Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Міста і роки (Костянтин Федін)

Загрузка...

Переказ скорочено Міста і роки (Костянтин Федін)

Назва:
Переказ скорочено Міста і роки (Костянтин Федін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Міста і роки (Костянтин Федін)
Восени 1919 р. Андрій Старцев приїжджає з мордовського міста Семидолах в Петроград. Він мобілізований в армію і прибув за місцем служби. Але замість очікуваної відправки на фронт Андрія залишають писарем при штабі.Незабаром до нього приїжджає Рита - жінка, з якою він був близький в Семидолах і яка тепер чекає від нього дитину.
У цей же час у Москві в Німецька рада солдатських депутатів є людина, що називає себе єфрейтором Конрадом Штейном. Він хоче повернутися на батьківщину, в Німеччину. Перевіряючи документи Штейна, службовець цікавиться, чи не знає той якогось фон цур Мюлен-Шенау. Відчувши недобре, уявний Конрад Штейн непомітно ховається. Він пробирається в Петроград і, знайшовши там свого старого знайомого Андрія Старцова, просить допомогти повернутися до Німеччини. Зустріч з цією людиною змушує Андрія подумати: «Якщо б можна було почати жити спочатку ... Розкотити клубок, дійти по нитці до проклятого години і вчинити по-іншому».
1914 студент Андрій Старцев зустрів у Німеччині, у Нюрнберзі. Він дружив з художником Куртом Ваном, духовно близькою йому людиною. Творча доля Курта була нелегка: він змушений був віддавати свої картини в колекцію маркграфа фон цур Мюлен-Шенау, який щедро платив йому - з умовою, що художник ніколи не буде виставляти свої роботи. Курт ненавидів «благодійника». Дізнавшись про початок першої світової війни, Курт відсахнувся від свого щирого друга Андрія, сказавши, що тепер їм немає про що говорити. Андрій був засланий в містечко Бішофсберг. З початку війни він відчував себе «смітинки серед величезних мас рухалися машіноподобно неминучостей». У бюргерському Бішофсберге його охопила туга.
Марі Урбах народилася на віллі недалеко від Бішофсберга, поряд з родовим замком маркграфів фон цур Мюлен-Шенау. Шлюб її батьків вважався мезальянсом: мати походила зі старовинного роду фон Фрейлебен, батько ж був поміщиком і проводив час за кресленням незрозумілих проектів. Марі Урбах росла дивною дівчинкою. Її поява на селянському дворі або біля сільської церкви завжди було передвісником нещасть. Одного разу Марі власноруч зарізала гуску, іншим разом спробувала повісити кішку, щоб подивитися, як вона буде вмирати. Крім того, вона була заводієм небезпечних ігор - наприклад, пошуків скарбу в підземеллях сусіднього замку. Зі старшим братом Генріхом II Адольфом, природженим аристократом, Марі жила нарізно і вороже. Мати не любила Марі за її огидні витівки. Після історії з кішкою вона наполягла на тому, щоб дівчинка була відправлена в пансіон міс Роні у Веймарі. Незадовго до свого від'їзду Марі познайомилася з сусідом, юнкером фон цур Мюлен-Шенау.
Звичаї в пансіоні були суворі. Міс Роні підозріло прислухалася навіть до розмов про запиленні рослин на уроках природознавства. Її виховна система визнавалася суспільством і вищим світлом бездоганною. Потрапивши в пансіон, Марі відчула, що її немов вправляють в залізний корсет; їй довелося підкоритися.
Через два роки Марі зустріла на вулиці Веймара молодого лейтенанта фон цур Мюлен-Шенау. Лейтенант взяв дівчину під руку, і, незважаючи на гучне обурення міс Роні, Марі пішла з ним. Вона була відсутня три доби. Після цього лейтенант фон цур Мюлен-Шенау приїхав з нею разом на віллу Урбах і зробив пропозицію в присутності її батьків. Заручини повинно було відбутися через два роки, в 1916 р., коли Марі досягне повноліття.
Під час війни мати Марі Урбах складалася патронесою живильного пункту на вокзалі. Марі допомагала матері. Після двох років війни вона відчула, що їй стало нудно. Одного разу під час прогулянки в околицях Бішофсберга вона познайомилася із засланим Андрієм Старцовим. Незабаром Марі стала таємно приходити в його кімнату. З усього, про що вони говорили ночами, Андрію і Марі запам'яталося тільки те, що вони люблять один одного.
Перед відправкою на східний фронт маркграф фон цур Мюлен-Шенау заїхав додому, щоб побачитися з нареченою.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Міста і роки (Костянтин Федін)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок