльована кімната.
В кімнату входять, продовжуючи розпочату розмову, Глумов з матір'ю.Глумов каже їй: «Я весь у вас - розумний, злий і заздрісний» і заявляє, що відтепер буде робити кар'єру через знайомства в світі: «Епіграми в сторону!Цей рід поезії, окрім шкоди, нічого не приносить авторові. Візьмемося за панегірики! »Тепер Глумов для себе буде вести щоденник і в ньому писати відверто, що думає про людей, розташування яких домагається.
Приходять гусар Курчаев, знайомий Глумова, з ним Голутвін, чоловік, не має занять. Вони зібралися видавати журнал і просять у Глумова його епіграми або щоденник, про який вже щось чули. Глумов відмовляє. Курчаев, далека рідня Глумова через сановника Нілу Федосійович Мамаєва, розповідає Глумова про звичку Мамаєва дивитися даремно що здають в оренду квартири і при цьому повчати всіх і кожного, і за розмовою накидає на Мамаєва карикатуру, приписавши «новітній самовчитель». Її хоче взяти Голутвин. Курчаев не дає: «Все-таки дядько». Вона залишається Глумова.Курчаев повідомляє Глумова, що дружина Мамаєва «закохана, як кішка» в Глумова. Курчаев і Голутвін йдуть.
У подальшому розмові Глумова з матір'ю з'ясовується, що Глумов вже підкупив слугу Мамаєва, і Мамаєв зараз прибуде дивитися нібито що здається внайми квартиру Глумова.
Є слуга, за ним сам Мамаєв. Мамаєв нарікає слузі: навіщо той привіз його в житлову квартиру. Глумов пояснює, що, маючи потребу в грошах, хоче з цієї квартири переїхати у велику, і на здивовані питання Мамаєва заявляє: «Я дурний». Той спершу ошелешений, але швидко починає вірити, що перед ним молода людина, що жадає рад, повчань і повчань.
Глумова показує Мамаєву карикатуру Курчаева. Мамаєв йде. Приходить Манефа, «жінка, що займається ворожінням і передбаченням». Глумов приймає її з удаваним повагою, дає п'ятнадцять карбованців, відсилає пригощатися чаєм і кавою, записує в щоденник витрати: на Манефа і три рубля слузі Мамаєва. Раптово повертається Курчаев, якому зустрівся по дорозі Мамаєв не велів показуватися на очі. Курчаев підозрює Глумова в інтриганство і каже йому про це. Вони сваряться. Курчаев йде. «Дядько його прогнав. Перший крок зроблено ». Цими словами Глумова закінчується перша дія комедії.
У будинку Мамаєва господар і Крутицький - «старий, дуже важливий пан», нарікають на згубність реформ і змін і на своє невміння володіти пером і «сучасним стилем». У Крутицького готовий працю, написаний стилем, «близьким до стилю великого Ломоносова», і Мамаєв пропонує дати його Глумова в обробку. Обидва йдуть. З'являються Мамаєва і Глумова. Глумова скаржиться на брак коштів. Мамаєва її підбадьорює, обіцяючи Глумова своє заступництво. Ввійшов Мамаєву Глумова розписує захоплення свого сина його розумом. Мамаєв, йдучи, обіцяє Глумова дати «не грошей, а краще грошей: рада, як розпорядитися бюджетом». Мамаєвій ж Глумова приймається розповідати про те, як закоханий у неї Глумов. Глумова йде.Мамаєва кокетує з увійшов Глумовим.
Приїжджає Городулін, «молодий важливий пан». Мамаєва просить для Глумова місце, «зрозуміло, хороше», кличе Глумова і залишає його з Городулін. Глумов заявляє себе лібералом і демонструє промовець ні від учора, що захоплюють Городулін, який тут же просить допомогти йому приготувати спіч. Глумов готовий написати.
Городулін змінює Мамаєв, який приймається вчити Глумова доглядати за своєю дружиною. Глумов залишається з Мамаєвій, освідчується їй у коханні і йде.
На дачі Турусіна, «багатої вдови, пані з купчих», оточеній нахлібниці, гадальщіцамі, мандрівницями, Турусіна, тільки що виїхала було в місто, але наказав повернути екіпаж з-за поганої прикмети, вимовляє своїй супутниці, племінниці Марійці, за «вільнодумство» і симпатію до Курчаеву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено На всякого мудреця досить простоти (Олександр Островський)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок