Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Адольф (Бенжамен Констан)

Переказ скорочено Адольф (Бенжамен Констан)

Назва:
Переказ скорочено Адольф (Бенжамен Констан)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,13 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Адольф (Бенжамен Констан)
Початок минулого століття. Якийсь мандрівник, здійснюючи поїздку по Італії, в одному з глухих містечок знайомиться з сумним молодою людиною. Коли молода людина захворює, мандрівник доглядає за ним, і той, одужавши, в подяку віддає йому свій рукопис. Впевнений, що щоденник Адольфа (так звуть незнайомця) «нікого не може образити і нікому не зашкодить», мандрівник публікує його.
Адольф закінчив курс наук в Геттінгені, де виділявся серед своїх товаришів розумом і талантами. Батько Адольфа, щодо якої до сина «було більше шляхетності і великодушності, ніж ніжності», покладає на нього великі надії.
Але юнак не прагне просунутися на якому-небудь поприщі, він бажає лише віддаватися «сильним враженням», піднесеним душу над буденністю. Завершивши навчання, Адольф відправляється до двору одного можновладного князя, в місто Д. Через кілька місяців завдяки «Прокинувся дотепності» йому вдається здобути славу людини «легковажного, глузливого і злобного».
«Я хочу бути любимо», - говорить собі Адольф, але ні до однієї жінки він не відчуває потягу. Несподівано в будинку у графа П. він знайомиться з його коханкою, чарівною полькою не першої молодості. Незважаючи на своє двозначне становище, жінка ця відрізняється величчю душі, і граф її дуже любить, бо вона ось уже десять років самовіддано розділяє з ним не тільки радості, а й небезпеки і позбавлення.
Елленора, так звуть подругу графа, має піднесеними почуттями і відрізняється влучністю суджень. Все в суспільстві визнають бездоганність її поведінки.
З'явившись погляду Адольфа в ту хвилину, коли серце його вимагає любові, а марнославство - успіху в світі, Елленора здається йому гідної того, щоб її домагатися. І старання його увінчуються успіхом - йому вдається завоювати серце жінки,
У перший час Адольфу здається, що з тих пір, як Елленора віддалася йому, він ще більше любить і поважає її. Але незабаром це оману розвіюється: тепер він упевнений, що любов його благотворна тільки для Елленори, що він, склавши її щастя, сам, як і раніше нещасний, бо губить свої таланти, проводячи біля коханки все свій час. Лист батька закликає Адольфа на батьківщину; сльози Елленори змушують його відкласти від'їзд на півроку.
Заради любові до Адольфа Елленора пориває з графом П. і втрачає добробут і репутацію, завойовану десятьма роками «відданості і сталості». У зверненні з нею у чоловіків з'являється якась розв'язність. Адольф приймає жертву Елленори і одночасно прагне порвати з нею: її любов вже обтяжує його. Не наважуючись відкрито покинути коханку, він стає пристрасним викривачем жіночого лицемірства і деспотизму. Тепер у суспільства «його ненавидять», а «її жаліють, але не поважають».
Нарешті Адольф їде до батька. Елленора, незважаючи на його протести, приїжджає до нього в місто. Дізнавшись про це, батько Адольфа погрожує вислати її за межі володінь курфюста. Обурений батьківським втручанням, Адольф примиряється зі своєю коханкою, вони їдуть і оселяються в маленькому містечку в Богемії. Чим далі, тим більше Адольф тяготиться цим зв'язком і мліє від неробства.
Граф П. пропонує Елленоре повернутися до нього, але вона відмовляється, чому Адольф відчуває себе ще більш зобов'язаним своєї коханої, і одночасно ще сильніше прагне порвати з нею. Незабаром у Елленори знову з'являється можливість змінити життя: її батько відновлений у володінні своїми маєтками і кличе її до себе. Вона просить Адольфа поїхати з нею, але той відмовляється, і вона залишається. У цей час батько її вмирає, і, щоб не зазнавати докорів совісті, Адольф їде разом з Елленорой до Польщі.
Вони поселяються в маєтку Елленори неподалік Варшави. Час від часу Адольф буває у давнього друга свого батька, графа Т. Пристрасно бажаючи розлучити Адольфа з його коханкою, граф пробуджує в ньому честолюбні мрії, вводить в суспільство, постійно виставляє Елленору в непривабливому світлі. Нарешті Адольф письмово обіцяє йому порвати з Елленорой. Однак, повернувшись додому і побачивши сльози своєї вірної коханої, він не насмілюється виконати обіцянку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Адольф (Бенжамен Констан)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок