Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Підліток (Федір Михайлович Достоєвський)

Переказ скорочено Підліток (Федір Михайлович Достоєвський)

Назва:
Переказ скорочено Підліток (Федір Михайлович Достоєвський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,62 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Підліток (Федір Михайлович Достоєвський)
Аркадій Макарович Долгорукий, він же - Підліток, розповідає в своїх записках про себе та події останнього часу, в яких він був одним з головних учасників. Йому двадцять років, він щойно закінчив гімназію в Москві, але вступ до університету вирішив відкласти, щоб не відволікатися від здійснення заповітної ідеї, яку виношував мало не з шостого класу.
Ідея його - стати Ротшильдом, тобто накопичити багато грошей, а разом з грошима знайти могутність і самоту. З людьми Аркадію, за його визнанням, важко, він губиться, йому здається, що над ним сміються, він починає самоутверджуватися і стає занадто експансивний. Ідея не випадково закралася в його душу. Аркадій - побічний син родовитого дворянина Андрія Петровича Версилова і його дворовий, що породжує в ньому, підлітка гордій і самолюбні, комплекс неповноцінності. Прізвище він носить іншу - свого формального батька, теж дворового Версилова, Макара Івановича Долгорукого, але і це тільки зайвий привід для приниження - при знайомстві його часто перепитують: князь Долгорукий?
До гімназії він виховувався в пансіоні француза Тушара, де зазнав безліч принижень через свою байстрюка. Все це зробило його особливо вразливим і вразливим. Одного разу, прийшовши до свого зведеного брата, законному синові Версилова, для отримання пересланих батьком грошей, він не був прийнятий, хоча брат був удома, гроші ж були передані через лакея, що викликало в Аркадії бурю обурення. Його самолюбство постійно насторожі і легко уражається, але, добрий і захоплений по натурі, при привітному і доброзичливому до нього відношенні він від образи і неприязні стрімко переходить до любові і обожнювання.
До Петербурга він приїжджає на запрошення батька, щоб вступити на службу. Крім того, там живуть його мати, лагідна і побожна Софія Андріївна, і сестра Ліза, а головне, батько - Андрій Петрович Версилов, який належить до вищого російського культурного типу «всесвітнього вболівання за всіх». Версилов сповідує ідею духовного дворянства, вищої аристократії духу , вважає вищої російської культурної думкою «всепріміреніе ідей» і «всесвітнє громадянство».
У серці Підлітка він займає величезне місце. Вихований у чужих людей, Аркадій всього лише одного разу бачив батька, і той справив на нього незабутнє враження. «Кожна мрія моя, з самого дитинства, відгукувалася їм: витала біля нього, зводилася на нього в остаточному результаті. Я не знаю, ненавидів або любив я його, але він наповнював собою все моє майбутнє, всі розрахунки мої на життя ». Він багато думає про нього, намагаючись зрозуміти, що ж той за людина, він збирає чутки і думки про нього різних людей. Версилов для нього ідеал: краса, розум, глибина, аристократизм ... І особливо - благородство, яке тим не менш постійно ставиться Аркадієм під сумнів.
До Петербурга Аркадій приїжджає насторожено-агресивним по відношенню до Версилова. Він хоче зруйнувати наклеп на нього, розчавити його ворогів, але одночасно підозрює його в низьких і безчесних вчинках. Він хоче знати про нього всю правду. Він багато чув про його побожності й захоплення католицтвом, дещо відомо про його пропозицію Лідії Ахмакової, а також про ляпас князя Сергія Сокольського, на яку Версилов не відповів. Після якогось скандального вчинку Версилов вигнаний з вищого суспільства, але все покрито туманом і таємницею.
Аркадія визначають секретарем до колишньому другу Версилова, старого князя Миколі Івановичу Сокольському, який прив'язується до розумного і поривчастому юнакові. Однак той незабаром з гордості відмовляється від місця, тим більше що дочка князя красуня Катерина Миколаївна Ахмакової, що знаходиться в давніх ворожих відносинах з Версилова, звинувачує Аркадія в шпигунстві.
Волею випадку в руках Аркадія виявляються два важливих листа: з одного випливає, що виграний Версилова процес про спадщину з князями сокільськими може бути переглянутий не на його користь. У другому, написаному Катериною Миколаївною, йдеться про слабоумстві її батька, старого князя Сокольського, і необхідності взяти його в опіку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Підліток (Федір Михайлович Достоєвський)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок