Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Місяць для пасинків долі (Юджин О

Переказ скорочено Місяць для пасинків долі (Юджин О

Назва:
Переказ скорочено Місяць для пасинків долі (Юджин О
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,76 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Місяць для пасинків долі (Юджин О'Ніл)
Події переносять нас у штат Коннектикут, в будинок фермера-арендатоpa Філа Хогена. Дія розгортається на початку вересня 1923 р. і на зорі наступного дня.
Троє синів Хогена по черзі бігли з дому - дуже вже важкий у батька вдачу, та й рука не легше. Уживається з ним тільки двадцятивосьмирічна дочка Джозі, вона під стати батькові - велика, сильна і на роботі «оре» за двох. Батькові до неї не підступитися: і здачі може дати. Репутація у Джозі не з кращих: подейкують, що багато хто з місцевих чоловіків можуть похвалитися, що користувалися у неї успіхом. Її молодший брат Майк, ідучи з батьківського дому, радить сестрі обкрутити кого-небудь, пора їй вгамуватися. Найкраще Джима Тайрона - він хоч і п'яниця, але з гарної родини (у нього Хоген і орендує ферму), а коли отримає спадщину, то у нього взагалі буде купа грошей. Майк зауважив, що Джозі поглядає на Джима ніжніше, ніж на інших.Він радить заарканити його, коли той буде в устілку п'яний.
Філу Хоген теж приходила подібна думка в голову. Самою Джозі, однак, неприйнятне ідея обману. Але коли батько нагадує їй, що вони тут всього лише орендарі і той же Джим, налившись, може з п'яних очей продати ферму першому зустрічному, Джозі замислюється. Джиму вже було зроблено одну пропозицію, продовжує отець, здається, від їхнього сусіда Хардер, цього ділки з «Стандард Ойл», - Тайрон відмовився поки, але хто знає ...
Розмову батька та дочки перериває сам Джим Тайрон. Він, як не дивно, тверезий, але мучиться похміллям і просить у Хогена стаканчик віскі.Потягуючи спиртне, повідомляє, що їх збирається сьогодні відвідати сам Хардер, у чий ставок, розташований поруч з фермою, занадилися ходити свині Хоген. Хардер припускає, що сусіди регулярно ламають огорожу, що розділяє їхні землі, щоб поїти поблизу своїх свиней.
Хардер завітав-таки на ферму Хоген, і сховався в будинку Тайрон давиться від сміху, прислухаючись до вистави, який багато в чому для нього влаштовують батько і дочка. Не надаючи візитеру ту повагу, якого він чекає, вони обрушуються на нього із зустрічними звинуваченнями: це він, мовляв, спеціально ламає паркан, щоб заманити нещасних свинок в крижану воду, - бідні тварини підхоплюють бронхіт, пневмонію і мруть як мухи, а деякі просто труяться брудної і зараженої бацилами водою.
Приголомшений Хардер не знає, як накивати п'ятами, а Джим і Хогени ще довго сміються йому вслід. Розвеселившись Джим обіцяє Джозі не засиджуватися сьогодні ввечері в трактирі, а прийти до неї і провести ніч, милуючись на місяць і нічне небо. Такий, як вона, немає більше дівчини на світі.
Кілька годин по тому. Вже майже дванадцять, а Джима все немає, Чути п'яна пісня - це повертається додому батько. Він обрушує і на без того засмучену Джозі неприємну звістку: виявляється, Джим Тайрон погодився на пропозицію Хардер. Той, бажаючи швидше звільнитися від неприємних сусідів, пообіцяв заплатити Тайрона за ферму аж десять тисяч доларів.Тайрон погодився, хоча раніше обіцяв поступитися її Хоген за дві.
Зрада Джима ранить Джозі в саме серце, і вона приймає план батька - затягнути чоловіка в ліжко, щоб Хоген зі свідками застукали їх рано вранці.Тоді можна буде змусити Тайрона женитися або хоча б відкупитися.
Вже опівночі. Джим нарешті з'являється на фермі. На подив Джозі, він зовсім не п'яний, і дівчині доводиться докласти зусилля, щоб накачати його як слід.І тут п'яний Джим зі сміхом розповідає, що ображений Хардер готовий викласти за їх ферму десять тисяч доларів. Він зробив вигляд, що згоден, але завтра натягне ніс цього самозакоханого ділку і, звичайно ж, відмовить. Але це завтра. А сьогодні їх чекає особлива ніч: вони будуть сидіти ось так на ганочку, і Джим, якщо Джозі дозволить, покладе голову їй на груди і засне.Адже він знає: вона недоторка - тільки розпускає чутки про свій начебто вільному поведінці. Цим Джозі і дорога йому - чистотою, природністю, безкорисливістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Місяць для пасинків долі (Юджин О

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок