Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Кащеєва ланцюг (Михайло Пришвін)

Переказ скорочено Кащеєва ланцюг (Михайло Пришвін)

Назва:
Переказ скорочено Кащеєва ланцюг (Михайло Пришвін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Короткий переказ твору Кащеєва ланцюг (Михайло Пришвін)
Книга перша. Куримушка.
У Єльці, моєму рідному місті, всі старовинні купецькі прізвища були подвійні.Наша перша прізвище, Пришвін, була родова, офіційна, а друга, «вулична», була Алпатова.
Народився я в 1873 році в селі Хрущево, соловьевской волості, Єлецького повіту, Орловської губернії. Село Хрущево являло собою невелику село з солом'яними дахами і земляними статями. Поруч із селом була садиба поміщика. У цьому великому поміщицькому будинку я і народився. Це маленьке маєток, близько 200 десятин, було куплено дідом моїм Дмитром Івановичем Пришвіним у шляхтича, генерала Левшина. Після сімейного розділу Хрущево дісталося моєму батькові, Михайлу Дмитровичу Пришвіну.Ось так і сталося, що Єлецький купецький син, мій батько, став поміщиком. У маєтку батько став розводити орловських рисаків, сам виїжджав їх і не раз в Орлі брав призи. Ще батько мій був чудовим садівником, чудовим мисливцем і вів веселе життя. Як шкода мені батька, який не вмів вийти до чого-небудь більш серйозного, ніж дзвінка життя.
Одного разу трапилося, він програв у карти більшу суму; щоб сплатити борг, довелося продати весь кінний завод і закласти маєток за подвійною заставної.Батько не пережив нещастя, помер, і моєї матері, жінці в сорок років з п'ятьма дітьми, надав все життя працювати «на банк».
Мати моя, Марія Іванівна Ігнатова, народилася в місті Більові на березі Оки.Працюючи невпинно з ранку до вечора, враховуючи кожну копійку, мати моя під кінець життя все-таки викупила маєток і всім нам п'ятьом дозволила отримати вищу освіту.
У нашому будинку збереглася старовинна, зроблене ще кріпаками руками, величезне крісло Курим. Ніхто не знав, чому воно так називається. Говорили, що хлопчиком я був дуже схожий на крісло, але чим схожий - про це ніхто не знав. Часто я роздумував, сидячи в цьому величезному кріслі. Я думав, що у кожного з нас життя, як оболонка складного пасхального яйця. Іноді все прожите починає відлітати, як шкарлупки, і виходить маленький хлопчик Куримушка біля ліжка хворого батька. Батько зробив єдиною здоровою рукою якийсь знак, і мати одразу ж дала йому аркуш паперу й олівець. Він намалював якихось незвичайних тварин і підписав: блакитні бобри.
Цієї ночі всі бігали з вогнем, стукали, шепотілися. Вранці Куримушка дізнався, що батько помер. З усіх розмов Куримушка зрозумів, що якийсь Банк схопив маму, і вона буде на нього працювати; ще недобре, що він - сирота, що «ми - купці» і що земля перейде мужикам. Гарні були лише блакитні бобри.
Мати завжди встає до сонця і йде в поля. За обідом вона сидить засмагла і могутня, їсть і розмовляє про справи зі старостою Іваном Михайловичем.Пізньої осені, коли починає рано темніти, приходить час гостей. До матері часто навідуються сусідка Софія Олександрівна та тітка Дунечка.Куримушка складає собі про них казки.
Було, представляється Куримушке, три нареченого в Софії Олександрівни, два хороші, і один Скажений. Старець велів Софії Олександрівні йти за гарного, але вона пішла за Бєшеного. Скажений пан був атеїстом, але що це означає, Куримушка не знав. Софія Олександрівна хотіла піти від Бєшеного, але старець звелів терпіти. Вона терпіла і у всьому слухалася старця.
Інша казка була про Дунечка. В одного з маминих братів був хлопчик на ім'я Гарібальді. Він жив у великому будинку разом з Дунечка. Коли Гарібальді став великим, то підняв у цьому будинку повстання і пішов. З ним пішла його сестра Дунечка. Куди вони пішли - дізнатися було не можна. Чомусь вони ненавиділи царя, такого гарного, визволителя селян.
Був у селі мужик гусек. Він часто топтався в передній і канючив у мами земельки. Мати землю давала, але користі це не приносило. У Гусько була мрія: спіймати білого перепела і продати купцям за великі гроші. Але хоча він і витрачав на лов перепелів весь свій час, попадалися йому одні тільки сірі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Інше на тему: Переказ скорочено Кащеєва ланцюг (Михайло Пришвін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок