Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Листоноша завжди дзвонить двічі (Джеймс Кейн)

Переказ скорочено Листоноша завжди дзвонить двічі (Джеймс Кейн)

Назва:
Переказ скорочено Листоноша завжди дзвонить двічі (Джеймс Кейн)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,11 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Листоноша завжди дзвонить двічі (Джеймс Кейн)
Двадцятичотирирічний герой-оповідач Френк Чеймберс кочує по Америці, ніде надовго не затримуючись. Ось і тепер, влаштувавшись працювати до грека Ніку Пападакіс, власнику бензоколонки і закусочної неподалік від Лос-Анджелеса, він упевнений, що скоро знову рушить в путь-дорогу. Але зустріч з чорнявою Корою, дружиною Пападакіс, змінює його плани. Їх спалює вогонь всепоглинаючої пристрасті.
Кора повідомляє Френку, що любить його і ненавидить чоловіка. Коханці замишляють вбивство грека, маючи намір обставити його як нещасний випадок у ванній. Але не вчасно гасне світло, і Корі не вдається довести до кінця ретельно розроблену операцію. Грек потрапляє до лікарні з травмою черепа, і хоча лікарі здивовані характером ушкоджень, ніяких неприємностей для Кори і Френка не слід.
Френк пропонує Коре кинути чоловіка, колонку і закусочну, але Кора не вирішується. Тоді Френк їде один, але недалеко. Пападакіс випадково зустрічає його в містечку, де він заробляє грою на більярді, і вмовляє повернутися. Кора штовхає Френка на другу спробу позбутися Паладакіса: грек хоче дитину, від чого Кору з душі верне.
Новий план - з інсценуванням автокатастрофи - приводиться у виконання. Пападакіс убитий ударом гайкового ключа, машина з Френком летить під укіс, розпатлана Кора зупиняє на дорозі попутку, благаючи про допомогу.
Френк з переломами руки і ребер потрапляє до лікарні. За справу береться прокуратура, і положення Кори і Френка робиться дуже хитким: порушені інтереси страхової компанії, а вона не шкодує грошей на розслідування. Якщо виявиться, що Пападакіс загинув в результаті дорожньо-транспортної пригоди, компанія втратить десять тисяч доларів. Прокурор Секкет вцепляется в Кору і Френка мертвою хваткою, і вони ось-ось готові зізнатися. Під прокурорським натиском Френк подає скаргу на Кору, звинувачуючи її в намірі вбити його, інакше прокурор може угледіти змова між ними.
За порадою наглядача Френк звертається до адвоката Кацу. Той обіцяє допомогти, але на першому ж слуханні визнає Кору винною. Та у відчаї дає письмові свідчення, де визнається у вбивстві і розповідає також про перший невдалий замах. Втім, вона заперечує, що знала про страховку. Кац забирає її свідчення і починає діяти. Незабаром з'ясовується, що він і не збирався підставляти клієнтів, але лише зробив спритний відволікаючий маневр, присипляючи пильність опонента.
Кац з'ясовує, що у грека було ще два страхових поліси, і якщо Кору визнають винною у вбивстві чоловіка, двом іншим компаніям доведеться несолодко - існує заява Чеймберс про отримані ним каліцтва. Страхові компанії змушені домовлятися, і детектив, що діяв за завданням першої компанії, змінює свідчення: умисного вбивства не було, мало місце лише необережне водіння, за що Кора і отримує півроку умовно.
Кац такий радий перемогти старого суперника Секкет, що навіть не бере з підзахисних гроші, і вони знаходять не тільки свободу, а й десять тисяч доларів страховки. Головний приз Каца - виписаний їм прокурором чек на сто доларів, які той проспорив адвокату, стверджуючи, що Коре ніяк не виплутатися.
Але свобода і гроші не приносять радості. Занадто свіжі спогади у Кори і Френка про те, як вони зрадили один одного. Занадто багато бруду підняло справу Паладакіса.
Зв'язок, втім, триває, хоча колишнє захоплення зникло. Лю бовнікі багато п'ють і багато сваряться - перш за все із-за того, виїжджати, як пропонує Френк, чи залишатися, як наполягає Кора.
Але ось захворює мати Кори, і вона їде до неї в Айову. У її відсутність Френк знайомиться з гарненькою білявочкою Мадж Аллен. Та пропонує Френку поїхати куди-небудь далеко, але все закінчується канікулами в Мексиці. Раптове повернення Кори, поховала матір, міняє їх плани.
Виникає такий собі Кеннеді, який раніше працював у Каца. Він має у своєму розпорядженні заявою Кори, що може ще заподіяти їм багато неприємностей, і готовий продати його за двадцять п'ять тисяч. Але шантажист недооцінив своїх «клієнтів», яким вдається не тільки відібрати в нього пістолет, а й змусити викликати своїх спільників з компроматом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Листоноша завжди дзвонить двічі (Джеймс Кейн)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок