Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено До побачення, хлопчики! (Борис Балтер)

Переказ скорочено До побачення, хлопчики! (Борис Балтер)

Назва:
Переказ скорочено До побачення, хлопчики! (Борис Балтер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,98 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору До побачення, хлопчики! (Борис Балтер)
У ту весну ми закінчували дев'ятий клас. У кожного з нас були плани на майбутнє. Я (Володя Бєлов), наприклад, збирався стати геологом. Саша Крігер повинен був піти до медичного інституту, тому що лікарем був його батько. Вітька Анікін хотів стати учителем.
Сашка і Вітька дружили з Катею і Женею. Я - з Інкой Ільїної, вона була молодші за нас на два роки. Ми жили в місті на березі Чорного моря.
Після випускного іспиту з математики нас трьох і Павла Бауліна, матроса з порту (він був чемпіоном Криму з боксу), викликали в міськком комсомолу і запропонували вступити до військового училища.
Ми були згодні. Але що скажуть наші батьки? Хоча за маму я був спокійний. Я пишався мамою, її популярністю в місті, пишався тим, що вона сиділа в царській тюрмі і відбувала заслання.
Сестри мої Олена та Ніна працювали в Заполяр'ї. Старша, Ніна, була заміжня. Її чоловік Сергій у вісімнадцять років вже командував ескадроном, потім навчався на робітфаку, скінчив Промакадемії. Він був геологом.
Вранці мене розбудив Вітька. Розпитувати його про розмову з батьком не було ніякої потреби: під правим оком його ліловел синяк. Справа в тому, що його батько, дядько Петя, прямо-таки жив мрією побачити сина вчителем.
Коли ми зайшли за Сашком, в його квартирі кричали.
«Твій син потрібен державі, - кричав його батько. - Це ж його і наше щастя». - «Нехай собі бере таке щастя цей бандит і його партійна мама ...» - відповідала мати.
Під «бандитом» мався на увазі, звичайно, я.
Сашко придумав вихід: поговорити з комсомольським секретарем Олексієм Переверзєвим, щоб про нас була стаття в міській газеті «Курортник». І тоді батьки не витримають і погодяться відпустити нас
Ми ходили по місту удвох з Інкою. Я раптом побачив те, чого раніше не помічав: зустрічні чоловіки пильно дивляться на неї. «Я хочу, щоб все вже було в минулому, щоб ти скінчив училище ... Зараз би ми йшли до себе додому. Розумієш? »- Сказала Інка.
Ми увійшли в під'їзд. У темряві світилися її очі. Потім до моїх губ доторкнулися Інкін губи. Мені здалося, я падаю.
Після останнього іспиту ми вирішили стати остаточно дорослими. Твердість цього рішення ми підтвердили тим, що вийшли зі школи на руках. По дорозі в міськком ми раптом вирішили, що нам пора закурити, і купили коробку «Північної Пальміри». Ми вважали, що таких морських хлопців, як ми, пошлють тільки в морське училище.
Розумний світ, єдино гідний людини, був втілений в нашій країні. Вся інша планета чекала звільнення від страждань. Ми вважали, що місія визволителів ляже на наші плечі.
Сашко запитав мене: «Ти вже цілуєшся з Інкой?» І я раптом зрозумів: Сашка і Катя давно цілуються, і Вітька з Женею теж. А я ні про що не здогадувався!
Увечері ми пішли в курзал слухати короля гавайської гітари Джона Денкер. Мені ще вдень, коли Інка сказала, що познайомилася з ним на пляжі, це не сподобалося. А на концерті я ясно зрозумів, серед безлічі голосів він чув Інкін голос і співав те, що просила вона.
Вулиця, якої ми поверталися, впиралася в пустир. І наші дівчата (вони завжди йшли попереду) почули, як на пустирі кричала жінка. Все в місті знали, що на пустирі орудує банда Степан, гвалтує одиноких жінок. Потім ми побачили, як з-за рогу вийшов Степан. З ним ще виходили люди. Катю і Женю ми підсадили через паркан, і вони втекли до санаторію. Сашку били кастетом, мене, мабуть, вдарили головою: зуб був зламаний, а підборіддя цілий. Довелося б гірше, але Інка, виявляється, бігала за боксером Бауліним, і він з приятелями нас виручив. Закінчення школи ми відзначили в ресторані «Поплавок». Вдень нас чекали на пляжі, але ми з Інкой забралися в саму глуху частину пустиря. «Я не можу тебе так залишити», - твердив я Інку. І у нас все трапилося.
У «курортників» з'явилася стаття про нас, і батьки не витримали.
На нас прийшла рознарядка: мені з Вітьком дісталося піхотне училище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено До побачення, хлопчики! (Борис Балтер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок