Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено На ножах (Микола Лєсков)

Переказ скорочено На ножах (Микола Лєсков)

Назва:
Переказ скорочено На ножах (Микола Лєсков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,82 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору На ножах (Микола Лєсков)
У повітове місто повертається Іосаф Платонович Вісленев, засуджений у минулому за політичній справі. Його зустрічають сестра Лариса, колишня наречена Олександра Іванівна, згодом несподівано вийшла заміж за генерала Сінтяніна, про який йде «жахлива слава». Серед зустрічаючих також майор Форов, що оголошує, що ніколи не одружувався б ні на кого, крім своєї «розумної дури» Катерини Астафьевни. Незадовго до приїзду брата Ларисі робить пропозицію «іспанський дворянин» поміщик Подозеров. Вісленев приїжджає з Павлом Горданова. На вечорі у Бахарєвих Горданов оголошує себе противником вихваляння жіночого розуму і емансипації, а після зустрічається з колишньою коханкою Глафірою Акатова, що вийшла заміж за багатія Бодростіна, щоб допомагати грошима «спільній справі», але всіх перехитрити Глафіра вимагає у «каторжною совісті» Горданова вбивства її «зажівшегося» чоловіка. Вночі Вісленев розкриває портфель з грошима, який передає йому на зберігання Горданов, але бачить в саду жіночу фігуру в зеленій сукні. На ранок Вісленев намагається з'ясувати, кому належить прівідевшееся йому зелену сукню, і, не знайшовши господині, їде до Форов. Форов зустрічає генеральшу з падчеркою Вірою, що виїжджають на хутір, і дізнається, що вночі Віра з криком «Кров!» Вказала на вісленевскій флігель. Вісленев знайомиться зі священиком Еван-гелом Минервин, який писав у минулому статті, і пов'язується з ним і Форов на риболовлю. Вони міркують про сутність християнства, але Вісленев ні барона фон Фейєрбаха, ні Ренана, ні Златоуста не читав і заявляє перевагу користі над знаннями. Він зізнається, що не любить Росії, де «ні природи, ні людей». Після вибуху грози подорожні зустрічають старого Бодростіна, який відвозить Вісленева в гості, залишаючи Форов вважати Іосафа «межеумком». Глафіра Василівна отримує лист від Подозерова, прочитавши яке робить висновок, що той «біжить її». Генріх Ропшин, «нескверний і неблазний» молода людина, приносить їй інший лист, Глафіра читає і, оголошуючи себе бідною, непритомніє. Оповідач «відкочовує» до Петербурга, де в оцті «сорока розбійників» обираються в світ нові «межеумкі».
Горданов - син московської циганки й старшого брата Михайла Бодростіна - швидко розуміє, що з «марення» молодих людей можна отримати багато користі. Він проголошує серед товаришів «іезутізм», що змінився «нігілізмом». Проти останнього повстають «старовіри» на чолі з Ганною Скокова на прізвисько Ванскок, і Горданов пояснює нове вчення «дарвінізмом»: «ковтай інших, щоб тебе не проковтнули». Ванскок, яку, на думку Форов, не псують її переконання, експериментує, але їй не вдається навіть задушити кішку. Подібно Акатова, багато дівчат з «нових», як полька Казимира або Ципрі-Кіпрі, виходять заміж за багатіїв, обкрадають їх і влаштовують особисту долю. Повернувшись до Петербурга після трирічної відсутності, Горданов дізнається від Ванскок, що дрібний газетяр Тихон Кішенскій сильно розбагатів, отримавши гроші, вкрадені його коханкою Аліною Фігурін у батька. Ванскок підказує Горданова теорію «свіжих ран», які не можна чіпати. Вісленев займається «тривалим кривлянням», тобто пише статті, що будуються на брехні і пересмикувань, але Ванскок приносить йому «польські листування», передані Горданова для можливої статті. До нього заходить «дрімучий семінарист» сусід меридіанів і пропонує за певну мзду одружитися з княжої фаворитки, але ображений Вісленев йому відмовляє.
Горданов між тим вирушає до Кішенскому і пропонує йому «купити» чоловіка для Аліни і батька для їхніх дітей. Поторгувавшись, вони змовляються і тільки потім дізнаються, що проданий був Вісленев. Горданов просить працює в поліції Кішенского ненадовго заарештувати Горданова і передає йому копію вісленевского «польського» твори. Ванскок, Вісленева і Горданова обшукують, і Горданов говорить Вісленеву, що передав його твір на зберігання Кішенскому. Вісленева садять у в'язницю, і Аліна під страхом видачі статті змушує його одружитися. Весілля нагадує картину «Нерівний шлюб», тільки навпаки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено На ножах (Микола Лєсков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок