Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Вовки та вівці (Олександр Островський)

Переказ скорочено Вовки та вівці (Олександр Островський)

Назва:
Переказ скорочено Вовки та вівці (Олександр Островський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,11 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Вовки та вівці (Олександр Островський)
З ранку біля будинку Меропи Давидівни Мурзавецкой, «дівиці років шістдесяти, <...> що має велику силу в губернії», зібралися майстрові - вона їм заборгувала. Підходить Чугунов, колишній член повітового суду. Мурзавецкой ханжа і кляузніца, Чугунов веде її справи і управляє маєтком багатої вдови Купавіной, безсовісно наживаючись. Приїжджає господиня і йде до хати з нахлібниці і бідною родичкою Глафірою. Дворецький Павич розповідає Чугунову, що племінник Мурзавецкой Аполлон, якого вона хоче одружити на Купавіной, п'яниця, «у місті-то соромляться, так візьмуть рушницю, нібито за полюванням, та на Раззоріхе у світлиці й прохолоджуються. І трактірішко-то самий паскудний, <...> на вивісці «Ось він!» Написано ».
Звідти й призводять Мурзавецкой: «з рук на руки». Він намагається залицятися за Глафірою, клянчить випити у Павлина, а випивши, тут же грубіянить. Навіювань тітки не слухає, цілком зайнятий псом Тамерланом, якого звуть «вовчої котлеткою" - "за дурість». Мурзавецкой жене Аполлона спати: «увечері до нареченої поїдемо» і шле за Чугунова. Вона розпускає чутки по губернії, ніби покійний чоловік Купавіной залишився щось повинен покійному батькові Мурзавецкой: про всяк випадок, щоб Купавіна була більш поступливими. Чугунов готовий підробити боргове зобов'язання. Вона нібито не може знайти лист Купавіна, де він обіцяє їй тисячу «на бідних». Чугунов це чув, «лист» вже готове; роботи, як він хвалиться, його племінника, Горецького. Приїжджає Линяєв, «багатий, ожирілі пан років під п'ятдесят, почесний мировий суддя», з Анфусу Тихонівною, тіткою Купавіной. Він говорить, що «завівся <...> якийсь сутяг <...>, кляузи, і найбільш злісні, та й підробки стали позначатися». «Дай Боже нашому телят та вовка пойматі», - знущалися Меропи Давидівна.
Купавіна привозить ту саму тисячу, яку чоловік нібито обіцяв Мурзавецкой.Частиною цих грошей Меропи Давидівна розплачується з кредиторами. І «дає слухняність» Глафірі: поїхати гостювати до Купавіной і не допустити її зближення з Линяєва.
У будинку Купавіной господиня підписує Чугунову порожній бланк векселя з такою довірою і незнанням, що він пускає сльозу. Його змінює Линяєв. Він привіз листа від старого знайомого Беркутова, який ось-ось приїде.Дізнавшись про тисячу і «борги», Линяєв обурений: Купавін «терпіти не міг Мурзавецкой і називав її ханжею». Купавіна показує лист. Линяєв: «Що хочете зі мною робіть, а це підробка. Хто в неї ці штуки працює? »Він намагається втовкмачити Купавіной, що значить підписати бланк векселя.Приїжджає Мурзавецкой. Линяєв йде в сад.
Мурзавецкой привозить племінника і Глафіру. Вона намагається залякати Купавіну: Аполлон тут «за своєю справою кровних», «це справа до Бога волає», але в чому справа, не пояснює. Входить Купавіна, і Мурзавецкой залишає її з Аполлоном. Вдова налаштована гранично поступливо і хоче вислухати всі до себе претензії, але всі претензії п'яниці Аполлона цілком задовольняють п'ять рублів від Купавіной, яка, відбувшись від нього, поспішає «до дам». Мурзавецкой виїжджають.
Купавіна залишається з Глафірою, яка має на багатого Линяєва серйозні види, і, як тільки дізнається, що Купавіну він не цікавить, вмить на очах перетворюється з дівиці на «послух» в ефектну особу, готову, за усього судячи, на все.
Біля огорожі саду Купавіной Горецький, вимагаючи гроші у Чугунова, каже: «Коли більше дадуть, я вас продам, ви так і знайте». Вони йдуть.
Купавіна, Глафіра, Анфусу, Линяєв йдуть на гуляння. Линяєва лінь йти далеко, він залишається. З ним Глафіра: «У мене від шуму голова паморочиться». І негайно починає обходити Линяєва, нібито откровеннічая: «захопитися вами немає ніякої можливості». Линяєв, раз у раз примовляли: «Боюся, одружують», проте зачеплений; Глафіра ж повідомляє, що йде в монастир і хоче «залишити добру пам'ять». Линяєв просить надати «маленьку послугу» - знайти «хорошого переписувача».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Вовки та вівці (Олександр Островський)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок