Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Озирнись у гніві (Джон Осборн)

Переказ скорочено Озирнись у гніві (Джон Осборн)

Назва:
Переказ скорочено Озирнись у гніві (Джон Осборн)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,62 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Озирнись у гніві (Джон Осборн)
Дія п'єси відбувається в однокімнатній квартирі Джиммі і Елісон Портер у Бірмінгемі, в одному з великих міст Середньої Англії недільним вечором.Джиммі і його друг Кліфф, що живе в сусідній квартирі, сидять в кріслах і читають газети. Джиммі, молодий чоловік років двадцяти п'яти, являє собою дратівливу суміш щирості і глузливою злості, м'якості і безсоромної жорстокості. Він нетерплячий, нав'язливий і самолюбний - поєднання, яке може відштовхнути будь-кого. Його яскравий темперамент допомагає йому майже завжди залишати за собою останнє слово.
Кліфф, одних років з Джиммі, спокійний і повільний до апатії. На його сумне особі лежить печать природного розуму - надбання самоучки. Якщо Джиммі відштовхує від себе людей, то Кліфф не може не викликати симпатії або хоча б зовнішнього розташування навіть у людей обережних. Він - неминуча заспокійлива протилежність Джиммі.
Елісон, дружина Джиммі, стоїть біля прасувальної дошки і гладить білизну. Вона приблизно одних років з чоловіками, високого зросту, витончена шатенка, з тонкими рисами породистого особи. У її великих і глибоких очах єякась прихована норовистість, яка змушує з нею рахуватися .
У кімнаті тихо. Несподівано Джиммі жбурляє газету на підлогу, починає приставати до Клиффу і намагатися вивести з себе Елісон грубими випадами в бік її батька, матері та брата. Елісон робить вигляд, що не реагує. Вона зауважує, що нові штани Кліффа почавлені, і просить дати їх погладити.Атаки Джиммі слідують одна за одною. Врешті-решт він влаштовує з Кліффом бійку, а під час бійки навмисно штовхає його на дошку для прасування. Дошка перекидається, Скеля та Елісон падають разом з нею.Елісон скрикує від болю: вона обпеклася праскою. Кліфф робить Джиммі знак піти, а сам намагається заспокоїти Елісон. Відчувається, що вона на межі і ледве стримує сльози.
У розмові вона зізнається Клиффу, що вагітна, але Джиммі про це ще не сказала й говорити не хоче, побоюючись, що він почне підозрювати її в яких-небудь підступи, адже він не хоче мати дитину, поки у них немає ні власної квартири, ні грошей. Кліфф дуже ніжний з Елісон і намагається запевнити її в тому, що потрібно сказати Джиммі про дитину, все налагодиться. Потім повертається Джиммі і пробує помиритися з Елісон, тут його кличуть до телефону. Дзвонить Олена, подруга Елісон. Вона актриса і тільки що приїхала в місто разом зі своєю трупою. За попередньою домовленістю з Елісон вона збирається зняти вільну кімнату в їх же будинку. Джиммі вважає Олену своїм кровним ворогом, так як вона налаштовує Елісон проти нього.Він знову вибухає гнівними словоізліяніямі і домовляється до того, що, мовляв, хотілося б йому подивитися на те, як що-небудь гарненько струсонуло раптом його дружину, наприклад, щоб у неї з'явилася дитина, а потім би раптово помер. Приголомшена Елісон відсахується від нього, закидати голову, немов для крику; її губи тремтять.
Деякий час по тому приїжджає Олена. Вона ровесниця Елісон, одягнена дорого і зі смаком. Коли сухе і насторожене вираз її обличчя пом'якшується, вона стає дуже привабливою. Від неї виходить свідомість жіночого переваги, так що не тільки чоловіки, але навіть жінки її віку, на зразок Елісон, платять данину поваги і захоплення її персони. У Джиммі, як і слід було чекати, вона збуджує всі темні інстинкти, всі погані нахили його натури. Втім, Олена не звикла захищати себе від насмішок і відчуває прямо-таки обов'язок триматися впевнено і з гідністю, що змушує її бути в постійній напрузі, а це вже дратує. На прохання Елісон вона затримується у них після від'їзду трупи ще на тиждень.
Якось увечері, через два тижні після приїзду Олени, у неї відбувається з Елісон серйозна розмова про причини, що спонукали подругу чотири роки тому вийти заміж за Джиммі, і про її теперішнє життя з ним. Коли Елісон вперше побачила Джиммі у когось в гостях, їй було двадцять років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Озирнись у гніві (Джон Осборн)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок