Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Едіп в Колоні (Софокл)

Переказ скорочено Едіп в Колоні (Софокл)

Назва:
Переказ скорочено Едіп в Колоні (Софокл)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Едіп в Колоні (Софокл)
Колон - містечко на північ від Афін. Там була священна гай богинь Еринії, страшних блюстітельніци правди - тих, про яких писав Есхіл в «Орест». Серед цієї гаї стояв вівтар на честь героя Едіпа: вважалося, що цей фіванський герой тут похований і охороняє цю землю. Як виявився прах фіванського героя в афінської землі - про це розповідали по-різному. По одному з цих оповідань і написав трагедію Софокл. Він сам був родом з Колона, і ця трагедія була в його житті останньої.
Від кровозмісного шлюбу з матір'ю у Едіпа були два сини і дві дочки: Етеокл і Полінік, Антігона і Ісмена. Коли Едіп осліпив себе за гріхи і пішов від влади, обидва сини відсахнулися від нього. Тоді він покинув Фіви і пішов мандрувати невідомо куди. Разом з ним пішла вірна дочка Антігона - поводирем при старезному слепце. Осліпнувши, він прозрів душею: зрозумів, що добровільним самонаказание спокутував свою мимовільну провину, що боги його пробачили і що помре він не грішником, а святим. Це означає, що на його могилі будуть здійснювати жертви та його литої жертви, а його прах буде охороною тієї землі, де буде похований.
Сліпий Едіп і втомлена Антігона виходять на сцену і сідають відпочити. "Де ми?» - Запитує Едіп. «Це гай лаврів і маслин, тут в'ється виноград і співають солов'ї, а вдалині - Афіни», - відповідає Антігона. Назустріч їм виходить сторож:
«Геть звідси, це місце заборонене для смертних, тут мешкають Єв-меніди, дочки Ночі і Землі». «О щастя! Тут, під покровом Еринії, боги обіцяли мені блаженну смерть. Іди, скажи афінському царя: Нехай прийде сюди, нехай дасть мені мале, а отримає багато чого », - просить Едіп. «Від тебе, сліпого жебрака?» - Дивується сторож. «Я сліпий, але розумом зряч». Сторож йде, а Едіп підносить благання до Еринії і всім богам: «Виконайте обіцянку, надішліть мені довгоочікувану смерть».
З'являється хор колонскіх жителів: вони теж спершу розсерджені, бачачи чужинця на святій землі, але його жалюгідний вигляд починає вселяти їм співчуття. «Хто ти?» - «Едіп», - вимовляє той. «Батьковбивця, кровосмесітель, геть!» - «Страшний мій гріх, але неволі; не женіть мене - боги справедливі і вас за мою провину не покарають. Дайте мені дочекатися вашого царя ».
Але замість царя з'являється ще одна втомлена жінка з далекої сторони - Ісмена, друга дочка Едіпа. У неї погані вісті. У Фівах чвари, Етеокл вигнав Полініка, той збирає в похід Сімох проти Фів; боги передрекли: «Якщо Едіп не буде похований в чужій землі - Фіви встоять». І ось за Едіпом вже відправлено посольство. «Ні, - кричить Едіп. - Вони відреклися від мене, вони вигнали мене, нехай же тепер вони знищать один одного! А я хочу померти тут, в афінській землі, їй на благо, ворогам її на страх ». Хор зворушений. «Тоді скінчить очищення, зроби литу водою і медом, Умилостив Еринії - тільки вони можуть пробачити чи не пробачити вбивство родича». Ісмена готує обряд, Едіп в перекличці з хором оплакує свій гріх.
Але ось і афінський цар: це Тесей, знаменитий герой і мудрий правитель. «Чого ти просиш, старець? Я готовий допомогти тобі - всі ми рівні під поглядами богів, сьогодні ти в біді, а завтра я ». -« Поховав мене тут, не дай відвести мене фівінцам, і прах мій буде твоїм Краї захистом ». -« Ось тобі моє слово » . Тесей йде розпорядитися, а хор співає хвалу Афінам, Колону і богам, їх покровителям:
Афіні-володарці, Посейдону-кіннотнику, Деметрі-земледеліце, Діонісу-винареві.
«Не обдуріть! - Благає Антігона. - Ось вже йде фіванський посол з воїнами». Це Креонт, свояки Едіпа, другий у Фівах людина при Едіпа, а тепер при Етеокл. «Прости нашу провину і пожалій нашу країну: вона тобі рідна, а ця хоч і гарна, та не твоя». Але Едіп твердий: «Не по дружбі ти прийшов, а по потребі, мені немає потреби йти з тобою». «Буде потреба! - Загрожує Креонт. - Гей, схопити його дочок: вони наші фіванські піддані! А ти, старий, вирішуй: Чи підеш зі мною чи залишишся тут, без допомоги, без поводиря! »Хор нарікає, дівчата плачуть, Едіп проклинає Креонта:« Як ти мене кидаєш одного, так і тобі на схилі років залишитися одному! »Це прокляття збудеться в трагедії «Антігона».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Едіп в Колоні (Софокл)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок