Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Розбитий глечик (Генріх фон Клейст)

Переказ скорочено Розбитий глечик (Генріх фон Клейст)

Назва:
Переказ скорочено Розбитий глечик (Генріх фон Клейст)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,23 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Розбитий глечик (Генріх фон Клейст)
Дія п'єси відбувається на початку XIX ст. в голландському селі Гуйзум, поблизу Утрехта, в січні. Місце дії - судная світлиця. Адам, сільський суддя, сидить і перев'язує собі ногу. Заходить Ліхт, писар, і бачить, що у Адама все обличчя в саднах, під оком синець багряний, з щоки вирваний жмут м'яса. Адам пояснює йому, що вранці, вставши з ліжка, він втратив рівновагу, впав головою прямо в піч і до того ж вивихнув собі ногу. Писар Ліхт повідомляє йому, що в Гуйзум з Утрехта їде з ревізією член суду, радник Вальтер. Він перевіряє всі суди в окрузі. Напередодні він побував у сусідній з Гуйзумом селі Хол і після перевірки усунутий з посади місцевих суддю і писаря. Суддя рано вранці був знайдений в клуні висить на кроквах. Він повісився після того, як Вальтер посадив його під домашній арешт. Проте так-сяк вдалося його повернути до життя. З'являється слуга радника Вальтера і оголошує, що його господар прибув до Гуйзум і скоро з'явиться до суду.
Адам стривожений і наказує принести його одяг. Виявляється, що перуки ніде не можуть знайти. Служниця заявляє, що перуку в даний момент знаходиться у перукаря, а другого вже вчора, коли об одинадцятій годині вечора суддя Адам повернувся додому, на його голові не було. Голова була вся в синцях, а служниці довелося стирати з неї кров. Адам спростовує її слова, говорить, що вона переплутала, що додому він повернувся в перуці, а вночі його зі стільця стягнула кішка і окотилася в ньому.
Входить Вальтер і після привітання висловлює бажання почати судовий розгляд. Адам на деякий час йде з залу. Входять позивачі - Марта Рулла і її дочка Єва, а разом з ними Фейт Тюмпель, селянин, і його син Рупрехт. Березень кричить, що розбили її улюблений глечик і що вона змусить кривдника Рупрехта за це заплатити. Рупрехт заявляє, що його весілля з Євою не бувати, і обзиває її розпусної дівкою. Повернувшись і побачивши всю цю компанію, Адам починає турбуватися і про себе думає, вже не на нього чи то самого йому будуть скаржитися? Єва тремтить і благає мати якомога швидше піти з цього страшного місця. Адам каже, що від рани на нозі його каламутить і він судити не може, а краще піде і ляже в ліжко. Ліхт його зупиняє і радить запитати дозволу у радника. Тоді Адам тихо намагається з'ясувати у Єви, навіщо вони прийшли. Коли дізнається, що тільки з приводу глечика, то кілька заспокоюється. Він умовляє Єву не говорити зайвого і погрожує, що інакше її Рупрехт відправиться в Ост-індії разом з армією і там загине. Вальтер втручається в їхню розмову і заявляє, що зі сторонами бесід вести не можна, і вимагає публічного допиту. Після довгих коливань Адам все ж таки вирішується відкрити засідання.
Першою давати показання викликається позивачка - Марта. Вона заявляє, що глечик розбив Рупрехт. Адама це цілком влаштовує, він оголошує хлопця винним, а засідання закритим. Вальтер вкрай незадоволений і просить вести справу з усіма формальностями. Тоді березня починає у всіх подробицях розповідати про достоїнства цього глечика, про його історію, ніж, врешті-решт, виводить всіх з себе. Потім вона переходить до опису подій минулого вечора. Розповідає, що в одинадцять годин вже хотіла погасити нічник, як раптом з Євиного кімнати почула чоловічі голоси і шум. Вона злякалася, прибігла туди і побачила, що двері в кімнату виламані і з неї доноситься лайку. Увійшовши всередину, вона побачила, що Рупрехт як скажений ламає Єві руки, а посеред кімнати лежить розбитий глечик. Березень притягнула його до відповідальності, але він став стверджувати, що глечик розбитий кимось іншим, тим, хто тільки що втік, і почав ображати і паплюжити Єву. Тоді березня запитала дочка, хто насправді тут був, і Єва присягнулася, що тільки Рупрехт. На суді Єва каже, що зовсім не присягалася. Складна ситуація починає турбувати Адама, і він знову дає Єві свої настанови. Вальтер їх припиняє, висловлює своє невдоволення поведінкою судді і висловлює впевненість у тому, що навіть якщо б сам Адам розбив глек, то не міг би старанно валити всі підозри на молоду людину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Розбитий глечик (Генріх фон Клейст)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок