Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Замок (Франц Кафка)

Переказ скорочено Замок (Франц Кафка)

Назва:
Переказ скорочено Замок (Франц Кафка)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,29 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Замок (Франц Кафка)
Дія відбувається в Австро-Угорщині, до Листопадової революції 1918 р.
К., молодий чоловік приблизно тридцяти років, прибуває в Село пізнім зимовим вечором. Він влаштовується на нічліг на заїжджому дворі, в загальній кімнаті серед селян, помічаючи, що господар надзвичайно збентежений приходом незнайомого гостя. Заснув К. будить син доглядача Замку, Шварцер, і ввічливо пояснює, що без дозволу графа - власника Замку та Села, тут нікому не дозволяється жити або ночувати. К. спочатку дивується і не приймає цю заяву серйозно, але, бачачи, що його збираються вигнати серед ночі, з роздратуванням пояснює, що прибув сюди за викликом графа, на роботу на посаді землеміра. Невдовзі мають під'їхати його помічники з приладами. Шварцер дзвонить до Центральної канцелярію Замку і отримує підтвердження словам К. Молодий чоловік відзначає для себе, що працюють в Замку, як видно, на совість, навіть ночами. Він розуміє, що Замок «затвердив» за ним звання землеміра, знає про нього все і розраховує тримати в постійному страху. К. говорить собі, що його явно недооцінюють, він буде користуватися свободою і боротися.
Вранці К. вирушає до Замку, розташованому на горі. Дорога виявляється довгою, головна вулиця не веде, а тільки наближається до Замку, а потім кудись згортає.
К. повертається на заїжджий двір, де його чекають два «помічника», незнайомі йому молоді хлопці. Вони називають себе його «старими» помічниками, хоча визнають, що землемірні роботи не знають. К. ясно, що вони прикріплені до нього Замком для спостереження. К. хоче їхати з ними на санях в Замок, але помічники заявляють, що без дозволу стороннім немає доступу в Замок.Тоді К. велить помічникам телефонувати в Замок і домагатися дозволу. Помічники дзвонять і миттєво отримують негативну відповідь. К. сам знімає трубку і довго чує незрозумілі звуки і гудіння, перш ніж йому відповідає голос. К. містифікує його, кажучи не від свого імені, а від імені помічників. У результаті голос з Замку називає К. його «старим помічником» і дає категоричну відповідь - К. назавжди відмовлено у відвідуванні Замку.
У цей момент посильний Варнава, молоденький хлопчина зі світлим відкритим обличчям, що відрізняється від осіб місцевих селян з їхніми «ніби навмисне зіпсованим фізіономіями», передає К. лист з Замку. У листі за підписом начальника канцелярії повідомляється, що К. прийнятий на службу до власника Замку, а безпосереднім його начальником є староста Містечка. К. вирішує працювати у Селі, подалі від чиновників, розраховуючи стати «своїм» серед селян і тим самим хоччогось домогтися від Замку. Між рядків він вичитує в листі якусь загрозу, виклик до боротьби, якщо К. погодиться на роль простого працівника у Селі. К. розуміє, що навколо всі вже знають про його прибуття, підглядають і придивляються до нього.
Через Варнаву і його старшу сестру Ольгу К. потрапляє в готель, призначену для панів з Замку, що приїжджають в Село у справах. Ночувати в готелі стороннім забороняється, місце для К, - тільки в буфеті. Цього разу тут ночує важливий чиновник Кламм, ім'я якого відомо всім жителям Села, хоча мало хто може похвалитися, що бачив його на власні очі,
Буфетниця Фріда, що подає пиво панам і селянам, важлива персона в готелі. Це непоказна дівчина з сумними очима і «жалюгідним тільцем». К. вражений її поглядом, повним особливого переваги, здатним вирішити багато складних питань. Її погляд переконує К., що такі питання, що стосуються особисто його, існують.
Фріда пропонує К. подивитися на Кламм, що знаходиться в суміжній з буфетом кімнаті, через потайний вічко. К. бачить товстого, незграбного пана з обвислими під вагою років щоками. Фріда коханка цього впливового чиновника, тож і сама має великий вплив у Селі. На посаду буфетниці вона пробилася прямо з скотарок, і К. висловлює захоплення її силою волі. Він пропонує Фріду кинути Кламм і стати його коханкою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Замок (Франц Кафка)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок