Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Птахи (Тар'єю Весоса)

Переказ скорочено Птахи (Тар'єю Весоса)

Назва:
Переказ скорочено Птахи (Тар'єю Весоса)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,34 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Птахи (Тар'єю Весоса)
Тридцятисемирічний Маттіс, з точки зору оточуючих, недоумкуватий дурник, живе на березі лісового озера зі своєю сорокарічної сестрою Хеге. Останнім часом відносини між ними не ладнаються. Втомлену від необхідності щодня думати про те, як прогодувати себе і брата, з ранку до вечора зайняту в'язанням кофт (єдине джерело коштів), прибиранням будинку, приготуванням їжі, Хеге стали дратувати фантазії Маттіса, що відбуваються, як їй здається, від бездіяльності. У Маттіса що на умі, те й на язиці. От і сьогодні вони сидять на ганку свого старого будиночка. Хеге, як завжди, в'яже, а Маттіс замріяно дивиться кудись у ліс. Раптом він радісно повідомляє сестрі про те, що бачить у неї сиве волосся - це так цікаво! Хеге не змогла утримати нищівного погляду: інший би подумав про те, звідки в неї ці сиве волосся!
Увечері з Маттісом відбувається диво: він виявляється свідком того, як над їхнім будинком здійснює вечірню тягу вальдшнеп. Раніше такого не траплялося! Спостерігаючи за птахом, герой думає про те, що тепер-то все буде добре, важкий час нерозуміння між ним і сестрою скінчилося. Схвильований, Маттіс вривається в кімнату Хеге, щоб поділитися своєю радістю, просить її вийти на вулицю - подивитися на його вальдшнепа, але наштовхується на стіну нерозуміння.
Вночі Маттіс бачить прекрасний сон: він став красивим, сильним, мужнім хлопцем. Рукава з тріском лопаються від м'язів, коли він згинає руку. В голові його повно тих слів, які так люблять чути дівчини. Птахи звуть його в ліс - і звідти виходить до нього прекрасна дівчина, його дівчина, - вона народилася з вечірньої тяги. У сні герой стає володарем трьох скарбів, до яких так прагне: розуму, сили, любові.
Але настає ранок, а разом з ним в життя Маттіса вторгається реальність: Хеге з її постійним бурчанням про те, що Маттіса треба б піти на заробітки. Як же він може працювати, адже нахлинули після тяги думки будуть заважати йому! Над їхнім будинком тягне вальдшнеп - ось про що повинен думати він зараз! Та й не наймають його вже давно - все в окрузі знають, що Дурачок не може працювати. Але Хеге невблаганна - вона-то знає, що в житті головне. Маттіс ходить від садиби до садиби - скрізь господарі опускають очі, побачивши його. В одній незнайомій садибі його наймають прополювати турнепс, але дуже скоро теж розуміють, що він Дурник. Тепер і з цією садибою він розпрощався назавжди.
Маттіс весь час думає про вальдшнепа. Той тягне над їхнім будинком вранці і ввечері, коли люди сплять. Але він, Маттіс, може сидіти в цей час на ганку. Вони з вальдшнепів разом. Маттіс ходить в ліс, розшифровує письмена вальдшнепа (сліди на дні калюжі), пише йому відповіді. Вони з вальдшнепів разом! Нарешті його хтось розуміє! Гармонія з природою - ось те, до чого прагне Маттіс. Герой має мудрістю, невідомої звичайному, «нормальному» людині. Він розуміє душу природи, знаходить в спілкуванні з нею довгоочікуване заспокоєння.
Вальдшнепа вбиває хлопець-мисливець, якому Маттіс, в пориві душевної відкритості, сам розповів про тязі. Коли Маттіс піднімає підстрелену птаха з землі, та дивиться на нього - так йому здається, - потім вже очі птиці затягла плівка. Маттіс ховає птицю під великим каменем. Тепер вона лежить там, але цей останній погляд завжди буде турбувати його, нагадуючи про те, що його щастя знищено злими людьми, які не розуміють мудрого мови природи. Герой шукає і простої людської любові. Адже це так важливо - щоб хтось вибрав у житті тебе. Але хто вибере дурника?А в Маттіса стільки нерозтраченої ніжності. Якось він познайомився на озері з двома дівчатами: Ганною і Інгер. Дівчата немісцеві, тому не знають ще, що він - Дурний. Вони, може бути, і здогадуються про це, але відчувають доброту, незахищеність Маттіса, його трепетне, бережливе ставлення до них - але ж саме про такому ставленні хлопців вони сумували в глибині душі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Птахи (Тар'єю Весоса)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок