Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Перше кохання (Іван Сергійович Тургенєв)

Переказ скорочено Перше кохання (Іван Сергійович Тургенєв)

Назва:
Переказ скорочено Перше кохання (Іван Сергійович Тургенєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,31 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Перше кохання (Іван Сергійович Тургенєв)
Дія повісті відбувається в 1833 р. в Москві, Головному героєві - Володі - шістнадцять років, він живе з батьками на дачі і готується до вступу в університет. Незабаром у бідний флігель по сусідству в'їжджає сім'я княгині Засекіной. Володя випадково бачить княжну і дуже хоче з нею познайомитися. На наступний день його мати отримує від княгині Засекіной безграмотне лист з проханням надати їй заступництво. Матінка посилає до княгині Володю з усним запрошенням просимо до неї в будинок. Там Володя знайомиться з княжною - Зінаїдою Олександрівною, яка старша за нього на п'ять років. Княжна тут же кличе його до себе в кімнату розплутувати шерсть, кокетує з ним, але швидко втрачає до нього інтерес. У той же день княгиня Засекіна завдає візит його матері і справляє на неї вкрай несприятливе враження. Однак, незважаючи на це, мати запрошує її разом з донькою на обід. Під час обіду княгиня шумно нюхає тютюн, совається на стільці, крутиться, скаржиться на бідність і розповідає про свої нескінченні векселя, а княжна, навпаки, величава - весь обід розмовляє з Володіним батьком по-французьки, але дивиться на нього вороже. На Володю вона не звертає уваги, однак, йдучи, шепоче йому, щоб він приходив до них ввечері.
З'явившись до Засекіним, Володя знайомиться з шанувальниками княжни: доктором Лушин, поетом Майданова, графом Малевським, відставним капітаном Нірмацкім і гусаром Беловзоровим. Вечір проходить бурхливо і весело. Володя відчуває себе щасливим: йому випадає жереб поцілувати Зінаїді ручку, весь вечір Зінаїда не відпускає його від себе і надає йому перевагу перед іншими. Наступного дня батько випитує його про Засекіних, потім сам іде до них. Після обіду Володя вирушає в гості до Зінаїди, але вона до нього не виходить. З цього дня починаються Володині муки.
У відсутність Зінаїди він знемагає, але і в її присутності йому не стає легше, він ревнує, ображається, але не може без неї жити. Зінаїда без праці здогадується, що він у неї закоханий. У будинок Володиних батьків Зінаїда ходить рідко: матінці вона не подобається, батько з нею говорить мало, але якось особливо розумно і значно.
Несподівано Зінаїда сильно змінюється. Вона йде гуляти одна й гуляє довго, іноді гостям не з'являється зовсім: годинами сидить у себе в кімнаті. Володя здогадується, що вона закохана, але не розуміє - в кого.
Як-то раз Володя сидить на стіні напіврозваленій оранжереї. Внизу на дорозі з'являється Зінаїда Побачивши його, вона наказує йому зістрибнути на дорогу, якщо він дійсно любить її. Володя негайно стрибає і на мить втрачає свідомість. Стривожена Зінаїда клопочеться навколо нього і раптом починає його цілувати, однак, здогадавшись, що він прийшов в себе, встає і, заборонивши йому йти за собою, віддаляється. Володя щасливий, але на наступний день, коли він зустрічається з Зінаїдою, вона тримається дуже просто, ніби нічого не сталося.
Одного разу вони зустрічаються в саду: Володя хоче пройти мимо, але Зінаїда сама зупиняє його. Вона мила, тиха і люб'язна з ним, пропонує йому бути її другом й поважає звання свого пажа. Між Володею і графом Малевським відбувається розмова, в якій Малевський каже, що пажі повинні все знати про своїх королев і слідувати за ними невідступно і вдень, і вночі. Невідомо, надавав чи Малевський особливе значення тому, що говорив, але Володя вирішує вночі йти в сад вартувати, взявши з собою англійська ножик. У саду він бачить свого батька, дуже лякається, втрачає ножик і відразу повертається додому. На наступний день Володя намагається поговорити про все з Зінаїдою, але до неї приїжджає дванадцятирічний брат-кадет, і Зінаїда доручає Володі його розважати. Увечері цього ж дня Зінаїда, відшукавши Володю в саду, необережно запитує його, чому він так сумний. Володя плаче і докоряє її в тому, що вона їм грає. Зінаїда просить вибачення, втішає його, і через чверть години він вже бігає з Зінаїдою і кадетом наввипередки і сміється.
Тиждень Володя продовжує спілкуватися з Зінаїдою, відганяючи від себе всі думки та спогади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Перше кохання (Іван Сергійович Тургенєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок