Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено На випробуваннях (І. Грекова)

Переказ скорочено На випробуваннях (І. Грекова)

Назва:
Переказ скорочено На випробуваннях (І. Грекова)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,79 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору На випробуваннях (І. Грекова)
Одного разу влітку 1952 екіпаж з восьми чоловік відправляється в невеликий райцентр Ліхаревку на військові випробування. Серед них - генерал-майор Сіверс, розумниця і ерудит; майор Скворцов, офіцер, призначений відповідальним за політ, красунчик, веселун і улюбленець жінок; конструктор Ромніч, єдина жінка, мініатюрна, серйозна і розумна (проникливий генерал Сіверс першим помітив, «які у неї великі сірі, які сумні очі »), а також старший науковий співробітник Тьоткін, доброзичливий і відчайдушне.
Конструктора Ліду Ромніч, на відміну від офіцерів і генералів, селять в недорогому готелі барачного типу разом з двома жінками, одна з них, життєлюбна Лора Сундукова, небайдужа до Тьоткін. Скворцову ж дуже симпатична Ліда, вона здається йому «самодостатньою жінкою», і він починає до неї залицятися. Хоча й у Ліди чоловік і син, і у Скворцова дружина і син, вони відчувають взаємну симпатію. Ліда ж прагне «одружити» Лору і Тьоткін. Місцевий художник, майор Тисячний, запрошує всіх на свої іменини. Скворцов ухажівет за Лідою Ромніч, ретельно обмірковуючи кожне слово і дивлячись на її посмішку і очі, «сумні, як у тушканчика»; сильно напідпитку Тьоткін під тиском Ліди робить пропозицію Лорі і обіцяє усиновити двох її дітей, а генерал Сіверс поводиться необережно: вільно говорить про тюрму, про те, що одного професора посадили. Потім і у Ліди, і у Скворцова з'явиться дивне відчуття, що за цією іронічний манерою Сіверс приховує глибоку тривогу і невпевненість в собі, що з ним коїться щось недобре, але так і не знайдеться в них часу і слів поговорити з ним, задати «простий людський питання« Що з вами? »
Пізніше з'ясовується, що майор Тисячний - донощик: розігравши перед гостями п'яного, після їх відходу він моментально тверезіє, виймає з письмового столу папку і записує: «За сьогоднішній вечір генерал С. чотири рази виявляв об'єктивізм ...»
Ліда Ромніч вражає навколишніх своєю серйозністю, розумом (саме вона сконструювала сталевий циліндр - мішень для підривних випробувань) та загостреним почуттям справедливості. Наприклад, її обурює такий випадок: посеред площі ось вже кілька днів лежить і виливає поганий запах дохла собака. Ліда йде скаржитися до генерала Гіндіна, старому, самотньому, хворій людині. Він шалено радий її приходу, тут же виконує її прохання, довго розмовляє з нею. Ліда відчуває, що генерал нездоровий, і дійсно він незабаром потрапляє до лікарні з третім інфарктом, де і помре, пішовши з життя раніше свого батька ...
А тим часом життя йде своєю чергою, і настає час випробувань. Стрілянина йде по фюзеляжу літака, проте через сильний вітер, характерного для цих місць, ніяк не вдається потрапити в ціль. Нарешті Скворцов потрапляє в баки, але детонатор не спрацьовує. Щоб «зберегти цінну мішень», Скворцов вирішує витягти і знешкодити снаряд. З ним йде і легковажний Тьоткін. Але їх спроба не вдається: відбувається вибух, і в результаті Тьоткін отримує поранення. Лора і Ліда доглядають за ним. Поранення Тьоткін ще більше зближує його з Лорою, і вони остаточно вирішують одружитися.
Настає 1 серпня - останній день відрядження. Майор Скворцов упаковує речі і збирається поголитися. У цей момент до нього раптом заходить Ліда Ромніч - попрощатися. Від несподіванки Скворцов ріже щоку бритвою. Виявляється, Ліда не їде, а залишається довше. Розлучаються вони сумно і швидко. Скворцов летить додому і все думає, думає - найбільше, звичайно, про Ліді Ромніч, а також про дивну генерала Сіверса і ще про те, що якщо б Тьоткін в ході випробувань загинув, то це була б «вина - ух, яка вина! ». Взагалі Скворцов раптово починає шкодувати про щось, що не вдалося сказати або зробити. Раніше він «як-то переконаний був, що життя нескінченне і кожна помилка виправлена. А сьогодні зрозумів, і навіть не зрозумів, а шкірою відчув, що життя кінцева, дуже навіть кінцева, і в ній всяку провину києм у рядок.
Незабаром повернеться офіцер Скворцов додому, де чекає на нього добра, вічно любляча і вічно чекає дружина. Ось уже й рідна квартира .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено На випробуваннях (І. Грекова)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок