Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Справжнє життя Себастьяна Найта (Володимир Набоков)

Переказ скорочено Справжнє життя Себастьяна Найта (Володимир Набоков)

Назва:
Переказ скорочено Справжнє життя Себастьяна Найта (Володимир Набоков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Справжнє життя Себастьяна Найта (Володимир Набоков)
«Себастьян Найт народився тридцять першого грудня 1899 року в колишній столиці моєї вітчизни» - ось перша фраза книги. Вимовляє її зведений молодший брат Найта, позначений у романі буквою «В.». Себастьян Найт, знаменитий письменник, виходець з Росії, який писав по-англійськи, помер у січні 1936 р. у лікарні паризького передмістя Сен-Дамье. В. відновлює справжнє життя брата, збираючи її по шматочках, - так на очах читача створюється цей заплутаний і складний (на перший погляд) роман.
У В. з Себастьяном спільний батько, офіцер російської гвардії. Першим шлюбом він був одружений на навіженої, неспокійної англійці Вірджинії Найт.Закохавшись (або вирішивши, що закохалася), вона кинула чоловіка з чотирирічним сином на руках. У 1905 р. батько одружився знову, і незабаром на світ з'явився В. Шестирічна різниця у віці для дітей особливо значуща, і в очах молодшого брата старший поставав істотою обожнюваним і загадковим.
Вірджинія померла від серцевого нападу в 1909 р. Через чотири роки батько, смішно сказати, затіяв з-за неї дуель, був важко Себастьян і в творчості своєму вдавався до пародії, «як до свого роду підкидний дошці, що дозволяє злітати у вищі сфери серйозних емоцій ».
У конторі Гудмена В. випадково знайомиться з Елен Пратт: вона дружить з коханою Себастьяна Клер Бішоп. Історія цієї любові вибудовується з картин, які В. уявив після зіставлення розповідей Пратт з розповідями ще одного друга Себастьяна (поета П. Дж. Шелдона). Крім того, В. випадково побачив на лондонській вуличці заміжню і вагітну Клер, їй судилося померти від кровотечі. З'ясовується, що зв'язок їх тривала близько шести років-1930). За цей час Себастьян написав два перші романи («призматичний фацет» [1] і «Успіх», доля якого відповідала його назві) і три розповіді (вони будуть видані в книзі «Потішна гора» в 1932 р.). Клер була ідеальною подругою для молодого письменника - розумною, чуйною, з уявою. Вона навчилася друкувати і у всьому допомагала йому. Ще у них був маленький чорний бульдожік ... У 1929 р. за порадою лікаря Себастьян поїхав підлікувати серце на курорт у Блауберг (Ельзас). Там він закохався, і на цьому їхні відносини з Клер закінчилися.
У самій автобіографічній книзі Себастьяна «Загублені речі», розпочатої ним у той час, є лист, який можна прочитати як звернення до Клер: «Мені весь час здається, що в любові є якийсь таємний вада ... Я не перестав любити тебе, але від того, що я не можу, як раніше, цілувати твоє миле похмуре обличчя, нам потрібно розлучитися ... Я ніколи тебе не забуду і ніким не зможу замінити ... з тобою я був щасливий, тепер я нещасливий з іншого ... »Протягом майже всієї другої половини роману В. зайнятий пошуками цієї іншої жінки, - йому здається, що, побачивши ee і поговоривши з нею, він дізнається про Себастьяна щось важливе. Хто вона? Відомо, що в Лондоні Себастьян отримував листи, написані російською мовою, від жінки, яку зустрів у Блауберзі. Але, виконуючи посмертну волю брата, В. спалив всі його папери.
Поїздка В. в Блауберг нічого не дає, зате на зворотному шляху йому зустрічається дивний чоловічок (здається, він вийшов прямо з розповіді Себастьяна «Зворотний бік Місяця», де допомагав невдалим мандрівникам), Чоловічок дістає для В. список постояльців готелю «Бомон» в Блауберзі за червень 1929 р., і він наголошує на чотирьох жіночих імені - кожне з них могло належати коханої брата. В. відправляється за адресами.
Фрау Елен Герштейн, витончена ніжна єврейка, що живе в Берліні, ніколи не чула про Себастьяна Знайти. Зате у неї в будинку В. знайомиться з однокашником Себастьяна («як би це сказати ... вашого брата в школі недуже-то шанували ...»); однокашник виявляється старшим братом першої любові Себастьяна - Наташі Розанової.
У будинку мадам де Річковий в Парижі В. застає Пал Палича Річкового і його кузена Чорного (дивовижна людина, що вміє грати на скрипці стоячи на голові, розписуватися догори ногами і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Справжнє життя Себастьяна Найта (Володимир Набоков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок