Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Антоній і Клеопатра (Вільям Шекспір)

Переказ скорочено Антоній і Клеопатра (Вільям Шекспір)

Назва:
Переказ скорочено Антоній і Клеопатра (Вільям Шекспір)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Антоній і Клеопатра (Вільям Шекспір)
В Олександрії тріумвір Марк Антоній обплутаний шовковими мережами єгипетської цариці Клеопатри і віддається любові і розгулу. Прихильники Антонія бурчать: «Один з головних трьох стовпів всесвіту / На положення бабиного блазня». Все ж Антоній вирішує покинути Єгипет, дізнавшись, що його дружина Фульвія, підняла заколот проти другого триумвира, Октавія Цезаря, померла і що Секст Помпей, син Помпея Великого, кинув Цезарю виклик. Дізнавшись про це рішення, цариця обсипає Антонія докорами і глузуваннями, але він Неколебім. Тоді Клеопатра упокорюється: «Тебе звідси відкликає честь.Будь ласка, будь глухий до моїх примх ». Антоній пом'якшений і ніжно прощається з коханою.
У Римі двоє тріумвірів. Цезар і Лепід, обговорюють поведінку Антонія. Лепід намагається нагадати про переваги відсутнього співправителя, але розважливий і холодний Цезар не знаходить для нього виправдань. Він стурбований поганими новинами, що приходять з усіх кінців, і хоче, щоб Антоній, «забувши розпуста і гульні», згадав свою колишню доблесть.
Покинута Клеопатра не знаходить собі місця в палаці. Вона сварить служниць, недостатньо, на її думку, захоплюються Антонієм, згадує ласкаві прізвиська, які він давав їй. Щодня вона шле гінців до улюбленого і радіє кожній вести від нього.
Помпей в оточенні соратників висловлює надію, що зачарований Клеопатрою Антоній ніколи не з'явиться на допомогу союзникам. Однак йому повідомляють, що Антоній ось-ось в'їде в Рим.Помпей засмучений: Антоній «як військовий <...> вдвічі більше двох своїх друзів».
У будинку Лепіда Цезар звинувачує Антонія в образі його гінців і в тому, що він підбивав Фульвія до війни з ним. Лепід і наближені обох тріумвірів марно намагаються примирити їх, поки Агріппи, воєначальнику Цезаря, не приходить щаслива думка: одружити овдовілого Антонія на сестрі Цезаря Октавії: «Спорідненість вам дасть впевненість один в одному». Антоній згоден: «Я з цією пропозицією і у сні / Не став би довго баритися. Руку, Цезар! »Він разом з Цезарем вирушає до Октавії. Агріппа й Меценат розпитують наближеного Антонія, цинічного насмішника і прославленого рубака Енобарба про життя в Єгипті і про царицю цієї країни. Енобарба з гумором говорить про розгул, якому віддавався разом зі своїм вождем, і захоплено відгукується про Клеопатрі: «Її різноманіття немає кінця.Пред нею безсилі вік і звичка, / Інші притуплює, а вона / Весь час будить нові бажання.Вона зуміла звести розгул / На висоту служіння ... »Меценат все-таки вважає за потрібне відзначити і гідності Октавії. Агріппа запрошує Енобарба, поки він у Римі, жити в його будинку.
Єгипетський віщун вмовляє Антонія покинути Рим. Він відчуває: демон-охоронець його пана «щасливий і великий, / Але лише далеко від Цезарева духу ...». Антоній і сам це розуміє: «До Єгипту! Я одружуся для тиші, / Але щастя для мене лише на Сході ».
В Олександрії Клеопатра віддається радісним спогадами про життя з Антонієм. Входить гонець. Клеопатра, довідавшись, що Антоній здоровий, готова обсипати його перлами, але, почувши про одруження Антонія, ледь не вбиває вісника.
Молодий Помпей погоджується примиритися з триумвирами на їхніх умовах з поваги до Антонія.Світ вирішено відзначити бенкетами. Перший - на галері Помпея. Коли вожді йдуть, наближений Помпея Менас говорить Енобарба: «Сьогодні Помпей просмеет своє щастя». Енобарба погоджується з ним. Вони обидва вважають, що шлюб Антонія не призведе до довгого світу з Цезарем і не буде міцний: кожен був би радий такій дружині, як Октавія, зі святим, тихим і спокійним характером, тільки не Антоній. «Йому знову захочеться єгипетського страви». І тоді та, що зближує Антонія і Цезаря, буде винуватицею їхньої сварки.
На бенкеті, коли все вже упилися і веселощі в повному розпалі, Менас пропонує Помпею потихеньку вийти в море і там перерізати горлянки трьом його ворогам. Так Помпей стане володарем всесвіту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Антоній і Клеопатра (Вільям Шекспір)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок