Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Старовинні історії про ханьском У-ді - государя войовничому (Бань Гу)

Переказ скорочено Старовинні історії про ханьском У-ді - государя войовничому (Бань Гу)

Назва:
Переказ скорочено Старовинні історії про ханьском У-ді - государя войовничому (Бань Гу)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,47 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Старовинні історії про ханьском У-ді - государя войовничому (Бань Гу)
Як-то провісник напророкував майбутній дружині ханьського імператора велику долю. Вона і справді народила сина, який став государем У-ді.
З дитячих років хлопчик відрізнявся ясним розумом, вмів привернути до себе серця. Спочатку спадкоємцем вважався син наложниці Лі, але на боці У-ді виступила його теща, сестра імператора, і незабаром він був оголошений наступником царюючого государя, а в чотирнадцять років сів на престол.
Імператор У-ді пристрасно цікавився вченням про безсмертя, закляттями та чарами. З усіх боків до двору стікалися маги і чарівники. Ще любив він таємні подорожі по країні. Не раз при цьому потрапляв в історії: то розбійники напали, то старий, власник дорожнього подвір'я, замислив напад, і тільки благородна наложниця врятувала імператора, за що і була завітала найвищою нагородою. Першому вельможі государя навіть довелося з собою покінчити, щоб відвадити У-ді від подібних пригод.
Государ був дуже допитливий і збирав рідкісні книги, чудесних звірів та інші дива, а придворні поети оспівували все це у віршах. Та й сам імператор не гребував поезією. Любив він і найдостойніших людей вітати при дворі. Щоправда, і стратив їх за найменшу провину. Цзі Ань намагався напоумити государя, але той не послухав поради. Цзі Ань помер з горя.
Мріючи продовжити свої дні, У-ді зустрічався з богинею Заходу Сіванму, в садах якої росли персики довголіття. Крім того, за порадою магів містив у палаці тисячі наложниць, бо вірив, що злиття з жінкою дарує безсмертя.
Одного разу, об'їжджаючи свої володіння, государ побачив красуню, яка в належний строк народила йому спадкоємця і незабаром померла, Від труни її струменів чудовий аромат - наложниця не була земною жінкою.
Але як не старався У-ді досягти безсмертя, у визначений термін він помер і був похований.Кажуть, що і після смерті він відвідував своїх наложниць і ділив з ними ложі. Довго ще траплялися всякі благовісні знамення. Вірно, покійний імператор став небожителем.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Старовинні історії про ханьском У-ді - государя войовничому (Бань Гу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок