Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Матір людська (Віталій Закруткін)

Переказ скорочено Матір людська (Віталій Закруткін)

Назва:
Переказ скорочено Матір людська (Віталій Закруткін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,60 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Матір людська (Віталій Закруткін)
У вересні 1941 року гітлерівські війська далеко просунулися вглиб радянської території. Багато області України і Білорусії виявилися окупованими. Залишився на зайнятій німцями території та загублений у степах хутірець, де щасливо жили молода жінка Марія, її чоловік Іван та його син Васятка. Захопивши раніше мирну і багату землю, фашисти все сплюндрували, спалили хутір, викрали людей до Німеччини, а Івана і Васятку повісили. Однією Марії вдалося врятуватися.Самотньою, їй довелося боротися за своє життя і за життя своєї майбутньої дитини.
Подальші події повісті розкривають велич душі Марії, яка стала воістину Матір'ю людської.Голодна, змучена, вона зовсім не думає про себе, рятуючи дівчинку Саню, смертельно поранену фашистами. Саня замінила загиблого Васятку, стала частинкою того життя Марії, яку розтоптали фашистські загарбники. Коли дівчинка помирає, Марія ледь не сходить з розуму, не бачачи сенсу свого подальшого існування. І все ж вона знаходить у собі сили для того, щоб жити.
Відчуваючи пекучу ненависть до фашистів, Марія, зустрівши пораненого молодого німця, несамовито кидається на нього з вилами, бажаючи помститися за сина і за чоловіка. Але німець, беззахисний хлопчик, крикнув: «Мама! Мама! »І серце російської жінки здригнулося. Великий гуманізм простої російської душі гранично просто і ясно показаний автором в цій сцені.
Марія відчувала свій борг перед людьми, вигнаними в Німеччину, тому почала збирати врожай з колгоспних полів не тільки для себе, але і для тих, хто, може бути, ще повернеться додому.Почуття виконуваного боргу підтримувало її у важкі і самотні дні. Скоро у неї з'явилося велике господарство, тому що на пограбоване і спалене обійстя Марії приходило все живе. Марія стала як би матір'ю всієї навколишньої її землі, матір'ю, поховала чоловіка, Васятку, Саню, Вернера Брахта і зовсім незнайомого їй, вбитого на передовій політрука Слави. Марія змогла прийняти під свій дах сімох ленінградських сиріт, волею доль занесених на її хутір.
Так і зустріла ця мужня жінка радянські війська з дітьми. І коли в спалений хутір увійшли перші радянські солдати, Марії здалося, що вона народила на світ не тільки свого сина, а й усіх знедолених війною дітей світу ...

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Матір людська (Віталій Закруткін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок