Головна Головна -> Інше українською -> Література -> “Епічний театр” Б. Брехта: теоретичні засади і творча практика (за однією із п'єс: “Матінка Кураж та її діти” або “Життя Галілея”)

“Епічний театр” Б. Брехта: теоретичні засади і творча практика (за однією із п'єс: “Матінка Кураж та її діти” або “Життя Галілея”)

Назва:
“Епічний театр” Б. Брехта: теоретичні засади і творча практика (за однією із п'єс: “Матінка Кураж та її діти” або “Життя Галілея”)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,16 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема: “Епічний театр” Б. Брехта: теоретичні засади і творча практика (за однією із п'єс: “Матінка Кураж та її діти” або “Життя Галілея”).
План лекції.
Драматургічна теорія Б. Брехта.
Основні конфлікти у п'єсі "Життя Галілея".
Проблематика і поетика п'єси "Матінка Кураж та її діти"
Драматургічна теорія Б. Брехта.
Німецький письменник Бертольд Брехт (1898 — 1956) був сміливим новатором у галузі драматур-гії. Свої погляди на театральне мистецтво він виклав у численних статтях і трактатах: "Про оперу" (1930), "Короткий опис нової техніки акторського мистецтва" (1940), "Маленький Органон." (1948) та ін. Брехт створив теорію "епічного театру", яка стала результатом його естетичних пошуків і художньої практики.
Драматург розрізняв два види театру: драматичний (арістотелівський) та епічний. Він підкреслював свою приналежність до другого. Письменника не задовольняли традиційні принципи античної трагедії, висунуті Аристотелем. Він називав арістотелівський театр фаталістичним, оскільки драматурги висвітлювали нездоланну владу обста-вин над людиною. Брехт прагнув до іншого театру — дієвого, активно-Письменник вважав, що людина завжди зберігає здатність до вільного вибору і відповідального рішення за найскладніших ситуацій. Він писав: "Завдання "епічного театру" — змусити глядачів відмовитися... від ілюзії, начебто кожний на місці героя діяв би так само" І Брехт виступав проти того, щоб герої були "рупорами ідей" автора: "На сцені реалістичного театру місце лише живим людям, з усіма їх .суперечностями, пристрастями і вчинками".
В "епічному театрі" Брехта змінюється художня організація п'єс Фабула, історія дійових осіб перериваються авторськими коментарями, ліричними відступами, зонгами (піснями) тощо. Драматург намагається позбавити п'єси неперервного розвитку подій. На його думку, театр - завжди творчість, яка відрізняється від правдоподібності сьогодні недостатньо лише природної поведінки героїв за певний обставин. Брехт зазначав, що правдиве відтворення дійсності не пояснити обмежуватися зображенням суспільних обставин, якими не можна пояснити загальнолюдські категорії. Тому невипадково автор вдається до міфу, символу, до жанру притчі або п'єси-параболи. Ці форми довали змогу “подолати зовнішнє, зазирнути в глибинну сутність речей”.
Новаторство письменника виявляється і в тому, що він зумів поєднати традиційні прийоми розкриття естетичного змісту (характери, конфлікти, фабула) з відокремленим рефлексуючим началом. Прийом "відчуження" у Брехта - принцип філософського пізнання світу, мета якого - викликати у глядачів аналітичне, критичне ставлення до зображених подій". Він вважав, що драматургія і театр покликані впливати передусім не на почуття, а на інтелект людини ("глядач повинен не співпереживати, а сперечатися"), що найважливішим у п'єсі є не змальовані події, а висновки та узагальнення, які випливають з них.
Теорія "епічного театру" була узагальнена Брехтом у деяких запропонованих ним зіставленнях:
ДРАМАТИЧНА ФОРМА ТЕАТРУ
Сцена "втілює" дію, залучає гля-дача до подій
Виснажує його активність, збуд-жує емоції
Переносить глядача в інше оточен-ня, ставить його в центр подій та змушує співпереживати
Збуджує інтерес до розв'язки, звертається до почуттів | ЕПІЧНА ФОРМА ТЕАТРУ
Сцена розповідає про дію, ставить глядача в позицію спостерігача
Стимулює його активність, змушує приймати рішення
Показує глядачеві інше оточення, протиставляє його обставинам та змушує вивчати
Збуджує інтерес до розвитку подій, звертається до розуму
Основні конфлікти у п'єсі "Життя Галілея".
За жанром "Життя Галілея" (1938—1951І) — філософська драма, вона може мати різні тлу-мачення, спонукати до перегляду власної позиції й світобачення. Дія у творі відбувається протягом 1609—1642 рр. в Італії, яка була колискою епохи Відродження. Образ Галілея став символом перевороту не лише в науці, а й у сфері людського духу. Його відкриття мали велике значення як для науки, так і для пробудження свідомості народу, звільнення його від влади церковних забобонів-і прагнення до свободи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: “Епічний театр” Б. Брехта: теоретичні засади і творча практика (за однією із п'єс: “Матінка Кураж та її діти” або “Життя Галілея”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок