Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Рейнеке-лис (Йоганн Вольфганг фон Гете)

Переказ скорочено Рейнеке-лис (Йоганн Вольфганг фон Гете)

Назва:
Переказ скорочено Рейнеке-лис (Йоганн Вольфганг фон Гете)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Рейнеке-лис (Йоганн Вольфганг фон Гете)
Дія відбувається у Фландрії. Сюжет загальновідомий і не раз вже піддавався до Гете поетичної обробці. Узагальнення, які містяться у тексті, дають можливість докласти фабулу до багатьох часів.
На свято, Тройця, звіриний король Нобель збирає підданих. Не з'явився до двору тільки Рейнеке-лис, він шахрай і уникає зайвий раз з'являтися на очі монарху. Знову всі звірі скаржаться на нього. У Ізегріма-вовка він збезчестив дружину, а дітей покалічив, у песика Вакерлоса відняв останній шматочок ковбаси, мало не вбив зайця Лямпе. За рідного дядька заступається борсук.Він розповідає всім, як несправедливо повівся з Рейнеке вовк, коли той, хитрістю забравшись на підводу селянина, потихеньку почав скидати рибу з воза, щоб разом з Ізегрімом потім вгамувати голод. Але вовк з'їв все сам, а лисицю залишив лише об'едочкі. Так само вчинив Ізегрім і при розділі туші свині, яку Рейнеке, ризикуючи власним життям, викинув йому через вікно селянської хати.
У той момент, коли всі звірі вже готові були погодитися з борсуком, внесли на ношах обезголовлену курочку, її кров пролив Рейнеке-лис Він порушив рескрипт короля про непорушному світі між тваринами. Пробравшись у будинок півня, спочатку він перетягав діток, а потім убив і курочку.
Розгніваний Нобель посилає за лисом ведмедя Брауна, щоб він привів його на королівський суд.Ведмідь розшукав без праці будинок Рейнеке, але той сказав, що хоче пригостити гінця медом в сотах. Він повів Брауна у двір до теслі, показав колоду, в яку селянин увігнав кілки, і запропонував йому дістати звідти мед. Коли любитель поласувати з головою заліз в колоду, Рейнеке непомітно витягнув кілки, а морда і лапи ведмедя застрягли в колоді. Від болю Браун став репетувати, тоді з будинку вибіг тесляр, побачив клишоногого, скликав односельців, і вони почали бити непроханого гостя. Насилу вирвавшись з колоди, обдерши морду і лапи, ледве живий Браун повернувся до двору короля ні з чим.
Нобель послав за лисом кота Гінце, але і той попався на хитрість Рейнеке. Проноза розповів, що неподалік, у коморі одного попа, водяться прежірние миші, і Гінце вирішив закусити перед зворотною дорогою. Насправді близько лазу в комору син попа натягнув петлю, щоб у неї попався злодій, який краде у них курей. Кіт, відчувши на собі мотузку, зашумів, забився. Збіглася сім'я попа, кота побили, викололи йому око. Зрештою Гінце перегриз мотузку і втік, в такому досить жалюгідному стані постав він перед королем.
Втретє до Рейнеке зголосився йти його племінник, борсук. Він умовив лисиця з'явитися до двору.По дорозі Рейнеке сповідається в своїх численних гріхах родичу, щоб полегшити свою душу перед тим, як з'явитися перед судом.
Суд, взявши до уваги численні скарги на лисиця, виносить рішення про страту через повішення. І ось, коли винного вже повели на страту, він просить відстрочки, щоб повідати всім до кінця про своїх «злочини».
Батько Рейнеке знайшов у недавньому минулому скарб Еммеріха Могутнього і задумав організувати змову, щоб посадити на престол нового короля - ведмедя Брауна. Своїх прихильників, а ними були вовк Ізегрім, кіт Гінце та інші нині виступили на суді проти Рейнеке звірі, він підкупив обіцянкою грошей. Тоді вірний Нобелю Рейнеке вистежив власного батька, де він зберігав скарб, і переховав його. Коли старий лис виявив пропажу, то з горя повісився. Так, очорнивши батька і ворогів своїх, хитрий лис втирається в довіру до Нобелю, а за обіцянку відкрити королю і королеві місцезнаходження скарбу він отримує помилування.
Рейнеке повідомляє, що скарб заритий в пустелі у Фландрії, але, на жаль, сам він не може вказати місце, тому що його борг зараз - це відправитися в Рим і отримати відпущення гріхів у папи. За наказом короля лисицю пошили торбинку зі шматка шкури ведмедя Брауна і видали запасні дві пари чобіт, здерши шкіру з лап Ізегріма і його дружини. І пускається Рейнеке в дорогу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Рейнеке-лис (Йоганн Вольфганг фон Гете)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок