Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Лазня (Володимир Маяковський)

Переказ скорочено Лазня (Володимир Маяковський)

Назва:
Переказ скорочено Лазня (Володимир Маяковський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,08 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Лазня (Володимир Маяковський)
Дія п'єси відбувається в СРСР в 1930 р. Винахідник Чудаков збирається включити сконструйовану ним машину часу. Він пояснює своєму приятелеві Велосипедкін всю важливість цього винаходу: можна зупинити секунду щастя і насолоджуватися місяць, можна «взвіхріть розтягнуті тягучі роки горя». Велосипедкін пропонує з допомогою машини часу скорочувати нудні доповіді і вирощувати курей в інкубаторах. Чудаков ображений практицизмом Велосипедкін. З'являється англієць Понт Кіч, який цікавиться винаходом Чудакова, у супроводі перекладачки Мезальянсовой. Чудаков простодушно пояснює йому пристрій машини, Понт Кіч записує щось у блокнот, потім пропонує винахіднику гроші. Велосипедкін заявляє, що гроші є, випроваджує гостя, непомітно витягуючи у нього з кишені блокнот, а здивованому Чудакова пояснює, що грошей немає, але він їх роздобуде в що б те не стало. Чудаков включає машину, лунає вибух. Чудаков вихоплює лист, написаний «п'ятдесят років тому вперед». У листі повідомляється, що завтра до них прибуде посланець з майбутнього.
Диваків і Велосипедкін домагаються прийому в Победоносикова - головного начальника з управління узгодженням (главначпупса), прагнучи отримати гроші на продовження досвіду. Однак секретар Победоносикова Оптімістенко не пускає їх до начальства, пред'являючи їм готову резолюцію - відмовити.Сам же Победоносіков в цей час диктує друкарці промову з нагоди відкриття нової трамвайної лінії; перерваний телефонним дзвінком, продовжує диктувати фрагмент про «ведмедиці пера» Льва Толстого, перерваний вдруге, диктує фразу про «Олександрі Семенич Пушкіна, неперевершеному автора як опери Євгеній Онєгін, так і п'єси того ж назви ». До Победоносикова приходить художник Бельведонскій, якому він доручив підібрати меблі.Бельведонскій, пояснивши Победоносикова, що «стилі бувають різних Луев», пропонує йому вибрати з трьох «Луев». Победоносіков вибирає меблі в стилі Луї XIV, однак радить Бельведонскому «випрямити ніжки, прибрати золото і розкидати там і сям радянський герб». Потім Бельведонскій пише портрет Победоносикова верхи на коні.
Победоносіков збирається на відпочинок, під виглядом стенографістки прихопивши з собою Мезальянсову. Його дружина Поля, яку він вважає значно нижче від себе, піднявся по «розумової, соціальної та квартирної сходах», хоче їхати з ним, але він їй відмовляє.
На майданчик перед квартирою Победоносикова Велосипедкін з Чудакова приносять машину, яка вибухає вогнем феєрверку. На її місці виникає фосфоричним жінка - делегатка з 2030 Вона надіслана Інститутом історії народження комунізму, з тим щоб відібрати кращих представників цього часу для перекидання в комуністичний століття. Фосфоричним жінка захоплена побаченим нею при короткому обльоті країни; вона пропонує всім готуватися до перекидання в майбутнє, пояснюючи, що майбутнє прийме всіх, у кого знайдеться хоча б одна риса, що ріднять його з колективом комуни, - радість працювати, спрага жертвувати, невтомність винаходити, вигода віддавати, гордість людяністю. Летить час змете і зріже «баласт, обтяжений мотлохом, баласт спустошених невір'ям».
Поля розповідає фосфоричний жінці, що її чоловік віддає перевагу їй інших - більш освічених і розумних. Победоносіков стурбований тим, щоб Поля "не винесла сміття з хати». Фосфоричним жінка розмовляє з друкаркою Ундертон, звільненої Победоносикова за те, що вона фарбувала губи («Кому?» - Дивується фосфоричним жінка. - «Так собі ж», - відповідає Ундертон . «Якщо б приходять за довідками фарбували, тоді б могли сказати - відвідувачі ображаються», - дивується гостя з майбутнього). Победоносіков заявляє фосфоричний жінці, що він збирається відправитися у майбутнє виключно на прохання колективу, і пропонує їй надати йому в майбутньому посаду, відповідну його теперішнього становища. Тут же він зауважує, що інші - набагато менш гідні люди: Велосипедкін курить, п'є Чудаков, Поля - міщанка. «Зате працюють», - заперечує фосфоричним жінка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Лазня (Володимир Маяковський)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок