Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Нові розповіді біля палаючого світильника (Цюй Ю)

Переказ скорочено Нові розповіді біля палаючого світильника (Цюй Ю)

Назва:
Переказ скорочено Нові розповіді біля палаючого світильника (Цюй Ю)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,79 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Нові розповіді біля палаючого світильника (Цюй Ю)
Записки про піоновом ліхтарі
Звичай милуватися ліхтарями дуже древній.
Якийсь студент, залишилася вдовою, віддався тузі і не пішов на свято. Просто стояв біля воріт. Помітив служницю з ліхтарем у вигляді пари півоній і красуню рідкісної краси. Хвостом поплентався за ними.
Красуня звернулася до студента зі словом привіту, а той запросив її до себе в будинок. Про себе повідала, що втратила всю рідню, кругла сирота, поневіряється на чужині разом зі служницею Цзіньлянь, Почалася між ними любов.
Старий сусід запідозрив недобре. Підглянув: напудрений і студент сиділи поряд під ліхтарем.Підступив до студента з розпитуваннями, той відмовлявся. Але, злякавшись, що живе з бесовкой-перевертнем, почув раді старого і відправився шукати житло красуні і служниці.
Під вечір забрів він до храму. Там стояла труна. З кришки звисала напис: «Труна з тілом панянки Лі, дочки судді округу Финхуа». Поруч - ліхтар у вигляді двох квіток півонії і статуя служниці.Жах охопив студента. Кинувся він за допомогою до премудрому даосу. Той дав йому чарівні заклинання і не велів ходити в той храм. З тієї пори ніхто до нього не був.
Раз, заливши очі в гостях, студент все-таки забрів у храм. Дівиця його вже чекала. Взяла за руку, спричинила до труни, кришка піднялася, і студент з коханою вступили в труну. Там і помер.
Сусід кинувся студента. Знайшов той храм і вгледів виглядали з-під гробової кришки шматок сукні студента. Розкрили труну, а там мертвий студент в обіймах своєї мертвої подруги. Так їх разом і поховали у Західних воріт.
З тієї пори туманними вечорами пізнім перехожим траплялося зустрічати всю трійцю: студента з красунею і служницю при піоновом ліхтарі. Таких нещасних починав долати недугу, багатьох він у могилу звів. Всі були в страху. Звернулися до даосу. Той відіслав їх до безсмертного самітника.
Відлюдник скликав небесне воїнство і повелів озброїтися на нечисть. Перевертнів схопили і покарали батогами. Трійця покаялася. Довго думав даос-самітник над вироком і наказав: ліхтар, що випускає подвійний світло, спалити, всіх трьох взяти під варту і відправити у найстрашнішу в'язницю нижній, дев'ятої, пекла. Струсив пил з рукавів і зник. Люди навіть не встигли його віддячити.
Життєпис Діви в зеленому
Чжао Юань поховав батьків. Доки був він ще не одружений, вирішив відправитися мандрувати і осягати науки. Оселився поблизу озера Сіху.
Випадково познайомився з дівчиною, одягненою в зелені одягу. Відразу спалахнула взаємна любов. Тільки ім'я своє красуня відмовилася назвати, а просила величати її Дівою в зеленому.
Як-то в хмелю Юань пожартував над зеленим сукнею коханої. Та образилася, подумала, він на її ганебне становище наложниці натякає - законні дружини одягалися в жовте. Довелося розповісти таку історію. У минулому житті і Юань, і діва служили в багатому домі. Пристрасно полюбили вони один одного, але за доносом їх покарали смертю. Юань відродився у світі людей, а її занесли до Книги неприкаяних душ. Тепер зрозумів Юань, що нитки їхніх доль були пов'язані ще в попередньому народженні, і почав багато ніжніше ставитися до коханої. А ти усолоджувала його розповідями і вчила грати в шахи - була вона в цій справі великої майстринею.
Минув час. Прийшов діві час йти. Занедужала вона, а коли зібрався Юань клікнути лікаря, пояснила, що згідно скрижалям долі закінчилася їх подружня любов і противитися цьому марна.Діва лягла на ложе, відвернулася до стіни і померла. У великій скорботі здійснив Юань похоронні обряди. Тільки ось труну видався надто легким. Відкрили - а там лише зелену сукню, шпильки і сережки. Так і закопали порожній труну.
А Юань прийняв постриг.
Записки про шпильці - золотом фенікса
Багаті сусіди змовилися своїх малолітніх дітей, і в подарунок майбутній нареченій була піднесена золота шпилька у вигляді фенікса.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Нові розповіді біля палаючого світильника (Цюй Ю)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок