Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Рушивши Небо і Землю образа Доу Е (Гуань Ханьцин)

Переказ скорочено Рушивши Небо і Землю образа Доу Е (Гуань Ханьцин)

Назва:
Переказ скорочено Рушивши Небо і Землю образа Доу Е (Гуань Ханьцин)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,50 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Рушивши Небо і Землю образа Доу Е (Гуань Ханьцин)
Студент Доу Тяньчжан, з дитячих років присвятив себе вченню, який здолав безліч книг, тим не менш не домігся ні чинів, ні слави. Вже чотири роки, як померла його дружина і у нього на руках залишилася малолітня дочка. А тут і злидні підступила. Довелося зайняти у вдови лихваря тітоньки Цай двадцять Лянова срібла. Тепер потрібно повертати сорок. Грошей немає, але тітонька взялася сватів засилати, хоче обженіть свого сина. Погодиться студент - простить йому борг. До того ж йому термін прийшов їхати до столиці здавати державні іспити на чиновницьку посаду. Доводиться віддати горюющей дочку в будинок до тітоньки Цай.
Минуло тринадцять років. За ці роки дочка студента, яку тепер звуть Доу Е, встигла вийти заміж і овдовіти. Тепер вона живе зі свекрухою. Раз, коли тітонька Цай відправилася збирати борги, один з боржників, лікарю сайль, заманив її в покинуту село і спробував задушити. Раптово з'являються старий Чжан і його син на прізвисько Чжан-осля. Захоплений на місці злочину, лікарю тікає. Рятівники, дізнавшись, що врятували вдову, яка живе з овдовілої невісткою, пропонують себе в чоловіки. В іншому випадку погрожують довести до кінця вбивство. Тітонька примушена погодитися, але Доу Е рішуче відмовляється. Осля в люті. Він обіцяє незабаром наполягти на своєму.
Лекарь сайль кається у скоєному, але боїться нової появи кредіторші. Тут з'являється осля і вимагає продати йому отрути, яким він задумав отруїти тітоньку Цай, вважаючи, що тоді Доу Е зробиться більш поступливими. Лікар відмовляється, але зловмисник загрожує відвести його до судді і звинуватити у спробі вбивства. Наляканий сайль продає отруту і поспішно залишає місто.
Між тим тітонька занедужала. На її прохання Доу Е готує для хворої суп з баранячих кишок. Осля крадькома всипає в суп отруйна зілля. Несподівано тітонька відмовляється від їжі, і суп дістається старим селянинові, батькові осля. Старий вмирає. Осля рішуче звинувачує у вбивстві Доу Е. За його словами, тільки вийшовши за нього заміж, вона може уникнути покарання. Доу Е відмовляється.
Справу розглядає сам правитель області Тао У. Він відомий своїм хабарництвом. За його наказом, незважаючи на правдиву розповідь Доу Е, її б'ють палицями, але вона й тоді не зводить на себе наклеп. Тоді збираються висікти стару Цай. І тут Доу Е бере провину на себе. Тепер доля її вирішена: отруйниця обезглавить на ринковій площі.
По дорозі на страту Доу Е благає ката вести її по задвірках, щоб даремно не хвилювати свекруха. Але зустрічі уникнути не вдається. Перед смертю Доу Е розповідає старій, як все було насправді. Під час страти, підтверджуючи слова нещасної про її невинності, в літню пору йде сніг, кров не проливається на землю, а в окрузі на три роки встановлюється посуха.
Через деякий час в округ приїжджає важливий чиновник, в обов'язки якого входить опитування в'язнів, перевірка судових справ, пошук казнокрадів і хабарників. Це Доу Тяньчжан, батько страченої. Перше ж перевіряється ним справу виявляється справою Доу Е, але чиновник вважає, що мова йде про однофамілиці. Однак у сні йому є дух його дочки, і батько дізнається про обставини безвинної смерті власної дитини. Втім, навіть правдиву розповідь не відразу переконує Доу Тяньчжана в тому, що здійснена несправедливість: як непідкупний чиновник, він хоче навіть у справі дочки зберегти неупередженість. Він вимагає закликати лікаря сайль, Чжана-осля і стару Цай. Лекаря ніде не можуть знайти.
Осля все заперечує. Дух Доу Е кидає йому в обличчя звинувачення у вбивстві батька, але той наполягає на свідоцтві лікаря, сподіваючись, що того ніколи не знайдуть. Але лікаря призводять, і він підтверджує провину осля. Його підтримує і стара Цай. Злочинця засуджують до жахливої страти: прибивають до «дерев'яного ослу», а потім розрубують на сто двадцять кусків. Покараний і колишній правитель Тао У, і його підручний. Доу Е повністю обілити.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Рушивши Небо і Землю образа Доу Е (Гуань Ханьцин)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок