Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Будденброки (Томас Манн)

Переказ скорочено Будденброки (Томас Манн)

Назва:
Переказ скорочено Будденброки (Томас Манн)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,24 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Будденброки (Томас Манн)
У 1835 р. родина Будденброки, вельми шанована в маленькому німецькому торговому місті Мариенкирхе, перебирається в новий будинок на Менгштрассе, нещодавно придбаний головою фірми «Йоганн Будденброки».Родина складається зі старого Йоганна Будденброки, його дружини, їх сина Йоганна, невістки Елізабет і онуків: десятирічного Томаса, восьмирічної Антонії - Тоні - і семирічного Христіана. З ними живуть ще ровесниця Тоні Клотільда, нащадок незаможній лінії сімейства, і гувернантка Іда Юнгман, яка прослужила у них так довго, що вважається майже членом сім'ї.
Але про первісток Йоганна Будденброки-старшого, Гортхольде, що живе на Брейтенштрассе, в сім'ї намагаються не згадувати: він скоїв мезальянс, одружившись на лавочнице. Однак сам Гортхольд аж ніяк не забув про своїх родичів і вимагає належну йому частину купівельної вартості будинку.Йоганна Будденброки-молодшого гнітить ворожнеча з братом, але, як комерсант, він розуміє, що якщо виплатити Гортходьду потрібне, то фірма втратить сотень тисяч марок, і тому радить батькові не давати грошей. Той охоче погоджується.
Два з половиною роки по тому в будинок Будденброки приходить радість: Елізабет народжується дочка Клара. Щасливий батько урочисто заносить цю подію в зошит із золотим обрізом, розпочату ще його дідом і містить розлогу генеалогію роду Будденброки та особисті запису чергового глави сімейства.
А через три з половиною року помирає стара пані Будденброк. Після цього її чоловік віддаляється від справ, передавши управління фірмою синові. І незабаром теж вмирає ... Зустрівшись з Гортхольдом біля труни батька, Йоганн твердо відмовляє йому в спадщину: перед боргом, який накладає на нього звання глави фірми, всі інші почуття повинні замовкнути. Але коли Гортхольд ліквідує свою крамницю і йде на спочинок, його і трьох його дочок з радістю приймають у лоно сім'ї.
У той же рік Том набирає батьківську справу. Тоні ж, впевнена в могутності Будденброки і відповідно у власній безкарності, часто засмучує батьків своїми витівками, і тому її віддають до пансіону заземлення Вейхбродта.
Тоні вже вісімнадцять років, коли пан Грюнліх, комерсант з Гамбурга, цілком зачарували її батьків, робить їй пропозицію. Він не подобається Тоні, але ні батьки, ні він сам не приймають її відмови і наполягають на шлюбі. Врешті-решт дівчину відправляють в Травемюнде, до моря: нехай вона прийде в себе, помізкує і прийме найкраще рішення. Поселити її вирішено в будинку старого лоцмана Шварцкопфа.
Син лоцмана Морген часто проводить час разом з Тоні. Між ними зароджується довірча близькість, і незабаром молоді люди зізнаються один одному в любові. Однак, повернувшись додому, Тоні випадково натикається на сімейну зошит із золотим обрізом, читає ... і раптом усвідомлює, що вона, Антонія Будденброк, - ланка єдиного ланцюга і з народження покликана сприяти звеличенню свого роду. Рвучко схопивши перо, Тоні вписує в зошит ще один рядок - про власну заручини з паном Грюнліхом.
Тоні не єдина, хто йде проти повелінь серця: Том теж змушений залишити свою кохану, продавщицю квіткового магазину.
Сімейне життя Грюнліхов складається не дуже вдало: Грюнліх майже не звертає на дружину уваги, намагається обмежити її витрати ... А через чотири роки з'ясовується, що він банкрут: це могло б статися і раніше, не зумій він роздобути Тоні з її приданим і створити враження, що працює разом з фірмою свого тестя. Йоганн Будденброк відмовляється допомогти зятю; він розриває шлюб Тоні і забирає її разом з дочкою Ерікою до себе.
У 1855 р. Йоганн Будденброк вмирає. Верховенство у фірмі фактично переходить до Томаса, хоча за його пропозицією керівну посаду фіктивно займає його дядько Гортхольд. О, Том - серйозний молодий чоловік, що вміє дотримуватися пристойності і що володіє діловою кмітливістю! А ось Християн, хоча і провів вісім років у чужих краях, навчаючись діловодства, аж ніяк не проявляє трудового завзяття і замість обов'язкового сидіння в конторі сімейної фірми проводить час в клубі і театрі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Будденброки (Томас Манн)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок