Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Справа Артамонових (Максим Горький)

Переказ скорочено Справа Артамонових (Максим Горький)

Назва:
Переказ скорочено Справа Артамонових (Максим Горький)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,90 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Справа Артамонових (Максим Горький)
Приїхав у місто Дрьомов Ілля Артамонов - красивий ставний чоловік, жителям сказав, що хоче на березі річки побудувати фабрику полотна. Раніше Ілля служив у князів прикажчиком, отримав волю, за хорошу службу дали йому грошей - ось приїхав будувати. У нього три сини - Петро (старший, замислений, постійно смикає себе за вухо), Олексій (веселий, працьовитий, сорочка-хлопець) і Микита (горбань, негарний, доглядає за садом, любить рослини).
Ілля приходить у селі до їх головному, Баймакова Евсею Митрич, сватається, просить віддати дочку Баймакова, Наталю за свого сина Петра. А село вся на цього Іллю озброїлася - бачать, що людина розумна, ще тут щось будувати прийшов, порядки у нього не такі як усі звикли.
Баймак ламався-ламався, потім помираючи, дружині своїй Уляні все-таки говорить, що можна Наталю за чоловік видати за Петра. Вони грають весілля, а Ілля Артамонов починає таємно зустрічатися з Уляною, бо вона вдова, їй не можна. Так вони деякий час були коханцями, але потім село дізнається, Уляну засуджують. Але їй вже все одно - вона Іллю любить.
Фабрика будується, справа йде. у Наталії народжуються дівчатка, живуть не довго, а потрібен спадкоємець, потім народжується син Ілля. Старший Ілля Артамонов помирає безглуздо - привозять якусь машину для фабрики, поки її волоком несуть до фабрики, в Іллі в голові лопається посудину і він помирає. Петро залишається за старшого. Син Петра Ілля не дуже його поважає.
У Наталії народжується ще пара доньок - Тетяна та Олена та син Яків. Живуть дружно, потім з'ясовується що Микита любить Наташу. Через безвиході намагається повіситися, але його виймають з петлі, він вирішує піти в монастир. Іде.
Петро розуміє, що фабрикою правляться - справа взагалі не його, але через те, що так треба, він продовжує справу батька. Олексія це займає мало, але він теж приймає участь в управлінні. В Олексія з'являється наречена - Ольга.
За змістом стає зрозуміло що вони розумні інтелігенти. Діти всі хочуть вчитися в гімназіях, а Петро говорить, що негоже навчається, треба жити як живеш - в селі, і займатися справою предків.
У Ольги та Олексія син Мирон. Діти все ж їдуть вчитися в гімназіях. Яків ближче Петру ніж Ілля, від Іллі він просто відрікається. Ілля - найрозумніший з дітей. Яків дурнуватий, вважає за краще відмовчуватися і не влазити в розмови. Так вони і живуть. Петро від Наталії, звичайно, віддаляється, вона проста дурна сільська баба, а йому полювання розумних і красивих. Заводить собі коханок.
Олексій вмирає. Мирон одружується на Ганні - багатою дівчині-лялечці з Москви. Помирає Микита. У живих залишається самий старший брат з трьох - Петро. Починається перша світова війна. Яків їде жити до Москви, там його б'ють, викидають з вагона на повній швидкості, він помирає через дві доби.
Розпочався бунт, робочі працювати не хочуть, фабрика стоїть, господарство занедбано. Петру Артамонову 74 роки. Він повільно вмирає.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Справа Артамонових (Максим Горький)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок