Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дитинство Люверс (Борис Пастернак)

Переказ скорочено Дитинство Люверс (Борис Пастернак)

Назва:
Переказ скорочено Дитинство Люверс (Борис Пастернак)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,36 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Дитинство Люверс (Борис Пастернак)
Женя Люверс народилася і виросла в Пермі. Влітку мешкали на березі Ками на дачі. Одного разу, прокинувшись серед ночі, Женя злякалася вогнів і звуків на іншому березі річки і розплакалася. Батько, увійшовши в дитячу, присоромив її і коротко пояснив: це - Мотовіліха. На ранок дівчинка дізналася, що Мотовіліха - казенний завод і роблять там чавун ... Найсуттєвіші, що турбують її питання вона навмисне не задала. Цього ранку вона вийшла з дитинства, в якому знаходилася ще вночі, в перший раз запідозривши явище в чомусь такому, що явище залишає про себе або відкриває тільки дорослим.
Йшли роки. Для Жені це були роки самотності. Батько постійно був у від'їздах, рідко обідав і ніколи не вечеряв. Коли ж дратувався і втрачав самовладання, то ставав зовсім чужою людиною. Мати, з'являючись, обсипала дітей ласками, проводила з ними цілі години, коли їм найменше цього хотілося, але частіше вони бачили матір відчуженої, без приводу запальною.
У Єкатеринбурзі життя пішло по-новому. Сергій і Женя надійшли до гімназії.З'явилася подруга - Ліза Дефендова, донька псаломщика. Сергій подружився з братами Ахмедьяновимі.
Серед товаришів по службі батька був симпатичний бельгієць Негарат, незабаром вимушений повернутися на батьківщину. Перед від'їздом він сказав, що частину своїх книг залишає у Цвєткова. При бажанні Люверс можуть ними користуватися.
Як-то в серпні Женя забралася на стіс і побачила чужий сад. Три незнайомки в саду розглядали щось. Через деякий час вони пройшли у хвіртку, а невисокий кульгавий чоловік ніс за ними великий альбом або атлас.Хромающих молодий чоловік продовжував займати її і в наступні дні. Вона побачила його зі своїм репетитором Диких виходять з книжкової крамниці, куди через хвилину вони з Сергієм зайшли за Тургенєвим. Виявляється, кульгавий і був тим самим Цвєтковим, про який говорив Негарат.
Одного разу батьки зібралися в театр, а Женя засіла за доросле видання «Казок Кота воркіт». О дванадцятій годині раптом почулися голоси, тупіт і гучний, смугами крик мами. Дітей замкнули в їхніх кімнатах, а на ранок відправили Женю до Дефендовим, а Сергійка до Ахмедьяновим.
Живучи в чужих людей, Женя вперше виміряла глибину своєї прихильності до мами. Вона раптом відчула, що страшно схожа на неї. Це було відчуття жінки, що відчуває свою зовнішність і принадність. З відведеної їй кімнати вона вийшла не своєю, що змінилася, нової ходою.
Вночі у Дефендових вона знову побачила Цвєткова, Кульгавий віддалявся від вікна з піднятою в руці лампою. За ним рушили, перекошуючи, довгі тіні, а за ними і сани, які швидко спалахнули і: мотнулась в морок.
Після повернення додому їй пояснили причину маминої хвороби, По закінченні вистави їх жеребець в момент появи батьків став битися, здибився і на смерть задавив перехожого, а мама захворіла нервовим розладом. «Тоді і народилася мертва братик?» - Запитала Женя, слухаючи про це у Дефендових.
Увечері прийшов пригнічений чимось репетитор. Загинув його друг - Цвєтков. Женя скрикнула і кинулася геть із кімнати. «Чим пояснити цей сплеск чутливості? Думав Диких. Очевидно, покійний справив на цю маленьку жінку особливо глибоке враження, якому є своє ім'я ».
Тут він помилився. Враження дійсно було життєво важливо і значно, але зміст його полягав у тому, що в її життя увійшов інший чоловік, третя особа, то, яке мають на увазі євангельські заповіді, коли говорять про любов до ближнього.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Дитинство Люверс (Борис Пастернак)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок