Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Ностромо (Джозеф Конрад)

Переказ скорочено Ностромо (Джозеф Конрад)

Назва:
Переказ скорочено Ностромо (Джозеф Конрад)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,19 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Ностромо (Джозеф Конрад)
Місто Сулак, столиця Західної провінції південноамериканської республіки Костагуана, розташований на березі великої затоки Гольфо Пласідо. Плавне дуга узбережжя затоки з одного боку обмежена мисом Пуент Мала, з іншого - горою, званої Ігуерота, що виблискує снігом вершина якої осіняє собою всю навколишню місцевість. Посередині затоки розташовані Ізабелли - два невеликих острови, на одному з яких стоїть маяк. За часів іспанського володарювання Західна провінція, відокремлена від решти частини країни відрогами Кордильєр, була незалежною, а Сулака був процвітаючим торговим містом. Пізніше, після вступу в Костагуанскую конфедерацію, місто втратило своє значення. Однак відкриття кілька десятиліть тому в Сан-Томе біля підніжжя Ігуероти покладів срібла змінило долю всієї провінції. Рудники Сан-Томе складають величезне багатство, регулярно доставляється в Сулака у вигляді возів з вантажем срібних злитків. Тому однією з найважливіших фігур в місті є англієць Чарльз Гульд, «срібний король», який успадкував від свого батька компанію з видобутку срібла. Він живе в Сулак, у величезному палаці, разом зі своєю молодою, енергійною дружиною. До вищого суспільства провінції відносяться також сенатор дон Хосе Авельянос і його дочка Антонія.
Аристократи-ліберали, торговці, священики, емігранти - вихідці з різних країн світу, військові, робітники з рудників, моряки, докери, розбійники, світські дами - таке строкате збіговисько жителів цієї місцевості і цього міста, форпосту європейської цивілізації в межах віддаленого й дикого нового світу. Серед цих людей виділяється людина, відомий всім під кличкою Ностромо - так зазвичай називають боцмана на італійських судах. Це «капатас каргадоров» - старший серед портових робітників, італієць Джан Батіста Фіданца. Його чесність, сила, вплив на простих людей, вміння гідно триматися з сильними світу цього, здоровий розум здобули йому славу людини, на якого можна покластися більш ніж на кого-небудь у всьому Сулак. Твердою і впевненою рукою, здатною, коли це необхідно, тримати зброю, наводить він порядок в порту і на руднику, не раз запобігаючи заворушення в місті.
Між тим цей край, відкритий для цивілізації і процвітання, звернений в підлегле становище і застій своєкорисливими, неосвіченими і жорстокими правителями Костагуани. Але прийшов день, коли історичні долі Сулак і всієї країни піддалися рішучих змін. Помер правив багато років тиран Гусман Бенто. Після короткої громадянської війни до влади прийшов ліберал Вісенте Рібейра, підтриманий освіченими аристократами Західної провінції і «королем срібла» Гульдом. Незабаром, однак, проти нього повстав його військовий міністр генерал Монтеро. Війна продовжилася. У Сулака був пригнічений заколот монтерістов, людей, яких важко було назвати інакше як покидьками. Потім дві тисячі сулакскіх добровольців під командуванням генерала Барріоса, озброєні новенькими гвинтівками, купленими містером Гульдом, відправилися на човні, щоб відбити у повстанців стратегічно важливий Північний порт. Прийшли, однак, погані звістки: урядові війська розбиті, в країні панує хаос. На місто, залишився без захисту, наступають нові розбійницькі банди монтерістов - зі сходу з-за гір та з півночі морем. Немає навіть можливості повідомити про це генералові Барріос.
Нещодавно повернувся з Європи уродженець Сулак і відомий в Парижі журналіст Мартін декуди, людина глибоко відчуває, захоплений мрією про свободу своєї батьківщини, закоханий у шляхетну Антонію Авельянос, пропонує план порятунку - єдиний, романтичний, смертельно небезпечний, благородний, несподіваний. Сулака повинно відокремитися від Костагуани і стати незалежною республікою. Це порятунок від анархії та експлуатації, це шлях до процвітання та добробуту, це може надихнути людей на боротьбу. Однак це реально лише за підтримки Сполучених Штатів, а цю підтримку може забезпечити безперебійну відправка срібла. Як раз зараз вантаж піврічний здобута рудників Сан-Томе необхідно відправити до приходу ворогів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Ностромо (Джозеф Конрад)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок