Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Щоденник спокусника (Серен Кєркегор)

Переказ скорочено Щоденник спокусника (Серен Кєркегор)

Назва:
Переказ скорочено Щоденник спокусника (Серен Кєркегор)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Щоденник спокусника (Серен К'єркегор)
«Щоденник спокусника» - це написана у формі роману частина найвідомішої книги данського філософа й письменника Серена К'єркегора «Або - Або», іноді друкується і окремо. У «Передмові» до книги її уявний видавець Віктор Ереміта пояснює: опубліковані їм записки знайдені в купленому з нагоди старому бюро. По почерку і змістом він розділив їх на два томи: у першому вміщені статті і твори «естетичного характеру», написані, очевидно, однією особою, яку він умовно назвав паном А, другий містить повчально-філософські листа якогось асесора Вільхельм, адресовані цього р-ну А.
«Щоденник» входить в перший «естетичний» тому, що приписується перу г-на А. Проте на першій же його сторінці р-н А відмовляється від авторства: він щоденник всього-на-всього знайшов - в ящику стола у свого приятеля Йоханнеса, який поїхав із Копенгагена на кілька днів. Зміст зошити, названій її справжнім автором «Commentarius perpetuus» (що означає «Нескінченний коментар»), і ще кілька чорнових начерків листів, знайдених у тому ж ящику, настільки вразили уяву пана А, що він вирішив їх переписати : він і раніше вважав приятеля натурою неабиякою, наполовину живе в чарівному світі прекрасного, відокремленому від дійсності лише тонким прозорим флером, познайомившись ж з його щоденником, він відкрив для себе: саме життя Іоханнесім - це ряд свідомих спроб з його боку здійснити мрію - жити виключно поетично, і так як у нього найвищою мірою розвинена здатність знаходити навколо себе цікаве, то він і користується нею сповна, а потім поетично відтворює пережите на папері.
А над усім Іоханнесім, як свідчить про це щоденник, цікавлять любовні пригоди і дівчата - безсумнівна частина прекрасного. Правда, духовна сторона, що переважає в його натурі, не дозволяє йому задовольнятися низинній роллю звичайного спокусника - це було б занадто грубо, - ні, в любовному, або, як висловлюється Йоханнес, «еротичною», грі він найбільше цінує саме віртуозне володіння нею . Справді, судить по щоденнику Іоханнесім р-н А, найчастіше кінцевою метою наполегливих домагань його приятеля виявлялися ... лише уклін або посмішка. Проте не такий випадок з головною героїнею щоденника Корделією (її справжнє ім'я Йоханнесом змінено), яку пан А добре знає: вона сама передала йому листа, послані їй Йоханнесом, а також ще кілька адресованих Йоханнес, але не роздрукованих їм і відправлених назад своїх листів - крик її люблячої і відкинутої душі.
Щоденник відкривається записами Іоханнесім, зробленими на початку квітня. Одного разу його увагу привернула граціозно спригнувшая з підніжки карети дівчина. Через кілька днів він зустрічає її прогулюється по вулиці в супроводі лакея. Лакей ніяково падає і вимазує в болоті, а Йоханнес галантно проводжає дівчину до карети. Через кілька днів він ще раз зустрічає її на вулиці - на цей раз під руку з літньою жінкою: краса дівчини вражає його, але всього через кілька хвилин Йоханнес ніяк не може згадати її обличчя, і це мучить його, йому чомусь хочеться пам'ятати його обов'язково,
Йоханнес серйозно зацікавлений. Він шукає незнайомку на вулицях і в театрах, на вернісажах, здійснює довгі прогулянки по Копенгагену. І ось одного разу він зустрічає її ввечері відразу після заходу сонця в однієї із застав. Дівчина стоїть і дивиться на хлопчика, що ловить в озерці рибу на вудку. Хлопчик її увагою незадоволений. Дівчина сміється і йде. Йоханнес поспішно слідує за нею і, щоб її розглянути, забігає вперед і заходить в один з будинків, щоб виглянути на дівчину з вікна, - і саме тут він її втрачає.
Але через кілька днів він зустрічає її знову. Йоханнес бачить незнайомку на вулиці в компанії інших дівчат: вони називають її Корделією. Йоханнес слід за ними і дізнається: Корделія буває в будинку у пані Янсен, її батьки (батько-капітан і мати) давно померли, Корделія живе у тітки, жінки доброчесного і суворою. Йоханнес вхожий в будинок пані Янсен, і там його представляють Корделії, але він не справляє на дівчину враження, що йому й на руку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Щоденник спокусника (Серен Кєркегор)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок