Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Останні діяння Рами (Бгавабгуті)

Переказ скорочено Останні діяння Рами (Бгавабгуті)

Назва:
Переказ скорочено Останні діяння Рами (Бгавабгуті)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,63 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Останні діяння Рами (Бгавабгуті)
П'єса у віршах і прозі, заснована на змісті останньої книги «Рамаяни»
Звільнивши Сіту з ув'язнення на Ланці й убивши її викрадача царя демонів Равану, Рама разом з дружиною повертається в Айодхью, де тепер безтурботно і щасливо протікають дні їх життя. В один з таких днів Сита і Рама оглядають картинну галерею, на багатьох полотнах якій відображена їх колишня доля. Сумні події минулого чергуються на картинах з радісними, сльози на очах подружжя змінюються посмішкою, поки стомлена знову пережитими заворушеннями Сита не засинає на руках зворушеного Рами. І саме в цей момент з'являється царський слуга Дурмукха, який повідомляє про невдоволення серед народу, засуджує Раму за те, що він прийняв назад дружину, які заплямували свою честь перебуванням в домі царя демонів. Борг люблячого чоловіка, впевненого в чистоті і вірності Сіти, вимагає від Рами знехтувати помилкові підозри, але борг государя, ідеалом якого є Рама, велить йому вигнати Сіту, що порушив ремствування підданих. І Рама - як це йому не гірко - змушений наказати своєму братові Лакшманой відвезти Сіту в ліс.
Проходить дванадцять років. З розповіді лісової мавки Васант ми дізнаємося, що Сита пішла у вигнання вагітної і незабаром народила двох близнюків Кушу і Лаву, яких виховав у своїй обителі мудрець Вальмікі; що її взяли під своє заступництво богині Землі і річки Ганги, а річкові та лісові німфи стали її подругами, і що при всьому тому її постійно терзають і образа на Раму, і туга за нього. Тим часом у ліс Дандаку, де живе Сита, щоби покарати якогось стабільності і порядку, який міг би для інших послужити поганим прикладом, приходить Рама. Околиці Дандакі знайомі йому за давнім вигнання в ліс разом з ситою і пробуджують у нього болісні спогади. Такими ж, як раніше, здаються Рамі далекі гори, з яких, як і тоді, доносяться крики папуг; всі ті ж порослі чагарником пагорби, де скачуть жваві лані; так само ласкаво щось шепочуть шелестінням тростини берега річки. Але раніше поруч з ним була Сита, і цар з сумом зауважує, що потьмяніла не лише його життя - біг часу висушив вже русло річки, порідшали пишні крони дерев, полохливими і настороженими виглядають птиці та звірі. Рама виливає свою скорботу в гірких наріканнях, які чує, схилившись над Рамою, невидима для нього Сіта. Вона переконується в тому, що Рама, так само як і вона, тяжко, лише дотиком своєї руки двічі рятує його від глибокої непритомності, і поступово обурення змінюється у неї жалістю, образа - любов'ю. Ще до майбутнього примирення з Рамою вона зізнається собі, що «жало ганебного вигнання» вирване з її серця.
Через деякий час живуть в лісі відлюдниками батько Сіти Джанака і мати Рами Каушалья зустрічають хлопчика, який дивно схожий на Сіту. Цей хлопчик дійсно один з синів Сіти і Рами - Лава. Слідом за лавою з'являється син Лакшмана Чандракету, супроводжуючий священного коня, який за звичаєм царського жертвопринесення - ашвамедхі повинен протягом року бродити, де йому заманеться, позначаючи межі царських володінь. Лава зухвало намагається перепинити шлях коневі, і Чандракету, хоч і відчуває підсвідому споріднену симпатію до незнайомця, вступає з ним у двобій. Поєдинок перериває опинився неподалік Рама. Від хвилювання вдивляється Рама в риси Лави, що нагадують йому Сіту і його самого в юності. Він розпитує його, хто він, звідки прийшов і хто його мати, і Лава відводить Рами, до обитель Вальмікі, щоб той відповів на всі його розпитування.
Вальмікі пропонує Рамі, а також Лакшманой, родичам Рами і його підданим подивитися написану ним п'єсу про життя Рами. Ролі в ній грають боги і напівбоги, і по ходу п'єси, в якій минуле весь час переплітається з сьогоденням, незаперечно затверджуються невинність і чистота Сіти, вірність Рами царського і подружнього обов'язку, глибина і непорушність їх взаємної любові. Переконаний божественним поданням народ захоплено славить Сіту, і нарешті-то відбувається її повне і остаточне примирення з Рамою.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Останні діяння Рами (Бгавабгуті)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок