Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Два Івана, чи Пристрасть до позовів (Василь Нарежний)

Переказ скорочено Два Івана, чи Пристрасть до позовів (Василь Нарежний)

Назва:
Переказ скорочено Два Івана, чи Пристрасть до позовів (Василь Нарежний)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,51 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Два Івана, чи Пристрасть до позовів (Василь Нарежний)
Літній полудень. Два молодих філософа Никанор Зубар і Коронат Хмара, провчившись десять років у Полтавській семінарії і «вичерпавши в тому храмі весь джерело мудрості», крізь дрімучий ліс пробираються додому.Гроза змушує їх шукати притулку, і вони виходять на кибитку, господарі якої виявляються їх батьками.
Благородні шляхтичі Іван Зубар та Іван Хмара - нерозлучні друзі з підліткових років, і тому навколишні звуть їх Іваном старшим і молодшим Іваном. Шлях двох Іванів лежить в Миргород, але зустріч з синами міняє їх плани, і вони всі разом повертаються в рідні горбилі.
По дорозі додому Іван молодший розповідає Никанору і Коронат про спонукальної причини їх сьогоднішнього подорожі до Миргорода - це тяганина, така завзята і непримиренна, яку в тутешньому краю ніхто не пам'ятає. А почалося все з пари кроликів, яку близько десяти років тому подарували молодшому братові Никанора. Кролики швидко розплодилися і стали навідуватися в сад Харитона Заноза, розташований по сусідству. В один прекрасний день, коли обидва Івана зі своїми родинами відпочивали під квітучими деревами, пролунали рушничні постріли. Після чого здався пан Заноза з півдюжиною убитих кроликів, погрожуючи судом і винищуванням всіх залишилися проклятих тварин. Він не тільки говорив зухвало, але і посмів не зняти ковпак, чим остаточно розгнівив Івана старшого, людину військового. Останній спробував зняти з Харитона ковпак за допомогою кола, висмикнути з паркану, але зробив це так незручно, що зачепив сусіда по вуху, від чого той полетів на траву. З цього випадку і почалася десятирічна тяжба, протягом якої з обох сторін було багато чого загублено і спалено.
На другий день обидва дружніх сімейства відправляються на ярмарок, де ніс до носа стикаються з паном Харитоном, з усіма його домашніми і безліччю гостей, у числі яких відрізняється сотенної канцелярії писар анурії.Обмінявшись образами, вороги переходять до більш вагомих аргументів: після плювка Івана старшого, заліпіть в лоб Харитона, послідувала палиця Заноза, «подібно стрілі молнійной» опустилася на голову супротивника. Побоїще присік писар анурії, який закликав Харитона не проливати кров людську, а «Позивай» (тут - судитися, затівати судову справу), в чому і запропонував свої послуги як укладача прохання в сотенну канцелярію.
Юних філософів не захопила пристрасть їх батьків до нескінченних по-зиваніям, їх серця полонені чарівними дочками Харитона Заноза. Та й Лідія з Раїсою не залишаються байдужими до чемним манерам і приємної зовнішності полтавських франтів. І поки два Івани з Харитоном в черговий раз Позивай в Миргороді, їхні діти починають таємно зустрічатися і незабаром розуміють, що жити одне без одного не можуть.
У щоденних побаченнях на баштані непомітно пролетіли десять днів. З Миргорода з рішенням сотенної канцелярії приїжджають батьки, і побачення молодих коханців тимчасово припиняються. Справа за взаємними скаргами двох Іванів та Харитона вирішено на користь останнього. І хоча він, як і Івани, витратив на цю поїздку чимало грошей, думка про те, що Заноза взяв верх, ятрить серця його супротивників. «Стривай, Харитон! Вигукує з запалом Іван старший. Ти покаєшся у своїй перемозі і розкаєшся скоро! »
Молоді шляхтичі, розуміючи, що присутність в обапола Харитона Заноза робить побачення з їх люб'язними неможливими, вирішують посприяти його черговій поїздці до міста. Проїжджаючи повз Харитонової голубники, Никанор надихає батька постріляти голубів у помсту за ті капості, котрі заподіяв Харитон. Розстріл бідних тварюк завершується пожежею голубники. Але недовго радіють Івани - в помсту за свою голубник Харитон спалив пасіку Івана старшого.
І знову вороги поспішають до Миргорода з взаємними скаргами.
Поки батьки Позивай в сотенної канцелярії, їхні діти, таємно повінчавшись, проводять цілий місяць в захваті і захопленнях любові. Але вони не можуть до безкінечності приховувати свою любов, і Никанор клянеться у що б то не стало помирити батьків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Два Івана, чи Пристрасть до позовів (Василь Нарежний)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок