Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сафо (Франц Грільпарцера)

Переказ скорочено Сафо (Франц Грільпарцера)

Назва:
Переказ скорочено Сафо (Франц Грільпарцера)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,57 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Сафо (Франц Грільпарцера)
Геніальна поетеса Сафо, прославлена у всій Елладі, повертається в свій будинок з олімпійських змагань увінчана лавровим вінком. Народ, слуги і раби з захопленням і радістю, квітами і музикою зустрічають свою господиню. Із золотою лірою в руках, у святковому одязі вона спускається з колісниці, запряженій білими кіньми. Поруч з нею нікому не відомий, просто одягнений красивий юнак зі скромними манерами. Сафо представляє його своїм співгромадянам як улюбленого нею, гідного людини, знатного родом, з яким вона хоче вперше пізнати радості земного життя. Відтепер звуки її ліри, що дарують людям насолоду, стануть їм зрозуміліше й ближче. Багатий бенкет продовжує щасливу зустріч.
Залишившись наодинці, Сафо та Фаон розкривають свої почуття одне одному. Їм так багато треба сказати про себе. Велика Сафо багато років страждала від віроломства в дружбі і любові, вона навчилася терпіти образи і втрати на самоті. Тепер Сафо віддає своє серце, повне спопеляючої пристрасті, невідомому юнакові. Вона мучиться страхом, що може не знайти у відповідь такий же всепоглинаючої любові і ніжності. У захоплених зізнаннях Фаона прониклива Сафо, незрівнянна красуня Сафо з болем розпізнає так добре знайомі їй нотки лестощів, шанування, обожнення, але не любові в її земній сенсі. Фаон ж відчуває себе абсолютно щасливим. Адже та, якою захоплюється увесь античний світ, чиї вірші ще недавно благоговійно читалися з сувоїв в сім'ї Фаона і серед його друзів, зупинила свій прихильний погляд на ньому. Він був посланий батьком на змагання колісниць в Олімпію, але, одержимий бажанням скоріше побачити божественну Сафо, загнав коней, не брав участь в іграх і не отримав нагороди. Кращою нагородою для нього стало споглядання найпрекраснішої жінки. Схвильована своєю перемогою, Сафо впустила золоту ліру, і Фаон кинувся до неї. Їх погляди зустрілися, вогонь в очах юнака захопив прославлену поетесу, вона покликала збентеженого і безмовного Фаона за собою, і він пішов за нею.
Сафо розуміє, що перебуває зі своїм обранцем як би в різних вимірах: вона - на холодних вершинах мистецтва, де опинилася у винагороду за принесені жертви, за «многотрудний подвиг співи», він же, наділений прекрасною зовнішністю, високим духом, сміливістю і умінням бути щасливим, твердо стоїть на землі. А ця земля і будинок Сафо на березі моря, в оточенні колонад, гротів і квітучих троянд такі прекрасні, що варто спробувати поєднати свої такі різні долі й радіти щедрій життя:
«Нехай мистецтво п'є з чаші життя, а життя - з чаші світлого мистецтва!» Сафо пропонує Фаон володіти її будинком і рабами, стати їхнім володарем і паном.
У будинку Сафо виросла її улюблена рабиня, молоденька Мелітта, дитиною викрадена зі своєї країни і сім'ї. Вона вихована Сафо, вдячна і віддана їй, розуміє складний характер, горду і легко вразливу душу своєї доброї пані, оточеній загальним поклонінням, але такий незрозумілою і самотньою. Сафо по-своєму любить Мелітта, рахується з її думкою. Вона хоче знати, що думає ця дівчинка про Фаон, щоб разом, як сестри, захопитися його достоїнствами, помріяти про спільне життя, коли він стане любити їх обох, хоча і по-різному. Сафо не знає, що Мелітта теж полюбила Фаона з першого ж погляду, приховуючи це від усіх і від себе самої. Сафо ділиться з Мелітта своїми побоюваннями про те, наскільки щирою і міцною є любов до неї Фаона, вона страждає від різниці у віці і в життєвому досвіді, в їх положенні. Їй потрібна підтримка Мелітта. Таке постійне стан Сафо, надії і радість чергуються з сумнівами і страхами. Спочатку Сафо помічає лише пасивність Мелітта, явну відсутність будь-якого інтересу до «пану» і повне нерозуміння почуттів пані. Це її навіть заспокоює, вона щадить душу юної недосвідченої дівчини.
Покинувши галасливий бенкет, Фаон перебуває у глибокій задумі, у нерішучості. Він відчуває докори сумління по відношенню до рідних, яким нічого не повідомив про себе. Можливо, що засуджує чутка вже донесла їм про перебування сина у Сафо в найбільш невигідному для поетеси світлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Сафо (Франц Грільпарцера)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок