Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Чума (Альбер Камю)

Переказ скорочено Чума (Альбер Камю)

Назва:
Переказ скорочено Чума (Альбер Камю)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,13 KB
Завантажень:
828
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Чума (Альбер Камю)
Роман є свідчення очевидця, який пережив епідемію чуми, що вибухнула в 194 ... році в місті Орані, типової французької префектурі на алжирському березі. Оповідання ведеться від імені доктора Бернара Ріе, керував протичумними заходами в зараженому місті.
Чума приходить в це місто, позбавлений рослинності і не знає співу птахів, несподівано. Все починається з того, що на вулицях і в будинках з'являються дохлі щурі. Незабаром вже щодня їх збирають по всьому місту тисячами, У перший же день навали цих похмурих провісників лиха, ще не здогадуючись про небезпеку, що загрожує місту катастрофі, доктор Ріє відправляє свою давно страждає якоюсь недугою дружину в гірський санаторій. Допомагати по господарству до нього переїздить його мати.
Першим помер від чуми воротар в будинку доктора. Ніхто в місті поки що не підозрює, що обрушилася на місто хвороба - це чума. Кількість хворих з кожним днем збільшується. Доктор Ріє замовляє в Парижі сироватку, яка допомагає хворим, але незначно, а незабаром і вона закінчується. Префектурі міста стає очевидна необхідність оголошення карантину. Оран стає закритим містом.
Одного разу ввечері доктора викликає до себе його давній пацієнт, службовець мерії на прізвище Гран, якого доктор через його бідності лікує безкоштовно. Його сусід, Коттар, намагався покінчити життя самогубством. Причина, що штовхнула його на цей крок, граніт не ясна, проте пізніше він звертає увагу доктора на дивну поведінку сусіда. Після цього інциденту Коттар починає виявляти в спілкуванні з людьми незвичайну люб'язність, хоча раніше був відлюдькуватим. У доктора виникає підозра, що у Коттар нечиста совість, і тепер він намагається заслужити прихильність і любов оточуючих.
Сам Гран - людина немолода, худорлявої статури, боязкий, насилу підбирає слова для вираження своїх думок. Однак, як потім стає відомо докторові, він протягом вже багатьох років у вільні від роботи години пише книгу і мріє скласти справді шедевр. Всі ці роки він відшліфовує одну-єдину, першу фразу.
На початку епідемії доктор Ріє знайомиться з приїхали з Франції журналістом Раймоном Рамбером і ще досить молодим, атлетичної статури людиною зі спокійним, пильним поглядом сірих очей на ім'я Жан Тарру. Тарру з самого свого приїзду в місто за кілька тижнів до подій, що розгортаються веде записну книжку, куди докладним чином вносить свої спостереження за жителями Орана, а потім і за розвитком епідемії. Згодом він стає близьким другом і соратником доктора і організовує з добровольців санітарні бригади для боротьби з епідемією.
З моменту оголошення карантину жителі міста починають відчувати себе, немов у в'язниці. Їм заборонено відправляти листи, купатися в морі, виходити за межі міста, що охороняється озброєними правоохоронцями. У місті поступово закінчується продовольство, чим користуються контрабандисти, люди подібні Коттар; зростає розрив між бідними, вимушеними тягнути жебрацьке існування, і заможними жителями Орана, які дозволяють собі купувати на чорному ринку втридорога продукти харчування, розкошувати в кафе і ресторанах, відвідувати розважальні заклади. Ніхто не знає, як довго триватиме весь цей жах. Люди живуть одним днем.
Рамбер, відчуваючи себе в Орані чужим, рветься до Парижа до своєї дружини. Спочатку офіційними шляхами, а потім за допомогою Коттар і контрабандистів він намагається вирватися з міста. Доктор Ріє між тим працює по двадцять годин на добу, доглядаючи за хворими в лазаретах.Бачачи самовідданість доктора і Жана Тарру, Рамбер, коли в нього з'являється реальна можливість покинути місто, відмовляється від цього наміру і примикає до санітарних дружинам Тарру.
У самий розпал епідемії, яка забирає дуже багато життів, єдиною людиною в місті, задоволеним станом речей, залишається Коттар, оскільки, користуючись епідемією, сколочує собі стан і може не хвилюватися, що про нього згадає поліція і відновиться розпочатий над ним судовий процес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Чума (Альбер Камю)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок