Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Орестея (Есхіл)

Переказ скорочено Орестея (Есхіл)

Назва:
Переказ скорочено Орестея (Есхіл)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,43 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Орестея (Есхіл)
Самим могутнім царем в останньому поколінні грецьких героїв був Агамемнон, правитель Аргоса. Це він провід над усіма грецькими військами в Троянській війні, сварився і мирився з Ахіллом в «Іліаді», а потім переміг і розорив Трою. Але доля його виявилася жахлива, а доля сина його Ореста - ще жахливіше. Їм довелося і чинити злочини і розплачуватися за злочину - свої і чужі.
Батько Агамемнона Атрей жорстоко боровся за владу зі своїм братом Фієста. У цій боротьбі Фієст звабив дружину Атрея, а Атрей за це убив двох маленьких дітей Фієста і нагодував ні про що не здогадується батька їх м'ясом.Про цей людожерський бенкет потім Сенека напише трагедію «Фієст».) За це на Атрея і його рід лягло страшне прокляття. Третій же син Фієста, на ім'я Егісф, врятувався і виріс на чужині, думаючи тільки про одне: про помсту за батька.
У Атрея було двоє синів: герої Троянської війни Агамемнон і Менелай. Вони одружилися на двох сестер: Менелай - з Оленою, Агамемнон - на Клітемнестрі (або Клітеместри). Коли через Олени почалася Троянська війна, грецькі війська під начальством Агамемнона зібралися для відплиття в гавань Авлиду. Тут їм було двозначне знамення: два орли розтерзали вагітну зайчиха. Ворожбит сказав: два царі візьмуть Трою, повну скарбів, але їм не минути гніву богині Артеміди, покровительки вагітних і породіль. І дійсно, Артеміда насилає на грецькі кораблі противні вітри, а в спокутування вимагає собі людської жертви - юної Іфігенії, дочки Агамемнона і Клітемнестри .Борг вождя перемагає в Агамемноні почуття батька, він віддає Іфігенію на смерть.Про те, що трапилося з Іфігенії, потім напише трагедію Евріпід.) Греки відпливають під Трою, а в Аргосі залишається Клімнестра, мати Іфігенії, думаючи тільки про одне - про помсту за доньку.
Двоє месників знаходять один одного: Егісф і Клітемнестра стають коханцями і десять років, поки тягнеться війна, чекають повернення Агамемнона. Нарешті Агамемнон повертається, тріумфуючи, - і тут його наздоганяє помста. Коли він омивається в лазні, Клітемнестра і Егісф накидають на нього покривало і вражають його сокирою. Після цього вони правлять в Аргосі як цар і цариця. Але в живих залишається маленький син Агамемнона і Клітемнестри - Орест: почуття матері перемагає в Клітемнестрі розрахунок месниці, вона відсилає його в чужий край, щоб Егісф не знищив за батьком і сина. Орест росте в далекій Фокиде, думаючи тільки про одне - про помсту за Агамемнона. За батька він повинен вбити матір, і йому страшно, але віщий бог Аполлон владно йому каже: «Це твій обов'язок».
Орест виріс і приходить мстити. З ним його фокідскій один Пілад - імена їх почали в міфі нерозривні. Вони прикидаються подорожніми, які принесли звістку, відразу й сумну і радісну: нібито Орест помер на чужині, нібито Егісфу і Клітемнестрі більше не загрожує ніяка помста. Їх впускають до царя і цариці, й тут Орест виконує свій страшний борг: вбиває спершу вітчима, а потім рідну матір.
Хто тепер продовжить цей ланцюг смертей, хто буде мстити Оресту? У Егісфа з Клітемнестра не залишилося дітей-месників. І тоді на Ореста повстають самі богині помсти, жахливі Ерінії;
вони насилають на нього безумство, він у розпачі кидається по всій Греції і нарешті припадає до Богу Аполлону: «Ти послав мене на помсту, ти і спаси мене від помсти». Бог виступає проти богинь:
вони - за стародавню віру в те, що материнське кревність важливіше батькового, він - за нове переконання, що батькове кревність важливіше материнського. Хто розсудить богів? Люди. В Афінах, під наглядом богині Афіни (вона жінка, як Ерінії, і вона мужня, як Аполлон), збирається суд старійшин і вирішує: Орест прав, він повинен бути очищений від гріха, а Ерініями, щоб їх умилостивити, буде споруджено святилище в Афінах, де їх будуть шанувати під ім'ям Еринії, що означає «Добрі богині».
За цим міфам драматург Есхіл і написав свою трилогію «Орестея» - три продовжують один одного трагедії: «Агамемнон», «Хоефори», «Еринії».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Орестея (Есхіл)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок