Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сни Чанга (Іван Бунін)

Переказ скорочено Сни Чанга (Іван Бунін)

Назва:
Переказ скорочено Сни Чанга (Іван Бунін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,06 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Сни Чанга (Іван Бунін)
Чанг (пес) дрімає, згадує, як шість років тому в Китаї познайомився зі своїм нинішнім господарем, капітаном. За цей час їх доля круто змінилася: вони більше не плавають, живуть на горищі, у великій і холодній кімнаті з низькими стелями. Капітан спить на продавлений ліжка, але Чанг пам'ятає, яка ліжко було в його господаря раніше - зручна, з ящиками, з м'якою постіллю. Чангу сниться сон, як перший його господар, китаєць, продав його щеням капітану всього за карбованця. Чанга нудило всю дорогу, і він не бачив ні Сінгапуру, ні моря, ані Коломбо, повз яких пропливав пароплав.
Чанг прокидається від того, що десь внизу голосно ляскає двері. Капітан встає, сьорбає горілки прямо з пляшки, наливає трохи і Чангу. Захмелілий пес бачить новий сон про те, як пройшла його морська хвороба, і біля узбережжя Аравії він насолоджувався прекрасним ранком ясним. Капітан покликав собаку до себе в рубку, нагодував і раптом завів з Чангом бесіду про те, що його хвилювало (як пройти «розумніші» Червоне море). Потім капітан розповідає Чангу, що везе його до Одеси, що вдома його чекають красуня дружина і донька, яку він любить так сильно, що сам боїться своєї любові («для мене весь світ тільки в ній»), але вважає себе щасливою людиною. Помовчавши, господар додає: «Коли когось любиш, ніякими силами ніхто не змусить тебе вірити, що може не любити тебе той, кого ти любиш».
Чанг прокидається і, як і кожен день протягом останніх двох років, вирушає разом з капітаном бродити по ресторанах і шинках, пити, закушувати, дивитися на інших п'яниць. Зазвичай капітан мовчить, але, зустрівши кого-небудь зі старих друзів, заводить розмови про нікчемність життя: «Все це брехня і нісенітниця, ніж нібито живуть люди: Немає в них ні бога, ні совісті, ні розумної мети існування, ні любові, ні дружби, ні чесності, - ні навіть простий жалю ».
Чанг знову згадує, як одного разу вночі капітан привів його до себе в каюту. На столі стояли два портрети - дівчатка у локонах і стрункою чарівної молодої дами. Капітан говорить Чангу, що ця жінка не буде його любити: «Є, брат, жіночі душі, які вічно тужать якоїсь сумної спрагою любові і які від цього від самого ніколи й нікого не люблять». Він розповідає, як дружина поступово віддалялася від нього, як він ставав все більш самотній.
Чанг прокидається і повертається до одноманітним ночами і днями разом з капітаном, поки одного разу не виявляє свого господаря мертвим. Чанг від жаху втрачає відчуття реальності і приходить в себе тільки через деякий час на церковній паперті. З костелу виходить художник, один з колишніх приятелів капітана. Він підбирає собаку, і Чанг знову стає щасливим, лежачи біля каміна в будинку свого третього господаря. Він продовжує пам'ятати капітана. «Якщо Чанг любить і відчуває капітана, бачить його поглядом пам'яті, того божественного, чого ніхто не розуміє, значить, ще з ним капітан; в тому безпочатковому і нескінченному світі, що недоступний Смерті. У світі цьому повинна бути тільки одна правда, - третій, - а яка вона, - про те знає той останній Господар, до якого вже скоро повинен повернутися і Чанг ».

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Сни Чанга (Іван Бунін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок