Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Малаті і Малхава (Бгавабгуті)

Переказ скорочено Малаті і Малхава (Бгавабгуті)

Назва:
Переказ скорочено Малаті і Малхава (Бгавабгуті)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,88 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Малаті і Малхава (Бгавабгуті)
П'єса у віршах і прозі
Бхурівасу, міністр царя міста Падмаваті, і Деварата, міністр країни Відарбха, як тільки у Бхурівасу народилася дочка Малаті, а у Деварати - син Мадхава, змовилися їх обручити. Але цар Падмаваті твердо вирішив видати заміж Малаті за свого улюбленця - придворного Нандану. Перешкодити цьому шлюбу береться давня подруга Бхурівасу і Деварати мудра буддійська черниця Камандакі. Вона запрошує Мадхаву в Падмаваті і під час весняного свята влаштовує зустріч Малаті і Мадхави, під час якої вони закохуються один в одного і обмінюються своїми портретами і клятвами вічної вірності. Крім того, Камандакі для здійснення своїх планів залучає на бік закоханих сестру Нандани Мадаянтіку. На Мадаянтіку нападає вирвався з клітки тигр, але її рятує один Мадхави Макаранда і завойовує своєю мужністю її серце.
Не зважаючи на проханнями Бхурівасу, Малаті і Мадаянтікі, цар оголошує про заручини Малаті і Нандани. У відчаї Мадхава йде на кладовище, готовий заручитися підтримкою цвинтарних демонів, аби засмутити готується шлюб. Але якраз тоді, коли він з'являється на кладовищі, туди прилітає йогінл Капалакундада з викраденою нею Малаті, щоб наставник йогини чарівник Агхорагханта приніс красиву дівчину міста в жертву кривавої богині Чамдунде, або Дурге, і знайшов нездоланну магічну силу. Мадхава кидається на захист Малаті, вбиває Агхорагханту, а Капалакундала в безсилій люті клянеться помститися йому і його коханої.
Тим часом тривають приготування до весілля Малаті і Нандани. Під час весільної процесії Малаті заходить до храму помолитися богам, і тут Камандакі переодягає її, одягає її вінчальний наряд на Макаранду, який в ході подальшої церемонії підміняє наречену. Сама ж Камандакі вкриває Мадхаву і Малаті у своїй обителі. Коли Нандана, залишившись наодинці з уявною Малаті, намагається оволодіти нею, він несподівано натрапляє на рішучу відсіч і, розгніваний і принижений, відмовляється від неслухняною нареченої. Успішно виконавши свою місію, Макаранда разом з прийняла участь в обмані Мадаянтікой біжать до обителі Камандакі і приєднуються до Малаті і Мадхава.
Проте випробування для закоханих ще не закінчуються. Мадхава і Макаранде доводиться битися з міською вартою, що переслідує втікачів. А під час сутички прилітає Капалакундада і викрадає Малаті, маючи намір зрадити її жорстокої смерті в помсту за загибель Агхорагханти. Мадхава, дізнавшись про викрадення Малаті, у відчаї готовий кинутися в річку. Мають намір покінчити рахунки з життям і всі його друзі і навіть Камандакі, чий план раптово засмутився. Але тут з'являється учениця і подруга Камандакі Саудаміні, що володіє великими таємницями йоги. Своїм мистецтвом вона позбавляє Малаті від полону і смерті і повертає її Мадхава. Одночасно вона оголошує послання царя, в якому той за згодою Нандани дозволяє вступити в шлюб Малаті і Мадхава, Мадаянтіке і Макаранде. Радісне радість змінює в учасників подій недавні страх і зневіру.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Інше на тему: Переказ скорочено Малаті і Малхава (Бгавабгуті)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок