Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Западня (Еміль Золя)

Переказ скорочено Западня (Еміль Золя)

Назва:
Переказ скорочено Западня (Еміль Золя)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,29 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Западня (Еміль Золя)
Дія роману розгортається в Парижі і оповідає про життя кількох героїв протягом двадцяти років.
1
Ніч. Молода жінка Жервеза в своїй жалюгідній кімнаті чекає співмешканця Лантьє. Вона струнка, «з тонкими рисами обличчя, вже пошарпаного суворим життям». Жервеза кульгає на одну ногу.У кімнаті сплять два сини: восьмирічний Клод і чотирирічний Етьєн. Лантьє повертається під ранок, розмовляє з нею дуже грубо. Забирає одяг Жервеза, щоб отримати за неї гроші. Пізніше, прийшовши в пральню, Жервеза дізнається про те, що Лантьє пішов з дому: виїхав з Адель в красивому фіакрі, який він найняв на гроші, отримані за одяг Жервеза.
У пральні присутній Віржіні, яку Жервеза бачила разом з Аделью. В істериці Жервеза кидається на неї: зав'язується бійка між двома жінками.
Сцена бійки описана дуже натуралістично, репліки героїнь - добірна паризька лайку. Дівчат ніхто не рознімає: «пральня насолоджувалася». Нарешті, Жервеза задирає Віржіні спідниці, зриває панталони і лупить її по сідницях праником для вибивання білизни. Переможена Віржіні, схлипуючи, відходить.
2
«Пастка» - це кабачок, де випивають і проводять час багато героїв роману.
Саме там покрівельник Купо зізнається у своїх ніжних почуттях до Жервеза і робить їй пропозицію.
Вони йдуть в гості до його сестри з чоловіком (Лорілле), що живуть разом з матір'ю (г-жа Купо).Г-н Лорілле - ланцюгового справ майстер, робить прикраси із золота. Г-жа Лорілле - нісенітна заздрісна жінка, відразу не злюбила Жервеза.
3
Весілля Жервеза і Купо.
Запрошені представляють собою людей постійно пліткують, сваряться, заздрісних. Г-жа Лорілле дає Жервеза кличку: «Хромуша».
Гості напиваються. А один з гостей, п'яний дядько Базуж, починає просторікувати: «Коли людина помер ... це вже надовго».
4
Чотири роки життя Жервеза і Купо пройшли у важкій роботі. Жервеза народила дочку. Дуже натуралістично описана сцена пологів: Жервеза народжує, не припиняючи звичайних справ - адже їй треба працювати і готувати чоловікові їжу: «Котлети були вже на сковорідці, коли знову почалися сутички. Сльози градом котилися з її очей, але вона продовжувала топтатися біля печі; перевернула спекотне. Ну що ж з того, що вона народить? Це ще не означає, що треба залишити Купо без обіду! Але вона ледве встигла поставити пляшку вина; дістатися до ліжка їй вже не вистачило сил, - вона впала на підлогу і народила тут же, прямо на рогожку ».
Купо дуже дбайливо ставиться до Жервеза і маленькій дочці, яку назвали Нана.
Другу квартирку нагорі займало двоє мешканців - мати і син Гуже. Мати займалася лагодженням мережив, а син, коваль, працював на гвоздильне заводі.
Заощадження подружжя Купо досягли шестисот франків. З цього часу Жервеза втратила спокій. Нею опанувала честолюбна мрія - відкрити свою власну пральню і самої найняти робітниць.
Але поки її мріям не судилося збутися. Працюючи, Купо падає з даху: «Його тіло описало легку криву, два рази перевернулося в повітрі і з глухим звуком, як вузол білизни, кинутий з висоти, звалилося на середину вулиці». Купо при смерті. Жервеза витрачає всі заощадження на його лікування. Заздрісні Лорілле раді такого розкладу подій.
Однак Гуже, таємно закоханий у Жервеза, пропонує їй зайняти у нього гроші - 500 франків, і відкрити пральню. Сам Гуже відкладав їх на весілля, як того бажала його мати.
5
Жервеза відкрила пральню і найняла робітниць: криву Огюстин і довготелесу Клеманс. Лорілле остаточно посварилися з Жервеза. Г-жа Лорілле відкрито звинувачувала Жервеза в любовному зв'язку з Гуже. Жервеза ж стала ще красивішою і була щаслива: її мрії збувалися.
А Купо почав часто напиватися, приставати до прачкам. Однак Жервеза прощала його.
6
Син Жервеза Етьєн працює підмайстром у Гуже в кузні, Жервеза іноді приходить до них віднести білизну і милується на те, як Гуже працює.
На сходах одного разу Жервеза зустрічає Віржінії, і між ними зав'язується розмова, що став початком нерозлучний дружби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Западня (Еміль Золя)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок